Блоги → Перегляд

КЛІЄНТИ ПАЛІАТИВНИХ ТА ХОСПІСНИХ ГОСТРО ПОТРЕБУЮТЬ БЕЗОПЛАТНОЇ ЮРИДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

П'ятниця, 15:31, 26.06.09

Рейтинг
1 2
Переглядів
2562

0
0

Успішно завершено проект "Надання юридичної допомоги клієнтам паліативних та хоспісних відділень", що реалізувався Миколаївським обласним благодійним фондом боротьби з туберкульозом "Віта-Лайт" за підтримки програми “Громадське здоров`я” Міжнародного фонду “Відродження”. Проект став першим кроком у формуванні системи надання  безкоштовної правової допомоги в паліативній та хоспісній сфері, де існує висока потреба в захисті пацієнтів та їх юридичному супроводі.

В межах проекту було створено команду з кваліфікованих юристів для роботи у паліативних відділеннях Миколаївського обласного шпиталю інвалідів війни, Ольшанського стаціонарного відділення для постійного перебування осіб похилого віку, та хоспісного відділення при Миколаївському обласному протитуберкульозному диспансері.

Завдяки плідній роботі юристів були поновлено документи ( паспорт, ідентифікаційний код, пенсійне посвідчення) клієнтам, поновлено пакети документів на майно; підготовлено чотири пакети документів до суду, підготовлено документи для оформлення заповіту.

Другим напрямком реалізації проекту було проведення опитування клієнтів паліативних та хоспісних відділень,  медичного персоналу та соціальних працівників, організацій, які займаються захистом прав пацієнтів. Для отримання більш ефективного результату, опитування проходило на місцях.

За узгодженням з адміністраціями медичних закладів міст Миколаєва, Херсона, Сімферополя, Севастополя, Луганська, Луцька юристом фонду “Віта-Лайт” було проведено опитування, в якому взяли участь 60 пацієнтів паліативних відділень, медичного персоналу -  30 осіб, та 10 осіб з тих, які надають юридичні консультації.

За результатами опитування:

·         усі пацієнти стикалися з потребою в отриманні юридичних консультацій,

·         всі опитані бажають отримувати юридичні послуги на місці,

·         опитані вважають, що юридичні консультації повинні бути безкоштовними,

·         майже всі  клієнти дозволяють собі тільки найнеобхідніше,

·         про права пацієнтів щось чули, але точно нічого не знають, 

·         не знають точно, куди звертатися за юридичною допомогою,

·         бояться звертатися до адміністрації закладів з вимогою надання їм допомоги юридичного характеру,

·         всі опитані підтримують ідею створення постійно діючої юридичної консультації при паліативах закладах.

Усі соціальні працівники та медичний персонал сказали, що існує потреба у пацієнтів паліативних відділень в отриманні правової допомоги; що пацієнти часто звертаються до медичного персоналу з питаннями юридичного характеру, але у них відсутня інформація, куди перенаправляти клієнтів за правовою допомогою.

Юристи відзначили повну відсутність у пацієнтів знань в області права. Найчастіше доводилося вирішувати питання щодо поновлення документів, з’ясування проблем з нерухомістю, пенсійного забезпечення, а також про різні пільги. Більшість документів потребує нотаріальної обробки, частими є випадки відсутності у пацієнтів їх правоустановчих документів.

За результатами опитування можна зробити висновки, що дуже гостро стоїть проблема необхідності надання юридичної допомоги клієнтам паліативних та хоспісних відділень. Більшість цих клієнтів  — це літні люди, з низьким рівнем матеріального забезпечення, які погано орієнтуються в законодавстві, не володіють механізмами досудового та судового захисту своїх інтересів.  А найголовніше те,  що вони не в змозі оплатити послуги юриста. Тому ми переконані, що юристи в хоспісах та паліативах потрібні, і надання юридичної допомоги для клієнтів має бути безкоштовною.

Зі звітом про реалізацію проекту можна ознайомитись за лінком: http://www.irf.kiev.ua/files/ukr/programs_health_news_1887_ua_health.doc

 * * *

Паліативна допомога – це один з найважливіших напрямків в охороні здоров'я. Весь комплекс заходів, який включає паліативний догляд, направлений на полегшення страждань хворого, збереження його людської гідності та підтримку якості життя в його фінальному періоді.

Пацієнти паліативних відділень -  це люди з особливими потребами, як у сфері охорони здоров'я, так і в соціально-побутовій, тому отримання правової допомоги для них є життєво важливим. Необхідно відзначити, що про захист своїх прав ця  цільова група не може турбуватися через деякі причини: фізичний і психічний стан, юридичну некомпетентність та відсутність коштів для оплати юридичних послуг.

Юридична допомога є одним із найважливіших компонентів в системі медико – соціальної допомоги і виражається в наданні перерахованих нижче послуг:

·          консультації з питань, пов'язаних з правом людини на отримання соціальних послуг в державних і недержавних установах;

·          надання допомоги при підготовці і подачі скарг у відповідні інстанції ;

·          надання допомоги в питаннях, пов'язаних з наданням пенсійного забезпечення;

·          консультування з соціально правових питань (житлове, сімейне, трудове, адміністративне, кримінальне, конституційне право)

·          надання юридичної допомоги в оформленні та поновленні документів, які мають юридичну силу (пенсійне посвідчення, ідентифікаційний код, документи на право власності майна, пільгові документи учасника бойових дій, "Діти війни", і т.д.).

Мета програми “Громадське здоров`я” Міжнародного фонду “Відродження” -  сприяти реформуванню галузі охорони здоров’я і покращенню рівня здоров‘я населення, шляхом забезпечення доступу до якісної та такої, що відповідає потребам пацієнтів медичної допомоги. 

Мета Програми досягається через створення цілісної моделі захисту прав пацієнтів і медичних працівників, проведення систематичного аналізу доступності медичних препаратів для населення, впровадження комплексної системи надання паліативної допомоги та забезпечення рівного доступу до медичних та соціальних послуг для споживачів ін’єкційних наркотиків та людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.  Детальніше: http://www.irf.kiev.ua/ua/programs/health

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі