Блоги → Перегляд

Георгіївська стрічка - це нагорода, а право носити її потрібно було здобути!!!

Середа, 23:11, 05/05

Рейтинг
3 3
Переглядів
1105

0
0

"Ни высокая порода, ни полученные пред неприятелем раны, не дают право быть пожалованным сим орденом: но дается оный тем, кои не только должность свою исправляли во всем по присяге, чести и долгу своему, но сверх того отличили еще себя особливым каким мужественным поступком, или подали мудрые, и для Нашейвоинской службы полезные советы... Сей орден никогда не снимать: ибо заслугамионый приобретается." (Из статутаордена 1769 года).

Георгіївська стрічка частина бойового ордена, хреста, медалі. Історія цієї нагороди починається у Російської імперії часів Катерини ІІ, потім у 1917 прибільшовиках орден скасували, з 2000 року «Святий Георгій» знову військова нагорода Російської Федерації. У 1943 року частина царського ордена, а точніше його стрічка з'являється на радянському ордені Слави, а у 1945 на медалі «За Перемогу над Німеччиною». Орденом Слави, стрічка якого пістрявіє сьогодні на антенах машин, нагороджували за збитий з особистої зброї літак чи захоплений ДОТ, або ж за два танки, підбиті з протитанкової рушниці, чи то за один, підірваний гранатою. Орден отримував також той, хто вогнем особистої зброї знищив 10 солдатів, хто взяв в полон офіцера або, скажімо, захопив прапор військової частини ворога.

Орденська стрічка - це невід'ємна частина ордену. Щоб переконатися у цьому достатньо зазирнути до будь-якого довідника. Мало того,носити її, так само, як і сам знак, мають право виключно особи, які цим самим орденом нагороджені.

Одна з найвизначних нагород перетворлась у фетиш недалекої молоді, в таку собі "гламурну штучку". І от тепер поряд з кавалерами Ордену Святого Георгія Кутузовим, Юденичем, Колчаком, Скоропадським будуть "почесні "імбіцили, типу Васі емо і Пєті гопника. "Верной дорогой идете,товарищи".

Якщо ти хочеш святкувати Перемогу - начепи собі червону стрічку, під колір прапора переможців. Врешті-решт армія-переможець називалася Червона! Не біда, що переможені теж мали червоні прапори і теж були соціалістами, між своїми часто трапляються непорозуміння.

Кажуть у Росії під час ціх травневих свят георгіївську стрічку можна було придбати у Воєнторзі за ціною від 4 до 7 рублів. Подвиг, Честь, Слава за дешево тавроздріб! І це пам'ять? Ні друзі, це просто чергове б...

Право носити орденську стрічку можна заробити тільки на полі бою. Знайте, що ані Орден Слави, ані Георгієвський хрест у мирні часи не давали, а отже ваші діди та прадіди за цю стрічку платити власною кров'ю. Тому не варто в'язати її на себе. Адже вам не отримати таких нагород - і слава Богу! - тож майте совість і поважайте мертвих!

Коментарі

http://www.pravda.com.ua/articles/2010/04/30/4993272/ Почитай !
0

Прочитав.
вообще поражает, когда "георгиевская ленточка" привязана к антеннам автомобилей производства Германии и Японии..такая себе злая шутка судьбы:(
Михайло, Ви гарно підмінив!
111 1112 12:34
-1
А як Ви пропонуєте продемонструвати свою повагу і шану мільйонам українців, які загинули у війні?
Dhoqx Dhiakp   14:58
-1

Можливо, доглядати за пам'ятниками невідомому солдату, та й усім учасникам бойових дій та змушувати державу проводити нормальну соціальну політику, аби живим ветеранам краще жилося? Чи може начіпляти на себе побільше дідославних стрічок, випити "Путінки" і горлати "япомню янажрусь"?
У Луганську, напередодні дєдиваівального свята, спостерігав цікаву ситуацію: водій машини з дідославною стрічкою на антені ледве не збив старезного діда, ще й призупинившись вилаявся на нього, хоча сам їхав тротуаром. Дід був доволі старий, цілком міг би бути й тим самим ветераном, якого ніби так поважає дідолюбець-стрічечник (хоча насправді це для останнього Дєвятамай — привід нажертися горілкою і згадати акаянних біндєрівців-фашистав, через яких покращення його життя не настало вже сьогодні).
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.