Блоги → Перегляд

Обіг наркотиків у Павлограді координувала поліція

Середа, 11:13, 01.12.21

Рейтинг
0 0
Переглядів
752

0
0

hlavnyj-rysunok1-1.jpg

Як пишуть на сайті ІА Антикорупційна правозахисна рада, В ході досудового розслідування з’ясувалося, що обіг наркотиків у Павлограді та регіоні тривалий час координувала поліція

         Навряд чи Роман Сириця та інші поліцейські, коли багато років тому приходили працювати в правоохоронні органи, здогадувалися, що восени 2021 року їх затримають за підозрою сприяння розповсюдженню наркотиків та інші злочини.  Хоча, не варто виключати, що вони з самого початку знали, що затримання та суду їм не уникнути. Адже, виходячи з зібраних матеріалів в рамках кримінального провадження, саме поліція координувала обіг наркотиків у Павлограді. Ми раніше вже писали про сумнівні прибутки керівників поліції. Також, писали про ймовірні ризики виникнення «перевертнів п погонах», в наслідок бездіяльності профільного Департаменту  ВБ НПУ в області.

         Виходячи з версії слідчих, в Павлограді злочинці, разом з колишніми та теперішніми правоохоронцями за короткий час монополізували ринок наркотичних речовин.

Для збільшення прибутковості свого бізнесу «підсаджували» на наркотичні речовини неповнолітніх з Павлограду, в подальшому їх залучали до продажу наркотиків. Для виробників та продавців наркотичних речовин стать, вік значення не мали – головне, щоб купували. При цьому поліцейські, які повинні протидіяти обігу наркотичних речовин, сприяли розвитку торгівлі наркотиками. Майже рік обіг наркотиків у Павлограді координувала поліція разом із злочинцями, які цей бізнес організували.

         Як було встановлено в рамках досудового розслідування, ймовірно, що восени 2020 року Темурі Ломідзе та колишній поліцейський високопосадовець  Олег Соколов створили злочинне угруповання. Сферою діяльності було виготовлення, придбання, зберігання та перевезення наркотичних речовин з метою збуту.  Займатися збутом наркотиків Ломідзе та Соколов планували тривалий час, а отже продумували все детально і заздалегідь. Особливо ретельно підходили до кадрової політики свого злочинного формування.

До стійкого ієрархічного угруповання могли входити різні люди, в тому числі невстановлені на даний час досудовим розслідуванням особи. На сьогодні встановлено, що членами злочинної групи могли бути: Вікторія Гринь(21), Олександр Міщенко(46), Анастасія Литвиненко(32), Вадим Малюченко(33), Олександр Котруци(27), Віталій Панченко(43), Павло Ярошкін(39), Роман Сириця(40).

Відповідно до розробленого плану злочинної діяльності, функції та задачі кожного з учасників злочинної організації були розподілені. Стосувався цей принцип і двох ймовірних очільників банди. Серед іншого Ломідзе відбирав осіб, які виготовляли, доставляли та збували наркотичні засоби пересічним громадянам. Також відповідав за рух грошей, отриманих від збуту наркотиків і нараховував «заробітної платні» усім учасникам угруповання.

Олег Соколов тривалий час працював в правоохоронних органах Дніпропетровської області, був  першим заступник начальника УМВС України в Дніпропетровській області. Також очолював Управління по боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин. А отже добре знав як приховувати торгівлю наркотиками та викривати конкурентів, щоб здати їх поліції і збільшити ринок для себе.

За версією слідства, саме О.Соколов міг залучити до злочинного угрупування колишнього працівника Управління протидії наркозлочинності в Дніпропетровській області Віталія Панченка. В січні 2021 року Віталій Панченко(43) отримав Свідоцтво про право зайняття адвокатською діяльністю №5026. Окрім Панченка Соколов ввів в злочинне формування двох діючих працівників поліції Павлоградського РВП ГУ НП в Дніпропетровської області. Серед них - начальник кримінальної поліції Павлоградського РВП ГУ НП в Дніпропетровської області Павло Ярошкін(39). Та заступник начальника кримінальної поліції Павлоградського РВП ГУ НП в Дніпропетровської області Роман Сириця(40). Тепер обіг наркотиків у місті Павлограді та регіоні координувала поліція, при цьому чітко дотримуючись ієрархії, яка склалася у злочинному угрупованні. 

synytsia.jpg?w=599&ssl=1Роман Сириця(40) отримував гроші за те, що не давав своїм підлеглим фіксувати незаконну діяльність злочинної організації Темурі Ломідзе та Олега Соколова. Також в його обов’язки входило повідомлення керівників злочинної організації, коли вони або інші члени угруповання впадали в око зору правоохоронців. Окрім цього Сириця мав активно виявляти та притягати до відповідальності конкурентів Темурі Ломідзе та Олега Соколова по накробізнесу.   

Віталій Панченко(43) здійснював передачу неправомірної вигоди діючим працівникам поліції. В ході щомісячних зустрічей з Олегом Соколовим Панченко отримував від нього суми у розмір 1000-3000 доларів, які потім передавав Роману Сириці (40) та Павлу Ярошкіну(39).

Панченко, в свою чергу, повідомляв лідерів угруповання, що правоохоронці готуються зафіксувати факт збуту наркотичних речовин, до якого члени банда були причетні. Темурі Ломідзе та Олег Соколов швидко міняли плани і в поліції зривалися слідчі дії.

Також саме Панченко передавав Сириці та Ярошкіну інформацію про діяльність конкурентів Ломідзе та Солова.

Як вже зазначалося вище, така практика дозволила злочинцям фактично монополізувати ринок виготовлення та розповсюдження особливо небезпечних наркотичних речовин.

На сьогодні Сириця та Ярошкін підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.28, ч.2 ст.255, ч.З ст.368 Кримінального кодексу України. Також Роману Сириці інкримінують ч.2 ст.127 Кримінального кодексу України – катування.

На сьогодні Темурі Ломідзе та Олег Соколов та інші члени угруповання торгівлю наркотиками припинили. Адже члени злочинної групи, які займалась систематичним збутом і розповсюдженням особливо небезпечних психотропних та наркотичних речовин були затримані.

Усіх згаданих в статті громадян винними може визнати лише суд, поки триває слідство. До вироку суду зазначені вище особи вважаються лише підозрюваними. В разі доведення вини до в’язниці їх можуть відправити на дванадцять років, конфіскувавши перед цим майно. 

ВСІ НОВИНИ

ПІДПИСУЙТЕСЬ, ТА СТЕЖТЕ ЗА НОВИНАМИ НА НАШОМУ КАНАЛІ Google News

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі