Блоги → Перегляд

У Росії вимагають ввести другу державну мову. Крах великого могучого "российского языка?

Вівторок, 04:56, 21.04.09

Рейтинг
11 2
Переглядів
3610

0
0

Татарські громадські організації почали збір підписів на підтримку надання татарській мові статусу другої державної мови РФ.Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Всесвітнього конгресу татар, у рамках акції Мін татарча сойлешем! -Я розмовляю татарською! Як стало відомо, акція відбувається у Татарстані. Також повідомляється, про те, що лідери татарської молоді планують виступити із законодавчою ініціативою надання татарській мові другої державної в Росії. За словами голови бюро Всесвітнього форуму татарської молоді Руслана Айсіна, зараз триває збір підписів по всій Росії під зверненням, яке пропонує офіційно визнати татарський мову другою державною мовою в Росії. Він повідомив, що у рамках акції Мін татарча сойлешем!, Вирішено прийняти програму під назвою татарська мова - мова світу і матері. Ця програма націлена на те, щоб підвищити статус татарської мови на федеральному рівні. Як повідомляється, ідея надання татарській мові статусу другої федерального мови в Росії ініціатори обґрунтовують тим, що татари це друга за чисельністю нація у Росії, один з народів, які утворюють Росію. Зокрема, відомо, що в Росії працює велика кількість громадян тюркських держав, культурна адаптація яких викликає складнощо у російської влади. "Особливий статус татарської мови в тюрко-мусульманському співтоваристві Росії, її інтегруюча роль може виявитися дуже корисною для ефективної внутрішньої і зовнішньої політики Росії. У зв'язку з цим надання татарській мові статусу державної Росії виглядає абсолютно своєчасним і правильним рішенням", - вважають представники Світового конгресу татар. Нагадаємо, зараз у Татарстані, де частка татарського населення перевищує 50%, татарська мова має особливий статус. Згідно із результатами Всеросійської перепису населення 2002 року приблизно 4% росіян є татарами. Згідно з договором, укладеним між федеральною владою Росії і владою республіки в 2007 році, до паспортів жителів регіону додається вкладиш татарською мовою. Знання цієї мови є обов'язковим для кандидатів у президенти Татарстану. Нагадаємо, 15 квітня повідомлялося, що татарські громадські організації почали збір підписів на підтримку присвоєння татарській мові статусу другої державної мови РФ.

за матеріалами http://novynar.com.ua, Уніан.

Коментарі

Двомовність Росії призупинить наступ на Українську мову. А передуватиме цьому фраза - "Не такий же і міжнародний російскький "язик", якщо у самій Росії дві державні мови"
0

це може сворити прецедент -- «ми ввели другу (якшо хочете і третю введем), от і ви введіть другу російську»
0

А чому для вас події в Росії є прецедентом, а, скажімо, в Канаді - ні?
la Grunge   17:10
0

ОМГ, какой бред...

Товарищ, а у вас есть ходь один реальный факт этого якобы "наступу" на украинский язык?
0

"Усі народи більш-менш мали спроможність здобувати собі освіту на своїй рідній мові, клопотатись за розвиток своєї Національної культури. Над нами ж, українцями, важким гнітом на протязі більш століття лежала заборона рідного слова. За те, що ми з’являємо з себе самостійний народ, що ми маємо свою історію, що ми переживали свої окремні важкі історичні часи. ми не мали права на те, щоб прилюдно балакати, а навіть мислити, а як траплялись такі люди, яким несила була ховати в собі національні почуття і вони виривалися в них на поверх правдивим словом, то їх, як, наприклад, Шевченка, скоро приборкували, і усе знову замовкало на довгий час" (М. Аркас, історик, генерал, 1907)
На піар акцію схоже. Там ж наче носіїв татарської мови не більше 4%
Невідомий користувач 17:32
-2
Не будет никакого краха
я щиро вважаю що на цьому ресурсі ми повинні випрацьовувати елементи розвитку української мови, суспільства, врядування та інше, а не тішитися що в сусіда корова (може) здохне. Якщо Україна консолідується навкого практичних кроків розбудови своєї держави, то Росія і інші, нас будуть турбувати сутєво менше. А замість перейматися статусом татрської мови, варто зробити список українських бібліотек в Росії і засилати туди ДОБРІ книжки для дітей українською.
0

цілком погоджуюсь. і ще одне цікаво багато хто з моїх знайомих думає якщо я говорю українською то я ворог росії, ні це неправильно мені в більшій степені всерівно на росію, мене більше цікавить як то кажуть "шо робиться в своїй хаті".
Введення другої державної мови в росії пришвидшить її розпад. Думаю нам це на руку.
0

я не розумію чим тобі на руку "пришвидшить її розпад"?
0

Він вважає, що краще мати багатьох маленьких агресивних сусідів, ніж одного великого.
0

Павло читає мої думки ))
pessimist 69 20:04
0
http://newsland.ru/News/Detail/id/359278/ - Дві мови, чи не дві ми не знаємо, але тестування в учбових закладах виключно російською.
від того шо Росія прийме другу державну мову у нас всі не почнуть на Українській говорити
Все дуже просто!В ситуації політики двомовності в Україні російські народи побачили загрозу знищення своїх мов російською мовою.Бо навіть на марсі розуміють,що введення російської мови державною знищить українську мову.Тепер почнеться ціла паніка в Росії.Скоро усі багатонаселені мовні народи почнуть вимагати визнати свою мову державною.А потім Росія може почати репресії,перевезення з місця на місце,голодомори активних революційних народів Росії.Росія може втопитися в ямі,яка сама викопує для інших.
чому ви всі так негативно налаштовані? зрозумійте нам добре мати під боком потужну державу, політики не вміють будувати відносини так щоб не зачіпити українську культуру, мову, і весь час вертатись назад. на рахунок мови розмовляй хоч китайською головне люби і поважай народ і країну в якій живеш
la Grunge   06:10
0

Господа нацики и остальные свидомые! Вот вам пример - бибизян, а разумные вещи говорит:)
Mr. A 02:23
0
Татари......
Подивіться що вони в Криму роблять....
0

А звідки казанські татари в Криму? Ви не плутайте, це зовсім різні народи.
0

Кримські татари то взагалі окрема розмова...
0
Процент людей, які розмовляють татарською в Россії менш 5%, тоді в Україні більше 50% розмовляють руською. В Татастані, де татарів десь 50%, татарська - офіційна. В Україні в регіонах, де розмовляють 80% російською мовою, кількість рос.шкіл навпаки скорочується. Татарською робити другою державною недоречно, бо татари проживають компактно і витрачати додаткові кошти на тюркизацію держ.діловодства у федеральному маштабі недоречно.

Можу сказати прихильникам рос.мови як другої державної, що кількість україномовних поступово знижується. Українізуються як правило інтелігенти, русифікуються, як правило, сільська молодь, яка вступає в вузи, іде до армії, влаштовується на роботу у центральній і східній Україні. Причому темпи русифікації перевищують. Плюс поп-культура, кінематограф і т.д.
От і побачимо, наскільки РФ демократична. Вони у нас в оці билинку бачать, а в себе колоди не помічають.
-1

це сутєва проблема в Росії, яку влада замовчую. Як і ісламізацію країни і китаїзацію
Денис   17:13
0

Панове, ще раз Вам повторюю, татарська в Росії на держ.рівні, бо спілкуються нею не більше 5%. Татарська молодь взагалі розмовляє російською. Це не проблема, тим більше щоб її замовчувати.
0

поживем побачимо, чи це не проблема. Лиш Україну не трогайте. Розвивайте свою Великоросію, у вас теж проблем багато.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі