Блоги → Перегляд

На Дніпропетровщині знущаються над ведмедями

Середа, 17:02, 24.11.21

Рейтинг
0 0
Переглядів
666

0
0

hlavnyj-rysunok-2.jpg?fit=1200%2C828&ssl=1

Як пишуть на сайті ІА Антикорупційна правозахисна рада, На популярній серед відвідувачів базі відпочинку «Три ведмеді», що на Дніпропетровщині, знущаються над ведмедями 

 База відпочинку «Три ведмеді» розташована в селі Хащеве Дніпропетровської області. Гостей заманюють комфортними номерами, басейном, рестораном та зоопарком. Після відвідування зоопарку, яким заманюють гостей, складається чітке враження, що тут,  на Дніпропетровщині знущаються над ведмедями. До Інформаційного агентства ГО «Антикорупційна правозахисна рада» неодноразово зверталися  громадяни, які раніше відвідували зоопарк бази відпочинку «Три ведмеді». Вони розповідали про жахливі умови, в яких там тримають двох ведмедів.

still1212_00004-e1637757623806.jpg?resize=1200%2C675&ssl=1Обох тварин працівники бази відпочинку розмістили у залізних вольєрах, площа яких складає близько 20 квадратних метрів.  Чи можна знущатися над тваринами заради отримання надприбутків?!

         Не варто мати науковий ступінь із зоології  аби зрозуміти, що така площа занадто мала для хижака на кшталт бурого ведмедя. Ця тварина є найбільшим хижаком, який водиться на території України. В Україні в дикій природі їх нараховується до 300 тварин, мешкають ведмеді в Карпатах. Тварина занесена до Червоної книги. В  даному випадку, вважаємо, що над червонокнижними тваринами фактично знущаються, заради отримання фінансової вигоди.

  Умови, що створені для проживання тварин на базі відпочинку «Три ведмеді» свідчать про жорстоке поводження із тваринами.

Факт, що на Дніпропетровщині знущаються над ведмедями має зацікавити правоохоронців. Так дії працівників бази відпочинку «Три ведмеді» можуть бути кваліфіковані за статтею 299 Кримінального кодексу України «Жорстоке поводження з тваринами». Про виявлені факти журналісти Інформаційного агентства «Антикорупційна правозахисна рада» повідомили до Новомосковської окружної прокуратури.

         Клишоногі не єдині тварини, які мешкають у зоопарку бази відпочинку «Три ведмеді».  В клітках заперті мавпи,  тигри, леопарди, кролі, єноти інші ссавці.  У вольєрах просто неба розміщені лосі, бізони, кози, страуси.

Влітку 2021 року Державна екологічна інспекція Придніпровського округу провела перевірку зоопарку. В ході перевірку з’ясувалося, що дикі тварини утримуються у вольєрах, площі та висота яких менше, ніж мінімальні норми, передбачені правилами. Привести у відповідність умови утримання диких тварин у неволі в зоопарку мають до першого грудня 2021 року. Втім, навіть за умови виконання вимог, кримінальної відповідальності працівникам та власникам зоопарку навряд чи вдасться уникнути.     

         Крім жорсткого поводження із тваринами в роботі бази відпочинку «Три ведмеді» можуть фігурувати й інші порушення українського законодавства.


2-2-e1637758094266.jpg?resize=1200%2C601&ssl=1Адреса бази відпочинку Три ведмеді» - село Хащеве, вулиця Овчаренко, 52-А. Якщо накласти Google maps на Публічну кадастрову карту, побачимо, що база відпочинку займає ділянки з кадастровими номерами: 1223281500:05:006:0001 та 1223281500:02:320:0001. Право оренди Земельної ділянки з кадастровим номером 1223281500:02:320:0001 належить ТОВ «Ведмежа барлога» (ЄДРПОУ 33115838). Очевидно, що саме працівникам та власникам цього підприємства доведеться нести відповідальність за жорстоке поводження із тваринами. На іншій ділянці з кадастровим номером 1223281500:05:006:0001, судячи з даних Google maps, розмістився зоопарк бази відпочинку «Три ведмеді». Згідно інформації з Державного земельного кадастру земельна ділянка з кадастровим номером 1223281500:05:006:0001 належить державі. Отже, на відмінну від попередньої земельної ділянки, ця територія в оренду або постійне користування ТОВ «Ведмежа барлога» не передавалась. Згідно статті 88 Водного кодексу та статті 60 Земельного кодексу України дана земельна ділянка належить до земель водного фонду. А отже зайняття цієї території може кваліфікуватися за ч.2 статті 197-1 Кримінального кодексу України  «Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво». Раніше ми писали про спроби захоплення земель лісового фонду в Новомосковському районі.

         У вересні 2019 року Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ТОВ «Ведмежа берлога». Підставою для звернення до суду був Акт ДСНС № 193 від 10.09.2019. В заяві ДСНС просило суд зупинити експлуатацію будівель та споруд за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, с.Хащеве, вул. Овчаренко, 52-а. Свою заяву рятувальники обґрунтовували тим, що повне зупинення експлуатації об’єкту обумовлене порушенням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. Що, в свою чергу, створює загрозу життю та здоров’ю людей. Дніпропетровський окружний адміністративний суд заяву ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області до ТОВ «Ведмежа берлога» про застосування заходів реагування задовольнив. ТОВ «Ведмежа берлога» рішення суду захотіло оскаржити, втім Третій апеляційний адміністративний суд скаргу ТОВ «Ведмежа берлога» залишив без задоволення.     

         Не зважаючи на виявлені порушення база відпочинку «Три ведмеді» продовжує функціонувати і до сьогодні. В найкоротший час буде розпочато досудове слідство, призначено ряд перевірок спеціалізованими інспекціями.

ЧИТАТИ ВСІ НОВИНИ

ПІДПИСУЙТЕСЬ, ТА СТЕЖТЕ ЗА НОВИНАМИ НА НАШОМУ КАНАЛІ Google News

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі