Блоги → Перегляд

Лівою чи правою – ото питання

П'ятниця, 15:49, 15.10.21

В старі часи, коли домашніх телефонів було ще не так багато і люди роками чекали на власний номер, пригадую, що більшість зі щасливчиків, і я в тому числі, підносили слухавку до правого вуха. Так було краще чути і сприймати слухову інформацію.

З масовою появою мобільних телефонів, коли люди відкрито розмовляють просто на вулиці або в транспорті, цікаво спостерігати до якого вуха вони прикладають свій гаджет, тобто до якої півкулі мозку надходить звуковий сигнал, яка його обробляє.

Медики пояснюють, що інформація почута правим вухом надходить в ліву півкулю, а почута лівим вухом – в праву півкулю. Те, що мова ліпше сприймається правим вухом, а музика лівим відомо давно. Так працює функціональна асиметрія півкуль.

Професор Софі Скотт з Інституту когнітивної нейрофізіології при Університетському коледжі в Лондоні стверджує, що «у переважній більшості людей центри сприйняття мови розташовані в лівій півкулі мозку, куди інформація надходить з правого вуха».

Італійські вчені нейрофізіологи дослідили, що звукова інформація почута правим вухом обробляється мозком значно швидше ніж лівим. Це пояснюється тим, що ліва півкуля мозку еволюційно ліпше пристосована до обробки звукової інформації.

Але мої багаторічні спостереження за Вінничанами стверджують зовсім протилежне. Переважна більшість з них при розмові по мобільному телефону тримають його біля лівого вуха, навіть коли доводиться підносити його через обличчя правою рукою.

Виходить, слова різних політиків на мітингах і на телевізійних ток-шоу такі люди сприймають також лівим вухом. Чи не в цьому криється секрет не доопрацювання мозком всієї почутої інформації і не здатність об’єктивно відрізнити правди від брехні.

Можна подумати, що судді, котрі ліпше сприймають людську мову лівим вухом, не виносять справедливі вироки не тільки тому, що піддаються тиску або беруть хабарі, а тому, що сприймають всі сказані підозрюваним слова не правим, а лівим вухом.

Якщо подружжя сприймають звукову інформацію різними півкулями, тобто при розмові по телефону тримають його біля різних вух, є велика вірогідність того, що в житті між ними часто виникатимуть конфлікти на ґрунті несприйняття слів іншого.

Різне історичне призначення і робота півкуль мозку впливає на думки, дії і рухи людей, навіть керує ними. Двоколісний самокат, польською «гуляй нога», вперше був виготовлений в 1761 році німецьким каретним майстром Міхаелем Касслером.

Сьогодні самокат став популярним видом пересування і розваг різноманітної міської молоді, і не тільки. З цікавістю спостерігаючи за рухом самокатників, а саме якою ногою вони відштовхуються від поверхні, прийшов до певних важливих висновків.

В Україні і континентальній Європі весь транспорт рухається лише правою смугою дороги, з правого боку проїзної частини. Навіть тротуарами люди часто ходять саме у такий спосіб. Самокатник, що відштовхується лівою ногою буде явно заважати.

Крім того, коли самокатник відштовхується від землі лівою ногою або опирається чи падає на неї, тобто на лівий бік, він наражає себе бути збитим і потрапити під колеса транспорту, який рухається в тому самому напрямку ліворуч від нього.

Перевчати або вчити наших діточок і онуків ставити на самокат ліву ногу ближче до керма і відштовхуватися правою, ставлячи її позаду лівої – наше з вами старшого покоління дуже важливе завдання, адже правою ногою керує також ліва півкуля.

Коментарі

mart mart 19:06
0
питання в тому чи люди нас тут взагалі читають?

якщо вони не зауважили національного свята
vova stasyuk 19:42
0
"
Перевчати або вчити наших діточок і онуків ставити на самокат ліву ногу ближче до керма і відштовхуватися правою, ставлячи її позаду лівої – наше з вами старшого покоління дуже важливе завдання, адже правою ногою керує також ліва півкуля" - ЩО ЦЕ ЗА РАДЯНЩИНА! ВИ Б ЩЕ НАПИСАЛИ, ЩО ЛІВОРУКИХ ТРЕБА ПЕРЕУЧУВАТИ НА ПРАВОРУКІСТЬ, ЯК ПРИ СРСР. ПО ІДЕЇ В СОЮЗІ, ЛІВОРУКІ ВВАЖАЛИСЯ "НЕПРАВИЛЬНИМИ", БО В НИХ "СБОЙ У МОЗГАХ". ПО ВАШИМ СЛОВАМ ВИПЛИВАЄ, ЩО ТРИМАТИ ТЕЛЕФОН У ЛІВІЙ РУЦІ І СЛУХАТИ У НЬОМУ СПІВРОЗМОВНИКА, ЦЕ НЕПРАВИЛЬНО, БО ТИПУ ЛІВЕ ВУХО І ВІДПОВІДНО ЛІВА РУКА, ТОМУ ІНФА БУДЕ ЗАБЛУДЖЕНО ВХОДИТИ У МОЗГІ. ЯКЩО ОСОБА ЛІВША, ТО ВОНА БУДЕ ПРИКЛАДАТИ ДО ЛІВОГО ВУХА, ЯКЩО ПРАВША ДО ПРАВОГО. ЧОМУ ПРАВША БЕРЕ ТЕЛЕФОН ПІД ЧАС РОЗМОВИ У ЛІВУ РУКУ? ЗАЗВИЧАЙ У ТОЙ МОМЕНТ, ВОНА СВОЄЮ ОСНОВНОЮ ПРАВОЮ РУКОЮ: ШПОРТАЄТЬСЯ У КАРМАНІ, ШУКАЄ ЗДАЧУ ДЛЯ ВОДІЛИ, ПРОДАВЦІВ, ЇСТЬ НА ХОДУ, АБО ТРИМАЄ ЩОСЬ ВАЖЧЕ У ПРАВІЙ РУЦІ, АНІЖ ТЕЛЕФОН У ЛІВІЙ РУЦІ. ЯКЩО У ЛЮДИНИ ВІЛЬНІ ОБИДВІ РУКИ, ТО БУДЬ-ЯКИЙ ПРЕДМЕТ ВОНА БЕРЕ СВОЄЮ ОСНОВНОЮ РОБОЧОЮ РУКОЮ - ЛІВОЮ АБО ПРАВОЮ. ЦЕ ТАКОЖ ДОСЛІДЖЕННЯ ВЧЕНИХ.

СТОСОВНО КРАЩОГО СПРИЙНЯТТЯ ІНФОРМАЦІЇ ЛІВИМ ВУХОМ - ЯКБИ Ж ТО ТІЛЬКИ У ЦЬОМУ БУЛА ПРОБЛЕМА! ПО-ДРУГЕ! А ТЕПЕР ВИ СВОЮ ТЕОРІЮ ПРО ЛІВЕ ВУХО ВТІЛЬТЕ ПРАКТИЧНО! ЯК В ШКОЛАХ, КОЛЕДЖАХ, УНІВЕРСИТЕТАХ, ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ УЧНІ ТА СТУДЕНТИ СПРИЙМАЛИ ВСЮ НАВЧАЛЬНУ ІНФОРМАЦІЮ ПЕРВИННО ЛІВИМ ВУХОМ. ВИ ОТ ЗАДУМУВАЛИСЯ ПРО ВТІЛЕННЯ ТЕОРІЇ У ПРАКТИЦІ? ЧИ ЯК БІЛЬШОВИКИ КИНУЛИ ГАСЛА У НАРОД, А ТАМ ЯК БУДЕ. НУ ОТ ЯК ВАШУ ПОЧУТУ ТЕОРІЮ ВТІЛИТИ У ПРАКТИЦІ? Я ЧЕСНО ВВАЖАЮ, ЩО НЕМА РІЗНИЦІ ЯКИМ ВУХОМ СПРИЙМАЄ ЛЮДИНА ІНФОРМАЦІЮ, ГОЛОВНЕ ПИТАННЯ ПОСТАЄ У ТОМУ, ЧИ ВОНА ЇЇ УСВІДОМИЛА І ЧИ ПРОАНАЛІЗУВАЛА СВОЇМ ІНТЕЛЕКТОМ!? ЯКЩО ЛЮДИНА "ДЄГЄНЄРАТ", ТО ЇЙ БЕЗ РІЗНИЦІ ЯКИМ БОКОМ І ЧИМ СПРИЙМАТИ ІНФОРМАЦІЮ, ХОЧ ЛІВОЮ ПІВКУЛЕЮ СІДНИЦЬ.
0

Емоційно, плутано і трохи помилково. Первинне не ліве вухо, а праве. Не йдеться про шульг та їхнє переучування. А йдеться про безпеку руху по вулицях і тротуарах наших юних самокатників. Стаття містить пояснення і обґрунтування, чому слід відштовхуватися саме правою ногою. Це корисно також для розвитку дитячого мозку і зміцнення психіки. Читайте уважніше і вникайте в написане.
vova stasyuk   20:13
0

У вас 9 абзаців статті про ліве вухо і сприйняття ним інформації, а лише 5 абзаців про самокат. Про ліворуких і їхнє перенавчання на праворукість, це я сказав "образно", для прикладу. "Емоційно, плутано і трохи помилково" - я писав швидко, і особливо не перевіряв текст коменту.
vova stasyuk   20:17
0

Так я переплутав. Правим вухом. Але суті це не змінює. Бо нема різниці яким вухом людина почула інформацію, головне те, чи сприйняла, усвідомила та проаналізувала вона її.
vova stasyuk   20:19
0

До речі! То як на практиці зробити так, щоб учні та студенти первинно сприймали навчальну інформацію правим вухом? Теорія почута, а що про це каже практика?
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі