Блоги → Перегляд

Степан Бандера - громадянин України!

П'ятниця, 02:17, 29.01.10

Рейтинг
19 4
Переглядів
2270

0
0

 Ну ось, почалось : "Степан Бандера не був громадянином України! Відповідно й не мав права отримувати звання Героя України!"? А може все ж таки був і мав право?

Що ж, розглянемо це питання.

Закон про громадянство від 2001 р. прямо не стосується тих , хто помер (загинув) до набуття Україною Незалежності у 1991 р.. Але чи є це підставою для того, щоб не нагородити (посмертно) високим званням Героя України людину, яка практично все своє свідоме життя присвятила боротьбі за свободу Українського народу і побудову Української Самостійної Соборної Держави? Адже в Законі України “Про державні нагороди України” та в Статуті вказано — нагороджуються громадяни України. Синки й онуки тих, хто люто ненавидів і продовжує ненавидити саму ідею незалежності України і кожного, хто хоч чимось її відстоював якраз так і вважають — НЄЛЬЗЯ, бо Україна, як виявляється — тільки їх країна, і вони — її най-най... громадяни.

-------------------------------------------------------------------

Закон України “Про громадянство України”

( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 13, ст.65 )

Стаття 1.Визначення термінів

громадянство України - правовий зв'язок між фізичною особою і Україною, що знаходить свій вияв у їх взаємних правах та обов'язках особа - фізична особа;

громадянин України - особа, яка набула громадянство України в порядку, передбаченому законами України та міжнародними договорами України;

іноземець - особа, яка не перебуває в громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав;

особа без громадянства - особа, яку жодна держава відповідно до свого законодавства не вважає своїм громадянином

-------------------------------------------------------------------

Це лише визначення, далі — цікавіше:

-------------------------------------------------------------------

Стаття 3. Належність до громадянства України Громадянами України Є:

1) усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991року ) постійно проживали на території України;

2) особи, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних чи інших ознак, які на момент набрання чинності Законом України "Про громадянство України" ( 1636-12 ) (13 листопада 1991 року) проживали в Україні і не були громадянами інших держав;

3) особи, які прибули в Україну на постійне проживання після 13 листопада 1991 року і яким у паспорті громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року органами внутрішніх справ України внесено напис "громадянин України", та діти таких осіб, які прибули разом із батьками в Україну і на момент прибуття в Україну не досягли повноліття, якщо зазначені особи подали заяви про оформлення належності до громадянства України; ( Пункт 3 частини першої статті 3 в редакції Закону N 2663-IV ( 2663-15 ) від 16.06.2005 )

4) особи, які набули громадянство України відповідно до законів України та міжнародних договорів України. Особи, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, є громадянами України з 24 серпня 1991 року, зазначені у пункті 2, - з 13 листопада 1991 року, а у пункті 3, - з моменту внесення відмітки про громадянство України.

-------------------------------------------------------------------

Отже йде перелік осіб , ЯКІ “Є”, тобто живі люди, а не ті, які померли до здобуття Україною Незалежності. А як щодо тих, які “БУЛИ, але померли (могли бути)”? Щось не проглядається. Далі...

-------------------------------------------------------------------

Стаття 8. Набуття громадянства України за територіальним походженням

Особа, яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України" ( 1543-12 ), або яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), і є особою без громадянства або іноземцем, який подав зобов'язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а також її неповнолітні діти реєструються громадянами України.

-------------------------------------------------------------------

Прочитайте уважно ст. 3 і 8.

Громадянство України можуть отримати виключно живі люди (подають заяву на громадянство), в їх перелік входять ті, у кого хоча б один з батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР) .

Отже, якби Степан Бандера був до цього часу живий — він безперечно був би громадянином України , але напевне все ж іншої України, не такої, яку ми маємо зараз, та й не тільки звичайним  громадянином, а й кимось набагато більшим.

Отже, як я вже писав вище, Закон написано для живих. Щодо вшанування померлих , загиблих, тих, хто хоч і посмертно, але дійсно заслуговує на високе звання, мають бути інші формулювання. Наприклад підтвердження того, громадянином якої країни вважала себе особа за життя і які вчинки заради здійснення цього вона зробила.

На процесі С.Бандера оголосив, що вважає себе громадянином України, а своє “теперішнє” юридичне громадянство - тимчасовим явищем. І він був правий. У вересні 1939- 1941 році Польща як держава перестала існувати, відповідно перестало існувати і громадянство цієї держави, а 30 червня 1941 року у Львові ОУН (Б) проголошено Акт про відновлення Української Держави. “Відновлення” означає не народження нової держави, а саме поновлення попередньої, Української держави,її Законів, в т.ч. і її громадянства.

-------------------------------------------------------------------

Закон України “Про державні нагороди “ :

Стаття 6. Звання Герой України ( 1114/2002 )

Звання Герой України присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або визначного трудового досягнення.

-------------------------------------------------------------------

Отже, постає запитання: громадянам якої України: 1917,1918,1919, 1939,1941 чи 1991року? І якщо Степан Бандера  сам вважав себе громадянином омріяної Самостійної України (бо Кравчуки, Кучми і іже с німі державо"творці-дєльцИ" в той час ще не народились, щоб одним розчерком пера "здобути" й "закріпити"  незалежність України) - то хто має право позбавити його цього громадянства? В судовому порядку скасують його переконання? Чи скасують Акт про відновлення Державності України?

Коментарі

Степан Бандера вчився в мому Вузі, Львівському аграрному національному університеті
+8

Тоді він ніби інакше називався:)
Хай ляхи з москалями у своє корито дивляться. Нічого пхати свою свинячу морду у внутрішні справи України.

Ну а разні "обригони", комуняки й інша наволоч мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності за державну зраду:

Стаття 111 КК: 1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України
+8

Зокрема проросійських політиків з ПР, КПУ, ПСПУ стосується оце:

"надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України"
+6

Їх саме життя і історія вже засудили, і смерть їхня буде якраз такою, на яку вони заслужили.
ура,хоть кто-то окрыл закон
+5

Поцікавився, знайшов кілька дір в законодавстві:)
ура,хоть кто-то прочитал закон
дяки за зусилля.
Янголятко хоч коменти помінусує - тиждень ще не скінчився:)
+
Я звісно дико вибачаюсь, але Taliviy XCO попадає в мій карцер. За розміщення копіпасту в розділі "Новини" (ККУ Стаття 161. Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії.)
Хто з нині живих Героїв України зможе сказати, що він більш гідний звання Героя, ніж С.Бандера? Хто з громадян України зможе сказати, що він більш гідний громадянства України, ніж С.Бандера?
-6

+6

Україну створив український народ, долаючи сталінські голодомори і репресії, світову війну, розв'язану Гітлером і Сталіним.
+1

Дмитрий Пожарский
Ну да , 70 років громадянської війни проти власного населення, а ми ще живі - який буржуїн зміг би навчити такому мистецтву виживати?
+4
+!
Мда, якщо почитати наш закон про нагороди, то героєм може бути тільки громадянин України...Негоромадяни України героями України бути не можуть.
Прогалина в законі.
Нагородження визначних людей ПОСМЕРТНО - абсолютно нормальна практика, без неї просто НЕМОЖЛИВО.
Тому, якщо в законі є цьому якісь перешкоди - це просто дебільний закон і його треба якнайскоріше виправляти. Щоб не було соромно перед людьми.
Отже, побачивши таку нестиковку, кожна нормальна людина повинна саме так ставити питання - закон дурний і його треба мерщій виправляти!
А доки не виправлять - діяти так, як усі нормальні люди. Тобто нагороджувати всіх тих, які цього гідні. Бо ПРАВО стоїть вище, ніж дурні закони.
А сказати, що нагороджувати не можна, може тільки ідіот.
Отже ті, хто має намір подавати в суд на Ющенка, самі про себе заявляють, що вони ідіоти.
сильно много разговора. Тягнебока на трон и все увидим.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі