Блоги → Перегляд

Всидіти на двох стільцях: як команда руйнує відносини з Німеччиною

Понеділок, 10:24, 06.12.21

Рейтинг
0 0
Переглядів
634

0
0
У цій статті згадуються

Zelen.jpg

 

Тим часом, як ФРН призупинила сертифікацію "Північного потоку-2" і таким чином загальмувала його запуск як мінімум на півроку, МЗС припускається наявних помилок у дипломатії, які можуть зіпсувати відносини з Берліном та нівелювати всі попередні успіхи. Наприклад, випад на адресу німців нашого посла у Німеччині Андрія Мельника з нагадуванням про те, що 61% українців не проти отримати репарації від Німеччини за військові злочини. Також не пройшли непомітними у німецьких ЗМІ ризькі висловлювання Дмитра Кулеби про німецьку зарозумілість після пропозиції депутата Бундестага відправити біженців з польсько-білоруського кордону на Україну. Подібна риторика наших дипломатів створює негативне тло у відносинах між країнами та явно суперечить як політичним, так і економічним інтересам країни.

За словами віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, Німеччина посідає перше місце серед торгових партнерів України в Європі та входить у п'ятірку найбільших інвесторів. У свою чергу експерти помічають тенденцію, що все більше українських компаній виходять на німецький ринок. Крім того, Німеччина саме зараз розглядує нашу пропозицію про додатковий транзит газу в обсязі 55 млрд кубометрів за спеціальною умовою, а під час дискусії у межах Німецько-українського Енергетичного дня 1 грудня держсекретар Мінекономіки та енергетики ФРН Андреас Файхт висловив готовність допомогти нам здійснити енергетичний перехід та гарантувати інвестиції у розвиток водневої енергетики.

Виявляється, що в стінах Уряду немає єдиної думки про те, як будувати дипломатичні відносини з таким важливим партнером як Німеччина. І в цьому, напевно, головна різниця команди Зеленського від команди Порошенка. Під час тандемів Порошенко-Яценюк та Порошенко-Гройсман не було подібних різночитань. Навіть у більш важких внутрішньополітичних умовах і під час активних бойових дій на Донбасі зовнішня політика проводилась більш послідовно. При цьому помітно, що закиди МЗС на адресу Берліна явно були кимось з боку зрежисовані та почались акурат перед виборами до Бундестагу та продовжилися згодом. Ймовірно, у команді Зеленського так і не визначилися, чи має Україна діяти виходячи із власних політичних інтересів, чи повинна так незграбно допомагати США реалізовувати свою політику в Європі, яка вже призвела до того, що завзяті противники "Північного потоку-2" німецькі "Зелені" тепер дивуються, чому США запроваджують санкції проти їхніх компаній.

Настав час, коли Уряд та ОП мають вирішити, чи отримуємо ми реальні гарантії від Німеччини щодо економічної співпраці та єврочленства, яке вже документально закріплено у коаліційній угоді німецьких депутатів, чи чекаємо на ефемерні обіцянки США та за їхньою вказівкою створюємо напругу у відносинах з нашим головним провідником до ЄС.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі