Блоги → Перегляд

Як "людський фактор" впливає не волевиявлення. Або чому нам потрібно мати електронну систему виборів

Вівторок, 12:12, 09/02

Рейтинг
20 18
Переглядів
1610

0
0

Не знаю чи скрізь таке було, але , в черговий раз, впевнився у тому, що давно в нашій країні потрібно змінювати саму систему виборів. Бо доки на результати може вплинути «людський фактор», доти й будуть під сумнівом ці результати. Зараз під великим сумнівом буде результат виборів майже цілого округу. ( 50 з 64 дільниць). Тобто волевиявлення майже 80 000 виборців. Бо під час встановлення результатів виборів на окрузі , а саме коли дільничні виборчі комісії почали передавати данні до ОВК Голова ОВК, порушуючи декілька статей Закону, безпідставно, надала данні про результати в ЦВК. Тобто окружна комісія не прийняла 50 з 64 протоколів ДВК на окрузі, хоча електронні данні ще з 7 годин ранку понеділка були в ЦВК.

Протистояння між членами ОВК, що стали проти всього цього свавілля, та тими, хто підтримував Голову завершилося близько 6 годин вечора 08 лютого. Все це зафіксовано декількома каналами телебачення,  міжнародними спостерігачами, до ЦВК надійшло декілька телеграм та скарг, до протоколу окружної комісії додано 10 Окремих думок членів комісії, полетіли заяви до правоохоронних органів, тощо.  А весь цей час в ЦВК світилися данні про те, що 100% результатів ДВК вже «пораховано» .

Не знаю чим буде завершено цю історію. Це тепер буде вирішуватися в ЦВК та по судовим інстанціям. На мій погляд Голову ОВК потрібно притягати до карної відповідальності. За весь цей час багато бачив «вільного» трактування законів з боку керівників та членів як дільничних так і окружних комісій. А саму систему треба змінювати, щоб одна малограмотна особа не могла вплинути на результат волевиявлення всього округу. Ну а результати цього конкретного випадку треба визнавати не дійсними, хоча ні виборці, ні дільничні комісії в цьому не винні.

Коментарі

Який округ і де?
+1

Запорізька область,м.Запоріжжя, ТВО №78.
1. Дать возможность голосовать не за 1 кандидата, а за нескольких (если меня устраивают несколько кандидатов в равной степени – почему я должен голосовать только за одного). Тогда достаточно будет одного тура.
2. Голосование (подчет голосов) должно быть автоматизированным, а именно:
- в комиссии вместо бюллетеня выдают конверт с пин кодом – как для платежной карточки;
- человек подходит к терминалу (типа платежного (кнопочного) или быстрого пополнения (сенсорного)), которые соединены в централизированную защищенную сеть (обычный VPN, через проводной или беспроводной интернет, широкополосный доступ) вместо кабинки с пишущей ручкой;
- набирает номер конверта (типа номера платежной карточки);
- набирает пин код и голосует;
В этом случае не нужно считать голоса и невозможны злоупотребления с подсчетом голосов. Поддерживается анонимность. Намного дешевле подсчет голосов (фактически бесплатно – поскольку стоит только оборудование – а его можно использовать много раз и кроме того и по другому функциональному назначению). Экономия на печатание бюллетеней (фактически этот конверт с пин кодом – ничего не стоит по сравнению с бюллетенем).
Здесь некоторое обсуждение http://politiko.com.ua/blogpost17036
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі