Блоги → Перегляд

Розукраїнізація

Вівторок, 01:39, 08.06.10

Рейтинг
25 3
Переглядів
2026

0
0

Найбільш парадоксальним,навіть абсурдним, є процес, щовідбувається наразі в українській культурі та мові. За роки«незалежності» українське книговидавництво всохло до обсягів менших, а ніж у 1940 році (це враховуючи дані тільки Совєцької України, без Західних теренів)!

Наприклад, у 2003 році в Україні було видано 28,8 млн. при-мірників, із яких до книгареньнадійшло тільки 9. Все інше – це підручники (16 млн.), соціальні (1 млн.), внутрівідомчівидання (1,5 млн.) тощо. Ще 1млн. було видано коштом спонсорів та місцевих бюджетів. На виході: 29 млн. за весь 2003рік. Це всіх книжок разом: і російською, і українською, і англійською… Для порівняння: на 1940 рік було 41 млн., 1960 – 81млн., 1983 – 91 млн. (кількістьпримірників, виданих в Україні, переважно українською мовою). Тобто тільки українськоюмовою в 1983 році книжокбуло видано втричі більше, ніж у 2004 р. усіх разомвзятих, серед яких українських нема і третини. За даними на 2004 р. вУкраїні на одну середньо-статистичну особу видається 1,5 примірника (будь-якою мовою), тоді як доприходу до влади «патріотичних», «демократичнихсил» було 7. Як наслідок: на 2004 рікпорівняно з початком 1990-х кількість неграмотногонаселення віком старше 15років зросла у 1,5 рази: з0,02% до 0,03%. Але навітьсеред тих, кого за статис-тикою порахували як гра-мотних (тому що в школу«ходили»), більшість людейне може грамотно писатижодною мовою, а є особи,які взагалі не вміють писати, хіба що підпис можутьпоставити. Це статистика, але вона у цифрах відображає наше життя: минуле, сьогодення… а майбутнє? На сьогодні ситуація набагато погіршилась. За ширмою «світовоїфінансової кризи» гроші, зароблені нами, сплачені нами як податки, навіть взяті в МВФ кредити підзаставу нашого майбутнього, йдуть на розвиток олігархічного капіталу, іноземного по суті, й аж ніяк не нарозвиток української культури. Парадоксальним, навіть абсурдним, є процес, що відбувається наразі в українській культурі… Для Соціал-Націоналіста цей процес не є парадоксом – він ЗАКОНОМІРНІСТЬ. Достатньо ознайомитись з етнічним складом Верховної Ради, будь якої обласної чи міськради, щоб зрозуміти, що в Україні, маскуючись патріотичними гаслами, владу захопили аж ніяк не українці. Вони володарюють, визискують. І сподіватися, що вони колись будуть перейматися нашим майбутнім – марно.

Коментарі

Так і є!
Книговидання влада давно похоронила. Книгорозповсюдження ще раніше. У видавничій галузі необхідна термінова реформа.
+3

В Націократичній Україні вітчизняне книговидання, преса, шляхом реформ та інновацій буде виведена на абсолютно новий, високий рівень, і буде повністю українізована.
Богдана .   02:15
+2

Ми свой, ми новий мір построім???
+3

Мір напевно що нє, але новий державний лад спробуємо.
+1

Питання потрібно вирішувати на державному рівні.
Щоб розповсюджувач на митниці сплачував за розмитнення товару таку суму, то у нього зразу відпаде бажання торгувати російськими книгами, а українські в ціні мають упасти...
Але крім Жидачіва, паперу в нас ніхто не випускає.
І розпродана вся система книгопоширення. Подивіться, що зараз у колишніх магазинах.
+2

Щоб вирішувати такі питання на деравному рівні, то потрібно для початку змінити систему влади - лібералам успішне українське книговидання аж ніяк не потрібне.

А в тих колишніх магазинах зараз торгують горілкою та сигаретами - ви не читайте. ви краще бухайте!
+3

Якщо такий стан речей має місце бути і це НІКОГО (я підкреслюю) (двічі) не хвилює (за винятком одного двох чоловік які у видавництві НІЧОГО не розуміють) то яка б влада не була так воно і лишиться. Тому що по перше в Україні для видання УКРАЇНСЬКОЇ книжки будь-хто може знайти кошти я підкреслюю - це не проблема. В мене знайомий вже не одну УКРАЇНСЬКУ книжку випустив. Було б БАЖАННЯ І ДОСТОЙНИЙ МАТЕРІАЛ. А ЯК РАЗ ЦЬОГО І НЕМАЄ.
+2

До речі, у телебаченні справи такі самі. Жодного українського фільму чи серіалу. Чому? Тому що ніхто не пише. Українські актори знімаються деінде, зірки співають російською (бо їм пишуть російською). І знов таки всіх все влаштовує.
-1

Підтримую, Богдане!
Біда нее від системи влади, а тому що митці зникли, пішовши мітингувати. а нових митців немає. багато тих, хто пише і думає, що пише суперові речі, насправді рівень написаного ними далекий від того, щоб бути твором.
+1

Ні шановні, мушу з вами дуже й дуже не погодитись - тут справа якраз в системі влади. При капіталізмі все вирішують гроші - немає грошей, немає фільмів і т.д. Фільмів українською майже не знімають - ба, чи не половина населення країни, задурене пропагандою "українізації", боїться йти в кінотеатр, знаючи що там йде фільм з українським перекладом! Як було з останнім україномовним фільмом "Штольня" - касові збори ЛЕДЬ ПЕРЕКРИЛИ ВИДАТКИ! Буржуям просто невигідно фінансово популяризувати українське кіно.
А тепер погляньте на сценаристів та режисерів російських фільмів: Бортко, Шевцов - вони-то з України!!!

Те ж саме і з музикою - пісні якоїсь там валєрії легше проштовхнути в Україні, аніж популяризувати україномовних виконавців. Схема проста!
-1

Вони там, тому що у нас російськомвоні фільми не знімають. а російсьековмовний фільм має більший потенціал комерційний, бо його дивитимуться по всіх колишніх радянських республіках. ніхто в Росії чи Білорусі, чи в Азербайджані не перкладатиме україновмовний фільм на свою мову, якщо то не світовий шедевр. так що справа в комерційній прибуоковсті, мінімалізації витрат та відсутності справді шедеврів. останне повязане з тим, що не створили наші сучасники нічого такого епохального, одна сірість
+1

Для вас фільми типу Залізна Сотня, Нескорений є "сірістю"?
0

А де ці фільми можна скачати? вперше чую. подивлюся і скажу.
принаймні, в мережах не бачив. А там до біса всього-всього, причому не контролюється ніякою державою й від неї не залежить
0

Я щойно подивися вихідні дані фільмів та анотації. і зрозумів, чому теє кіно не користується попитом.тому що в сучасному внутрішньополітичному контексті України виглядає як ідеолгічне кіно.
+1

http://nebo.in.ua/2008/01/14/zheleznaja-sotnja-zalizna-sotnja-2004.html - гугл рулить

Є й не тільки ідеологічне! Та ж сама "Штольня" - http://my-hit.ru/film/4597
-1

Дякую.
А "Штольня" не сподобалася. мабуть через мое специфічне ставлення до кіно.
Український народ - ПОСТГЕНОЦИДНИЙ НАРОД з усіма, випливаючими звідси наслідками. Вихід один - відсторонити від політичної влади інші, здебільшого ворожі до нас, етнічні громади. МИ - КОРІННИЙ ЕТНОС, І УКРАЇНА - НАША ЄДИНА ІСТОРИЧНА БАТЬКІВЩИНА!
-1

Та укркаїнський народ - нормальний народ, ніякий він не постгеноцидний. Це у нас всі керманичі, як іпри владі, які в опозиції й пруться до влади та в політику, так то в у них усіх від минулог дістався посгеноцидний синдром або душі, або розуму.. олдні жерстви реперсій, катувань, знущань, причому усіх підряд від посатку цивілізації... ото тільки гаслами й розмовляють. бо нічого більше не знають і не вміють
Ше один блог знятий з ефіру \\ може досить знімати блоги, лише по своїй субєктивній ненависті до націоналістів пане Верголяс ?
Человек по-настоящему творит на том языке, на котором думает. Даже если он идейный националист и патриот Украины. Поэтому, раз уж такое положение с языками сложилось, надо активно продвигать украинских музыкантов, композиторов, художников.
И печатать всех граждан Украины на том языке, на котором произведение создано. Все-равно это будет произведение украинской, а не русской, польской или английской литературы.
+1

Взагалі-то, думає і мислить людина ОБРАЗАМИ, а мова - це лише ЗАСІБ вираження своїх думок. Тому контраргумент москвофілів нібито "большинство украинцев думают на русском языке" не вартий і ломаного гроша.

Потім вступають в силу вже звички - якщо людина скрізь навколо чує саму російську мову (по ТБ, в пресі, на вулицях і т.д.), то відповідно і вона мимоволі почне підлаштовуватись під спільноту навколо себе!

А наше завдання зараз - сформуати україномовну спільноту людей в Україні.
+1

а ще у слів, як засобу передачи образів, є своя специфіка. нею і визначається багатство мови, в тому числі - складність або простота мови
Більшість українців розуміють російську, тому немає великого смислу витрачатись на перекладача, якщо можна просто завезти в Україну російськомовну літературу.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.