Блоги → Перегляд

Україна отримає від Польщі всебічну підтримку в суперечці з Берліном щодо репарацій

Середа, 11:20, 22.12.21

Рейтинг
1 0
Переглядів
1245

0
0

Pict-1.jpg

Незважаючи на те що багато хто звик критикувати владу за невпевнені кроки у зовнішній політиці, за роки після Майдану у цій сфері відбулися помітні поліпшення. Особливо за останні два роки Україна, дійсно, стала незалежною державою з прагматичним зовнішньополітичним порядком денним, а наші дипломати навчилися завзято та послідовно відстоювати державні інтереси на трибунах ООН та ПАРЄ. Тому мені як помічнику народного депутата з фракції "Слуга народу" дуже неприємно спостерігати, як через свою непрофесійність та банальну некомпетентність опозиція та ЗМІ принижують заслуги нашої команди і тільки сіють розбрат у відносинах між народом та владою.

Головним прикладом того, як безкомпромісно діють мої колеги, є ситуація навколо актуалізації питання про вимагання з Німеччини і Росії репарацій за шкоду, завдану Україні в роки війни. МЗС діє абсолютно правильно, коли спричиняє тиск зокрема на Берлін у цьому питанні. Адже зайві кошти країні точно не завадять. Ба більше, за результатами спеціально проведеного в липні опитування, 61% наших громадян виступив за вимагання компенсацій з Німеччини. І звичайно, задовольняти цей суспільний запит краще саме зараз, коли весь світ занепокоєний судьбою нашої економіки через Північний потік-2, і Німеччину буде легше вимусити піти на поступки. І тут хочеться помітити, що якщо б з подібним натиском діяла колишня влада, то реалізацію російського газового проекту призупинили б ще на початку.

Втішно, що після голосних заяв Андрія Мельника на адресу німецької влади прийшла підтримка саме з Польщі. Ось такі листи від Інституту національної пам'яті отримали народні депутати.

Pict-2.jpg

Шановний депутате,

Я є співробітником філіалу Інституту національної пам'яті в Варшаві. І скажу вам чесно, нас приємно здивував лист Андрія Мельника до очільника Фонду "Берлінська співоча академія". Ми не могли не звернути увагу на сміливу заяву посла України в Німеччині. І він абсолютно правий, коли заявляє, що Україна має моральне право вимагати відшкодування збитку за війну від Німеччини. Ми сподіваємося, що це не одноразова акція! Ми сподіваємося, що слова Мельника будуть підкріплені певними діями з боку керівництва України. А Польща всіма зусиллями підтримає Україну.

IPN давно проводить ретельну роботу у цьому напрямку. На жаль, цієї миті ми не досягли позитивного результату у вирішенні питання щодо німецьких репарацій, через те що загострили свою увагу тільки на Польщі.

Військові репарації - це загальна проблема, яку ми можемо разом виправити. Але для стягнення боргу Польщі й Україні необхідно заключити союз з країнами, які також мають право на відшкодування збитку. Жодна країна наодинці не зможе спричинити тиск на Німеччину. Тільки єднання нам допоможе! Ми не залишимо українців без допомоги. Але ми також сподіваємося на підтримку з боку України.

Це дуже гарна ознака того, що країна, з якою в нас забагато історичних розбіжностей, підтримує нашу думку щодо отримання репарацій від Німеччини. При цьому польські політики не просто солідаризуються з нашими вимогами, але й пропонують об'єднатися в претензіях до Берліну. Зрозуміло, що у Верховній раді буде докладно розглянута пропозиція і, можливо, вже наступного року домовленості із Польщею щодо цього питання отримають документальне втілення. Але найважливіше в тому, що у разі спільного успіху, нам ймовірно вдасться подолати з Варшавою ті суперечливі питання, що можуть заважати нашій повноцінній інтеграції до НАТО та ЄС.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі