В старі часи, коли домашніх телефонів було ще не так багато і люди роками чекали на власний номер, пригадую, що більшість зі щасливчиків, і я в тому числі, підносили слухавку до правого вуха. Так було краще чути і сприймати слухову інформацію.
З масовою появою мобільних телефонів, коли люди відкрито розмовляють просто на вулиці або в транспорті, цікаво спостерігати до якого вуха вони прикладають свій гаджет, тобто до якої півкулі мозку надходить звуковий сигнал, яка його обробляє.
Медики пояснюють, що інформація почута правим вухом надходить в ліву півкулю, а почута лівим вухом – в праву півкулю. Те, що мова ліпше сприймається правим вухом, а музика лівим відомо давно. Так працює функціональна асиметрія півкуль.
Професор Софі Скотт з Інституту когнітивної нейрофізіології при Університетському коледжі в Лондоні стверджує, що «у переважній більшості людей центри сприйняття мови розташовані в лівій півкулі мозку, куди інформація надходить з правого вуха».
Італійські вчені нейрофізіологи дослідили, що звукова інформація почута правим вухом обробляється мозком значно швидше ніж лівим. Це пояснюється тим, що ліва півкуля мозку еволюційно ліпше пристосована до обробки звукової інформації.
Але мої багаторічні спостереження за Вінничанами стверджують зовсім протилежне. Переважна більшість з них при розмові по мобільному телефону тримають його біля лівого вуха, навіть коли доводиться підносити його через обличчя правою рукою.
Виходить, слова різних політиків на мітингах і на телевізійних ток-шоу такі люди сприймають також лівим вухом. Чи не в цьому криється секрет не доопрацювання мозком всієї почутої інформації і не здатність об’єктивно відрізнити правди від брехні.
Можна подумати, що судді, котрі ліпше сприймають людську мову лівим вухом, не виносять справедливі вироки не тільки тому, що піддаються тиску або беруть хабарі, а тому, що сприймають всі сказані підозрюваним слова не правим, а лівим вухом.
Якщо подружжя сприймають звукову інформацію різними півкулями, тобто при розмові по телефону тримають його біля різних вух, є велика вірогідність того, що в житті між ними часто виникатимуть конфлікти на ґрунті несприйняття слів іншого.
Різне історичне призначення і робота півкуль мозку впливає на думки, дії і рухи людей, навіть керує ними. Двоколісний самокат, польською «гуляй нога», вперше був виготовлений в 1761 році німецьким каретним майстром Міхаелем Касслером.
Сьогодні самокат став популярним видом пересування і розваг різноманітної міської молоді, і не тільки. З цікавістю спостерігаючи за рухом самокатників, а саме якою ногою вони відштовхуються від поверхні, прийшов до певних важливих висновків.
В Україні і континентальній Європі весь транспорт рухається лише правою смугою дороги, з правого боку проїзної частини. Навіть тротуарами люди часто ходять саме у такий спосіб. Самокатник, що відштовхується лівою ногою буде явно заважати.
Крім того, коли самокатник відштовхується від землі лівою ногою або опирається чи падає на неї, тобто на лівий бік, він наражає себе бути збитим і потрапити під колеса транспорту, який рухається в тому самому напрямку ліворуч від нього.
Перевчати або вчити наших діточок і онуків ставити на самокат ліву ногу ближче до керма і відштовхуватися правою, ставлячи її позаду лівої – наше з вами старшого покоління дуже важливе завдання, адже правою ногою керує також ліва півкуля.
якщо вони не зауважили національного свята