Четвер, 15:12, 24.02.22

Рейтинг
0 0
Переглядів
591

0
0

Зараз багато хто користується тим, що надають іншим громадянам України неправдиву інформацію, щодо земельних ділянок. На таких схемах заробляються чималі кошти аферистами. Тому, багато саме таких схем викрито правоохоронними органами України за останній час. 

Щоб не стати жертвами таких схем, наша редакція взяла інтерв’ю з цього приводу у відомого юриста, члена НСЖУ Мізраха Ігоря Аркадійовича.

 

Як легко і безкоштовно дізнатись, кому належить будь-яка земельна ділянка на території України.

Віднедавна інформація про власників та користувачів земельних ділянок по всій території України стала відкритою (https://land.gov.ua)

Тобто перевірити, хто є власником земельної ділянки, можуть не тільки нотаріуси, правоохоронні, реєстраційні чи інші органи, а будь-який громадянин, якого буде ця інформація цікавити.

Для отримання інформації про власника землі потрібно знати кадастровий номер. Якщо такий номер невідомий, його можна знайти на «Кадастровій карті», повідомив Мізрах.

На кадастровій карті ділянку можна знайти як по кадастровому номеру, так і вручну за місцезнаходження на карті. Всі ділянки, внесені до Державного земельного кадастру, помічені на кадастровій карті відповідними лініями. Тому знайти окремо виділену ділянку легко.

Якщо Ви шукаєте ділянку вручну і знайшли її на карті, необхідно натиснути на неї. У вікні, яке з’явиться, буде відображений кадастровий номер цієї земельної ділянки, її площа, а також форма власності.

Після цього, потрібно зайти на спеціальний електронний ресурс за «Відомості державного земельного кадастру». Для початку роботи необхідно пройти ідентифікацію за допомогою електронного цифрового підпису або BanklD, сказав Ігор Мізрах.

Далі у розділі «Інформація про права» потрібно ввести кадастровий номер земельної ділянки. Система надасть інформацію про власника ділянки, її розмір, дату виникнення права власності, про орган, який зареєстрував право власності, тощо.

Також отримати інформацію про власника земельної ділянки безпосередньо на кадастровій карті. Для цього потрібно натиснути на розділ «Інформація про право власності та речові права».

Таким чином, будь-який громадянин може самостійно і безкоштовно перевірити, хто є власником будь-якої ділянки на території України. Для цього не потрібно якихось спеціальних дозволів. Майте на увазі, що таким методом можуть перевірити і Вашу земельну ділянку, підсумував в кінці інтерв’ю Мізрах Ігор.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі