Четвер, 19:27, 11.03.10

Рейтинг
11 1
Переглядів
1724

0
0

Протоієрей Олег Ведмеденко

Запитання: Дуже близька мені людина потрапила під вплив відомого псевдоправославного руху.Зміст такий: часи антихриста на порозі, хто в це не вірить – як мінімум уражений духовною сліпотою; треба готуватися аж до запасання продуктами, купівлі землі і побудови бункерів; підготовляється уживляння чипів; світовий екуменізм – лжерелігия; глобалізм – економічна база і т.д. Зараз останні часи – всі ознаки в наявності.

Хотілося б почути думку авторитетного богослова з цього питання, і я звертаюся до Вас.

Відповідь: Зараз дійсно “останні часи” – період апофеозу влади антихриста, епоха кінця бунтівливого нашого часу, ворохобного нашого світу – година другого пришестя Христа у славі. Але кінець цей – не буквальне знищення планети Земля. Аж ніяк! Не чекайте ні ангелів з вогнеметами за плечима, які палитимуть підмісячну вщент, ані Антихриста, що всядеться в Ієрусалимському храмі як Бог. У Писанні мова йде про духовні речі – про порятунок людини і людства! Слово Боже, віра смиренна, благодать Любові Господньої – ось той “вогонь поїдаючий” усі стихії, усі пристрасті, усе мирське, усе світське в серці грішної, земної (не “громадянина Неба” іще) людини. Ось той “вогонь”, і ось та “земля”! Земля ж буквальна не для знищення була створена, але для життя:

“І святиню Свою збудував Він, як місце високе, як землю, що навіки її вґрунтував” (Псалом 77 (78), 69 вірш);

“Поправді кажу вам: не перейде цей рід (рід людський, земля не буде знищена!), аж усе оце (пришестя Христа) станеться” (Матвія, 24 розділ, 34 вірш);

“А за днів тих царів (за днів існуючих на землі держав, за днів існуючої, а не спаленої у вогні землі) Небесний Бог поставить Царство (Царство Духа, Царство Благодаті, Царство Смиренності та Любові), що навіки не зруйнується” (Даниїла, 2 розділ, 44 вірш).

Тому і молимося: “Нехай буде воля Твоя як на Небі, так і на землі...”

Що ж стосується приходу на землю антихриста, то він уже давним-давно “у Божому храмі сидить, як бог, і за бога себе видає” (2 Солунянам, 2 розділ)! Тут “бог” – сиріч “багатий”. “Багатий” на істину, на віру, на благодать, про якого Господь:

“Ти кажеш: «Я багатий, і збагатів, і не потребую нічого». А не знаєш, що ти нужденний, і мізерний, і вбогий, і сліпий, і голий!” (див. Об’явлення, 3 розділ з 14 вірша).

Сьогодні цілком відкрився цей “відступник, беззаконник, призначений на погибель, що противиться та несеться над усе”. Однак він не казковий чорт з рогами й хвостом, але дух новозавітного фарисейства, дух гордині та нелюбовності, – зцілена голова звірини, що взяла силу від сатани! І відкрився він у розп’ятому тілі Христовому – в церкві Божій...

Раніше, у дні апостолів, ця “таємниця беззаконня” була уже в дії. Але не звершувалася вона доти, доки не був “усунений із середини” тіла номінальної церкви утримуючий від смерті її дух Христів, що діяв через апостолів – живих свідків і благовісників Христового вчення – Вчення Смирення та Любові. Сьогодні ж – в останні дні – цілком уже виявився цей “беззаконник, що його Господь Ісус заб’є духом вуст Своїх (полум’яним Словом Істини) і знищить з’явленням приходу Свого (вогненним мечем благодаті Божої – Духом тієї ж Істини)”.

Антихрист = анти + Христос, тобто анти-Христос.

“По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою...” (Івана, 13 розділ, 35 вірш);

“Візьміть ярмо Моє на себе й навчитеся від Мене, бо Я лагідний і сумирний серцем...” (Мф. 11.29).

Чи маємо любов у серце своєму? Чи маємо смиренність? Чи приймаємо ближнього свого таким, який він є? Що чуємо з амвонів церков? Благословення чи прокльони? І взагалі, називаючи себе “християнами”, чи знаємо, що вчення Його, яке вказує нам шлях до Отця, є вчення про святе й найсолодше СМИРЕННЯ ХРИСТОВЕ? Чи пам’ятаємо саме значення цього слова? Чи не плутаємо смиренність із рабською покірністю або святенницькою єлейністю, зі злочинною байдужністю або елементарною бездіяльністю?.. Чи дійсно учні Христові?

Якщо ж не Христові – то чиї?

“Хто не зо Мною, той супроти Мене; і хто не збирає зо Мною, той розкидає” (Мф. 12.30).

“Проти” – є “анти”. Антихристові, антихрист, антихристи!..

“Діти, – остання година! А що чули були, що антихрист іде, – а тепер з’явилось багато антихристів, – з цього ми пізнаємо, що остання година настала!

Із нас вони вийшли (як здичавіла гілка – вони повстали із лона Церковного, але уже не є овечками Господніми, хоча, в засліпленні духовному, й вважають себе Її синами), та до нас не належали (були віруючі, але не вірні). Коли б були належали до нас (якби були істинно учнями Христа – смиренними та любовними), то залишилися б з нами (залишилися б християнами не де-юре лише, але де-факто – тими, хто змиряється, хто “збирає з Христом”);

але вийшли (але вони відпали від Христа), щоб відкрилося, що не всі вони наші (що не всі номінальні християни є християнами реальними, але багато-хто – антихристами, явленими в образі ангелів світла)…” (1 Івана, 2 розділ, 18–19 вірші).

www.vedmedenko.org

Коментарі

Ех, шкода ангелів з вогнеметами не буде.
Как православная церковь борется с засильем протестантских и иных сект деструктивного характера в Украине, и борется ли вообще?
Богдана .   19:56
+2

Свідків Єгови запустили....
Саме тих які заборонені в цивілізованих державах.
+1

А еще в 2009 официально признали Церковь сайентологии.
0

И мормоны, и многие другие секты.. в том числе экономическая секта "Амвей"..
Пробач їх Господи, вони не відають, про що розмова йде.
Слова Ваші, Отче, сповнені Духом Святим, та кожному з нас - нести свій хрест.
Планетарні катаклізми більшають... а Слава Господня з неба прийде в образі і подобі Творця Всесвіту. Саме так, а не інакше.
0

А вам ведомо? Гордыня сие зело.. ибо пути Господни неисповедимы..
У мене думка така, що християнство настільки задурило людям голови, що вже давно пора цю релігію відправляти на історичний покой.
0

ролігія так - віра ні.
войовничий атеїзм вже доказав свою недієздатність...
їжаку ясно що не буде ангелів з "плазмовими дезінтеграторами".....
доречі цікаво майя писали - 2012 - перехід на якісно новий виток цивілізації. в них як раз закінчення чергового циклу календаря. причому їх "боги" обіцяли повернутися в зазначений час. ну що ж побачимо...
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі