Блоги → Перегляд

Націоналізм - мета чи інструмент

Середа, 07:03, 12.05.10

Рейтинг
15 4
Переглядів
2523

0
0

Почну з того, що націоналізм - близька для мене ідеологія. Тому мене більш хвилює діяльність політичних сил націоналістичного напрямку.

Особисто я розглядаю будь-яку ідеологію, як інструмент для досягнення мети - задоволення людських потреб: матеріальних, духовних, культурних, потребу в безпеці та інших. Деякі потреби людина може і повинна забезпечувати самостійно, для забезпечення інших людині необхідна сімя і родина - за часів "родиного ладу" таке обєднання людей дозволяло забезпечити усі потреби особи, які виникали на той момент. Але світ мінявся, і для захисту своїх інтересів і засобів забезпечення потреб родинам довелось обєднюватись у більші конгломерати. В сучасному світі, на мою думку, оптимальним обєднанням є нація - обєднання близьких по духу, менталітету, культурі, духовності і "схожості бачення світу навколо себе". Таке обєднання найкраще і найшвидше зможе знаходити рішення по вирішеню спільних проблем і зовнішніх викликів,а також ПОВИННЕ створювати умови для можливості задоволення основних потреб усіх осіб даного обєднання.

Спостерігаючи за сучасною діяльністю політичних сил національного спрямування (звичайно найбільш "розкручених") у мене виникає відчуття, що лідери цих сил щось спутали (чи їм просто "плювати" на українців, чи вони взагалі психологічно не лідери, до чого я більш схиляюсь).

По перше націоналізм, як ідеологія обєднання людей - це інструмент, а не мета, яку необхідно досягнути будь-якою ціною. Зарано ми забули що не так давно ми вийшли із держави, де метою була також ідея - "побудова комунізму" - результат невтішний. На даний момент лідери цих партій закликають вибирати їх, і вони "будуватимуть націоналізм" після чого нам буде щастя, спираючись на те, що усі проблеми через те, що при центральній владі не націоналісти- в результаті виникає питання, а яка різниця що будувати, якщо не забезпечуються при цьому основні потреби людей.

По друге лідери путають черговість людських потреб. Інформація із психології: "Людські потреби, що є джерелом активності, дуже мінливі і різноманітні. Їх аналіз свідчить про те, що в процесі задоволення вони змінюються, збагачуються і зростає їх кількість. Причиною цього є незавершеність вигляду продукту людської діяльності, який постійно вдосконалюється і видозмінюється. Це приводить до зміни потреб, які породжують нові форми активності." Я не думаю, що заклики до людей захистити національні інтереси(що є "другорядними" потребами у людини згідно психології), без розуміння з боку людей, як це вплине на забезпечення основних потреб (які у нас далеко не забезпечені), принесуть результат.

Хочу навести цитату із НАРИСУ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ: ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОДЕРНОЇ НАЦІЇ Ярослава Грицака: "Мережа культурно-просвітніх і господарських організацій охопила  всі повіти, сягнувши найдальших закутків краю. У 1914 р. товариство “Просвіта” налічувало 77 філій та близько 3 тис. читалень. Великих успіхів досяг кооперативний рух, представлений майже 500 кредитними організаціями, кооперативними магазинами, спілками для продажу сільськогосподарських продуктів. Він підтримувався і координувався українським ощадним товариством “Дністер” (1892), спілкою “Сільський господар” (1898) та Крайовим земельним банком (1908). Кооперативний рух допоміг зміцнити господарське становище українських селян і стримати процес їх пролетаризації."

Лідери національного руху того часу займались не боротьбою за центральну владу в Австро-Угорській імперії, а створювали умови для "зміцнення господарського становища українських селян" і Освітою, що давало змогу забезпечити основні потреби. Наслідком такої діяльності було: " За два передвоєнні десятиліття (Пеша Світова - авт.) на місці пригнобленої і безправної селянської маси виросла свідома своїх політичних інтересів українська нація. Це цілковито змінило загальний баланс сил двох головних галицьких національностей: якщо польська еліта й далі переважала українську завдяки збереженню своєї політичної монополії в краю, то українське селянство своєю організованістю і національною свідомістю значно перевищувало польське."

Чому б не почати з простішого, не воювати за "Олімп", а навести порядок там де є можливість. Якісна політична партія, складається із якісних менеджерів і організаторів, частину енергії яких можна направити на розробку і реалізацію економічних, фінансових і будь-яких інших проектів, які б "створювали умови для можливості задоволення основних потреб населення" принаймі в регіонах де є вплив. Якщо така партія зможе реалізувати такі проекти на регіональному рівні, то, я впевнений, незабаром народ довірить їм спробувати себе в управліні усією державою! І навіть ті хто зараз оспорює існування українців задумається над своїми поглядами.

Досить йти легким шляхом обіцянок, популізму, ігрі на суспільних потребах. Вже час показувати результати на рівні, який доступний на даний момент для партії. Особисто я уже не хочу довіряти "вибудовувати замок людям, які у свому житті собачої конури не побудували".

P.S. Як людині, яка любить свою Державу Україна, надіюсь, що в партіях з націоналістичними поглядами в кінці-кінців зявляться лідери, які будуть не використовувати прапор націоналізму для своєї популяризації, а візьмуться за кропітку працю, яка дасть результати.

Коментарі

+9

З Росією у нас вже була сотні років дружба людини і друга людини. Дружити потрібно, притому обов’язково, але на рівних. А для цього нам потрібно жити кожний в своїй хаті, бути там хазяїном, а не жити в російській хаті, де українці і Україна – ніхто.
+4

Пане Пожарський, якщо хочеться найти скалку в оці сусіда ,то вона завжди буде.
-7

+3

всього лише Павличко, всього лише погляд на проблему, всього лише копі-пастер, який у кожному блозі шкодить і наривається на бан.
-1

"лише копі-пастер".
-------------
Точно!
Копируют, "обсмоктують", слюни пущают...
Лопата - стоит...
Дорог - нет...
+1

Задрав. Наче за лопати ніхто не береться. Якщо вважаєш, що наша діяльність на Politiko не дає лопатам працювати, то бігом марш з сайту за лопату. Тоді не будеш дошкуляти своєю постійною недолугою демагогією.
-1

Про що сперечаємось?
Павличко справді не та кандидатура, висунута не тими рятівниками...
Єднаємось для дії!
www,volya.org.ua
-1

Про що сперечаємось?
Павличко справді не та кандидатура, висунута не тими рятівниками...
Єднаємось для дії!
www.volya.org.ua
Автору + за цікавий, корисний і неупереджений матеріал.
А також дякую за те, що Ви тут описали, що для того, щоб покращувати життя народу, не обов’язково лізти на владний Олімп; що щоденна кропітка робота на місці часто-густо дає значно більший результат, ніж такий після досягнення Олімпу. А щоб досягти владного Олімпу, також повинно витратити часто тривалий час – а це втрачений час для долі народу.
А від себе додам, що наші лізуть до владного Олімпу лише для того, щоб дорватися до корита. Життя народу ніхто з них і за визначенням не збирається покращувати.
-5

+6

тебе першого розтопчуть, Тріпер
+6

Теперич, Пропоную наказувати усіх батьків, які виділяють своїх дітей з поміж інших, вони ж угнітають інших дітей "випячуючи" своїх, що є "злом і мракобесьем".
-6

+5

Але ВИ ж любите і найбільше увагу приділяєте своїм внукам і дітям, виділяючи їх з поміж інших.
+5

Таперич, звідки у вас стільки злоби? Яка мати Вас породила?
-5

+4

Наблюдал в школе такое явление в первом классе - родители выгораживают своих детей , строят иерархию в классах... То есть там где учителя допустили в процесс кого из родителей (например троюродную бабку ребенка из родительского комитета) там все строится вокруг отдельно взятого ребенка- остальные дети буквально "чморятся" . В некоторых школах это идет по материальному принципу. А доказано что даже девочки которых "чморили" взрослые (особенно учителя)в младшем школьном возрасте в последствии более склонны к проституции (поломаный стыд на комплексе низкой себестоимости) .
" За два передвоєнні десятиліття (Пеша Світова - авт.) на місці пригнобленої і безправної селянської маси виросла свідома своїх політичних інтересів українська нація. Це цілковито змінило загальний баланс сил двох головних галицьких національностей: якщо польська еліта й далі переважала українську завдяки збереженню своєї політичної монополії в краю, то українське селянство своєю організованістю і національною свідомістю значно перевищувало польське."
__________________________________________________________________________________________
Цілком з вами згідний. Націоналісти створили тоді умови для зародження і діяльності і ОУН і УПА. Слід поєднувати боротьбу за верхи і не забувати про необхідність чорнової і кропіткої роботи в низах.
Будь-яка ідеолоія- це інструмент досягнення певної мети.
+8

От я і бачу, що комуністів скоро вже й не буде видно за цим бортом!
+4

Дмитрий Пожарский
і що? ну му...дак той публичко... так і на мітинг до нього прийшло 2.000 людей... українці трохи порозумнішали))) факт!!!
+3

Дмитрий Пожарский
Внесіть ясність- хто з націоналістів був при владі протягом останніх 20 років?
"В сучасному світі, на мою думку, оптимальним обєднанням є нація - обєднання близьких по духу, менталітету, культурі, духовності і "схожості бачення світу навколо себе".
___________

що ж тоді таке на Вашу думку народ???
_____________
зокрема, із-за такого визначення нації: "схожості бачення світу навколо себе", можна оспорювати існування більшості культур, а не лише українців)))

чи хтось заперечує, що в українців є багато схожого із поляками, білорусами, або росіянами, або...?
тож, українці успішно можуть бути і одними і другими і третіми і т. д., а перспективний, глобальний вибір пропонується такий: українці - європейська нація, чи українці - російська нація...

наша відповідь на чужу націо-експансію: європейці та росіяни - це українська нація))))

за нацією, забули про народ!!!
дивно, але чомусь для більшості поняття нації і народу є тотожніми???

насправді, від початку, поняття нації, у тому числі, пропонується як "суперетнос", тобто багато взаємопов'язаних народів і народностей, що ставляться один до одного з позитивною комплементарністю...

інакше, є "базовий" народ, який утворює державу, відтак стаючи суверенним народом (народом-сувереном), тобто - нацією, а усі інші народи і народності у межах (за бажанням - поза межами) суверенної нації, просто кажучи, мають серед неї, м'яко кажучи, існувати...

ІМХО: варто зосередити свої зусилля на відродженні українського народу... піднесенні українського духу))) утворимо народ, тоді вже подумаємо, що робити із нацією))))
+4

Не варто боятись слова і поняття "нація" лише тому що його споганили нацисти, використавши для запудрювання мізків своїм.
Схожість націй це не те саме, що схожість окремих людей в самій нації.
Щодо вибору - я б сказав: українці - європейська нація, чи українці - азійська нація..., я схиляюсь до першого. А росіяни нехай самі свій вибір роблять.
Щодо нації і народу - поняття дійсно не тотожні, (а про народ забули не через націю, а через корито яке наповнює цей народ).
Щодо "суперетносу" - якщо порівняти державу з квартирою - ви ж не дозволите господарювати сусіду у своїй квартирі. Ви будете дружити з ним, вирішувати спільні проблеми але ніколи не погодитесь обєднати квартири дверима через кухню чи спальню. Хоча повинен замітити, що наша держава на даний момент більше схожа на комуналку і тут я згідний, що це необхідно враховувати і вирішувати спільні проблеми шляхом компромісів, а не намагатись когось зробити менш вартісним у квартирі.
+1

"Щодо вибору - я б сказав: українці - європейська нація, чи українці - азійська нація..."
_______
такого вибору насправді ніхто не пропонує)
у сухому залишку: або - або...
або ми - українська нація, або європейська чи російська...

сентенція - українська європейська нація, це лишень перехідний етап... експансіонізм у світі нікуди не подівся, лишень посилився...

різниця між націо-експансією європейською і російською:
російська - уніфікує (зросійщує) все і вся...
європейська - спершу уніфікує лишень економіку (зосереджує в одних руках), прямо не зачіпаючи культурну (зокрема - мовну) багатоманітність...
проте, далі, відбуватиметься теж саме понімечення, англізація, пофранцуження...
"домінантні" нації, врешті решт, готові розчинити в собі все, навіть, зробивши культури "малих" націй частиної своїх культур...

різні підходи, мета одна - домінування))) се ля ві...

ІМХО: на сьогодні, українські націо-потуги нищать залишки українського народу)))
не можна сісти в автобус, принаймні, не підійшовши до автобусної зупинки)))
+4

Що ви називаєте "націо-потугами"?
А експансія в будь-якому випадку відбудеться, якщо ми будемо слабкою Державою.
+2

націо-потуги, це і є, власне - націо-експансія))
щодо сильності, може краще - сильний народ, а ще краще: достойна людина-вільний громадянин-єдиний народ-сильна держава)))
+4

Щось ви не вчитавшись в текст починаєте критикувати, виникає відчуття, що вам просто неподобається поняття "націо". Хоча в цьому я неможу вас звинувачувати, тому що теперішні партії "націоналістичного" напрямку лише займаються "розмахуванням прапором",(чим в принципі займаються усі теперішні партії, просто кожен махає своїм прапором) використовуючи ідеологію українського націоналізму закладені століття назад,не алаптувавши під сучасні реалії. Це ж простіше ніж занятись реальною роботою, яка вплине на життя людей. І це викликає роздратування.
-5

+7

ТАПЕРИЧ. А Вам не здається ,що ви вже ізгой на сайті?
+1

Роман Бутрим 11:38 +1

ні, мене не вивертає від "націо", на відміну від Тапер Таперича)

спокійно і з повагою ставлюся до усіх тих, хто любить свою Батьківщину, свій народ, а таких (ІМХО) серед націоналістів переконлива більшість)))
інша справа, з провідниками зовсім не щастить...

до слова, пане Романе - ніякої критики, лише намагання розібратися у суті речей... спробувати вірно разставити акценти)))

хотів лишень донести думку, що більшість націоналістів, насправді - народники... погодьтеся, народник - це дещо інша акцентація)

проте, кожен сам обирає як йому називатися, головне - аби не марнувалася суть)))
+3

Ваше хамство і неадекватність забезпечили вам уже статус ізгоя.
Якщо мене не розуміють і не сприймають мої погляди- я вступлюся. А ви?????
+4

Ізгої ми не через приставку "націо",( а через відсутність вмілих і мудрих управлінців і небажання вирішувати самостійно своїх проблем. І досить вам займатись пошуком винуватих у ваших негараздах - звикли з часів СРСР усі біди перекладати на зовнішніх і внутрішніх ворогів пролетаріату.
-2

Кстати: Вы абсолютно ВЕРНО мыслите: причина - в основах ментальности.
+2

Вадим Aк-Мурза 12:32

Значить я вас не зовсім правильно зрозумів Вадиме,
Для цього й існує дискусія, щоб знаходити порозуміння один з одним.
Як я уже казав, що зараз використовується ідеологі націоналізму розроблена століття назад у зовсім інших умовах ніж зараз. Тому вона потребує адаптації під сучасні реалії (чим сучасні ідеологи, якщо такі є, не займаються нажаль). Після адаптації можливо вона набуде "народницького" акценту.
Але основна суть, яку я хотів закласти в статтю, це те що сучасні партії займаються "фігньою". А націоналізм я розглянув, тому що це найближча для мене ідеологія і мені гірко за них.
+4

Таперича верне від приставки «націо», оскільки він ненавидить, коли люди люблять свій народ і захищають українську націю від російського націоналізму – шовінізму. Отже, Таперич – це російський нацик, та ще й «титульний», оскільки все, що гладить проти шерсті Росії і всьому російському – він на дух не переносить.
+3

Роман Бутрим 13:16 +1
так)))
у сухому залишку: запитайте 100 чоловік, хто такі націоналісти, узагальнюючи і згладжуючи деталі, одна відповідь - українізатори! (зібрання істориків та філологів)))

після такої відповіді, у 99 людей виникає питання - і шо?

стараннями або бездіяльністю провідників, націоналістичний рух, власне, задля справедливості, і будь-які інші українські рухи, досі не запропонували достойної ідеї, яка би була цікавою та змогла об'єднати довкола себе український нарід)))

тож, поки що головною для українства лишається ковбаса!
і я не скажу, що у цьому винний нарід)))
+5

а тобі, Стаканич, ще не набридло кістки догризати за своїм хазяїном?
-6

+6

Наскільки, я розумію, ви прочитали лише заголовок і кинулись писати коментарій, щоб нагадити (тобто насрати) таким ненависним вам "укро-націоналістам".
Нічого я приберу за вами, тому що гадити вас я уже не розучу.
-8

+6

ХАМЛО І ПРОВОКАТОР. ВЧОРНИЙ СПИСОК ВНЕСІМО ЙОГО І ВІН НІХТО.
-8

+5

:-) Уже викохали нового Сталіна? Судячи по віку, ви мабуть не одного на сталінські рудники відправили і ще й мабуть гордитесь цим і внукам розповідаєте. Скучаєте за тими часами?
-8

+4

Все ясно!
+3

А де живе цей Стаканич?
+4

Таперич хай тріпається. А якщо бодай щось найменше зробить проти прав та свобод людей, бодай який злочин зробить в угоду владі, то буде він сидіти у тюрмі і вся ця банда, що зараз при владі. В 2004 році перемогла Помаранчева ерволюція. Так що процес пішов.
А чи реально сьогодні нам самим - простим українцям - відродити таку мережу в Україні?
+5

Кожний окремо українець не зможе це організувати, над цим повинні замислитись люди, які мають хоч якісь вплив. Але мисляча людина може спробувати створити план організації якогось проекту, який вирішить хоч маленьку проблему людей і знайти тих хто захоче його реалізувати.
+2

Тим хто має вплив громадськість не довіряє (парадокс), бо вважає, що "всі вони однакові". Та й ці впливові можуть використати це на власну користь, а не користь українців.
+3

В тому то і справа.
+3

Тому й не довіряють, що вони займаються демагогією, популізмом і дерибанством. Але перший, хто зрозуміє, як привернути до себе людей і почне це робити, завоює тверду повагу і підтримку людей. Я як в душі націоналіст надіюсь, що це будуть національно спрямовані партії. Але я також розумію, що це можуть зробити партії іншого спрямування і тоді нам залишиться погодитись, що націоналізм не виправдав себе для народу внаслідок недалеких і недолугих провідників.
Реально. Але кожен повинен думати не про себе , а про націю. І робити все і міру своїх можливостей і кожен на своєму місці.
Не треба очікувати результату від своєї діяльності , а вірити в нього. Діти і онуки дадуть оцінку.
+4

Я б сказав, якщо людина зможе зреалізувати проект, який вирішить проблему людей і при цьому зможе заробити, це буде краще, тому що буде наснага і засоби на наступний проект, а не відчуття жертвеності.
-6

+6

Я розумію, що вам легше розстріляти тих хто вміє працювати ніж самим стати до роботи. У свій час Розтрілювали Куркулів, Задовільняючи свою заздрість до людей, які уміють важко працювати і щось та й можуть заробити.
+4

Про "куркулів" - це точно. Совіти вважали куркулями 90% українців.
+5

Українців знищували, а завозили чмирів на подобі Стакан Стаканича.
+!
можу підкинути ідей тим, хто захоче будувати на місцях :)
серед свіжого - видання (чи просто допомога) українських книжок, "арома"-кіоски, еко-безпека. якщо копнути, то і цілей і методів можна безліч винайти, було б бажання займатися.

П.С. дещо на місцях політики таки роблять, шкода, що то лише винятки, а не правила...
Як на мене то, визначення "націоналізм є ідеологія..." не коректний в принципі. Я особисто вважаю, що ідеології "націоналізм" не існує. Є НАЦІОНАЛІСТИЧНІ ідеології і їх (ідеологій декілька). Ну а сам націоналізм - це дух/ідея/"віра", що спирається на самоіндитифікацію у його носіїв з власною нацією, розумінням своєї відмінності від представників інших націй за іраціональними чинникам (мова, культура, менталітет, тощо).
Дай, Боже, дай, Боже.
Ми, одеська УНП, вже почали таку роботу.

Коли перший продукт вийде в світ - повідомимо в тому числі і публіку на Політико. Чекати в принципі не довго, враховуючи масштабність роботи.
+2

Цікаво буде почути! А з якою сферою пов'язаний проект, можна взнати?
0

Поки що секрет :) Не дуже хочеться щоб ідею перехопили :) Бо вже набридло що наші ідеї постійно крадуть і паплюжать.
В нас є все, щоб створювати умови для можливості задоволення основних потреб населення, та ніхто не хоче це робити...
Тільки поговорити - бо це легше...
http://unfir.org/
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі