Блоги → Перегляд

Тваринний інстинкт

Четвер, 20:04, 01.07.10

Рейтинг
32 5
Переглядів
2908

0
0

Як і у кожної нормальної людини у мене є свої психологічні пунктики. Одним з таких пунктиків для мене є прибирання постелі у потязі. Оскільки я багато їжджу по країні, а в потязі важко виспатись, зайва година сидіння перед прибуттям на станцію пригодилася б для сну.

Почалося все це років 3 тому. Одного разу, вкрай не виспавшись, я почав обурюватись наглим спробам провідника примусити мене віддати йому постіль і сидіти годину без діла. Тоді ще не знаючи відповідних правил і норм, я апелював до того, що я заплатив за постіль, і маю право нею користуватись до моменту виходу з потяга. Зрештою, пізніше я почав говорити про те, що не зобовязаний її збирати, оскільки в ресторані я не прибираю за собою посуду. Відповідно, і тут заплативши за послугу я не зобовязаний за собою ще й прибирати, ціна постелі має враховувати це.

Але довкола почали на мене гнати добрі українські громадяни, які переконували не випендрюватися і бути таким як всі. Внутрішньо я зрозумів, що щось у всьому цьому є нелогічним. По-перше, це оплата мною постелі не може передбачати обовязку її прибирання. По-друге, а чим власне займаються провідники (причому аж двоє) в потязі, якщо всю постіль за собою прибирають пасажири. Розносять чай, відкривають двері і замітають? Не замало на двох людей? Я вирішив знайти обов'язки провідника і уважно їх вичитати. Натомість повезло ще більше, на сайті Укрзалізниці я знайшов документ під назвою "Про Порядок обслуговування громадян залізничним транспортом". Розмір цього документа автоматично відіб'є бажання його читати, враховуючи, що більшість людей бачать потяг максимум раз на місяць. Але я проявив впертість і був за це винагороджений пунктом 63, який каже:

Постільні речі у пасажирському вагоні (матрац, подушка, наволочка, ковдра, простирадло та рушник) видаються провідником вагона у разі сплати пасажиром за його власним бажанням у квиткових касах за користування такими речами. Доставка постільних речей на спальне місце пасажира і збирання її за 30 хвилин до прибуття пасажира до місця призначення є обов'язком провідника вагона.

А далі почалось найцікавіше. Озброївшись новим знанням я вирішив просвітлювати інших пасажирів і самих провідників. Їздити ж доводилось частенько, в окремі місяці мінімум 4 рази. Щоразу, коли провідник по-українському від душі тягнув мене за ногу вимагаючи здати постіль, я вставав і слово в слово видавав йому пункт 63 порядку. Але ефекту це давало мало. Дехто нагло казав, що я це придумав. Хтось просто казав, що такого немає. Інші вимагали, що, я їм зразу показав цей документ. Хтось казав, що це стосується СВ. Звісно, я не збирав постіль, але й успіху в боротьбі за права не досяг. З часом я почав друкувати витяги з цього документа відразу вручаючи провіднику.

Минулого року активісти ДемАльянсу з якими я поділився своїм пунктиком вирішили реально поборотись з безсовісними провідниками. Вони організували масові звернення на міністерство транспорту і провели акції на вокзалах. Міністерство билося в груди все виправити. І, хоч не відразу, але деякі зміни відбулись. Вже декілька місяців поспіль я бачу на дверях купе провідників витяг з порядку, де чітко написано про обовязок провідника збирати постіль за 30 хвилин до прибуття і лише з дозволу пасажира. Я бачу це в абсолютно різних потягах у різних напрямах. Однак, ще жодного разу провідники не припинили вимагати здавати постіль у пасажирів. Два тижні назад я став свідком супернаглості. Окрім того, що округла відверто неінтелігентна провідниця разів 4 штурхала мене прагнучи примусити зібрати постіль, у сусідньому купе вона накричала на пасажира за те, що він зібрав постіль у купу, а не склав рівненько. Я розлютився не на жарт! Швидко вставши, я підійшов до неї і голосно на весь потяг запитався: хто зобов'язаний збирати постіль? У відповідь пролунало - "хто?". Тоді я голосно сказав, що це написано у неї на дверях і пішов до дверей тикнувши пальцем в абзац, де чітко виписано її обовязки. Провідниця не розгубилась і сказала: Ну то добре, хто не хоче хай не збирає. Цю сварку було чути на весь вагон. Кожен почув, що провідник зобовязаний збирати постіль, кожен чув, що вона це визнала. Але прямуючи на своє місце я не знайшов жодної, жодної людини, яка б відмовилась складати постіль! Всі акуратно складали постіль, кидаючи кривий погляд у мій бік в якому було написано, що я "дебіл", який не може зібрати постіль!

...Ви ще не зрозуміли про що тут написано? Вся ця історія - це чистий символ нашої реальності. Провідник\депутат\суддя наглий хам, який знає правила, але сприймає пасажирів\громадян за лохів, які їх не знають. Тому він бере і полегшує собі роботу\наживається із того, що хтось не знає правил. Пасажир\громадянин - лох, який платить провіднику\депутату\судді зарплату своїми видатками, і ще й виконує замість них роботу. Я\просвітник\дебіл, який вирішив повстати проти цієї практики, пасажири\громадяни перелякались якби не стало гірше і вирішили відріктись від мене... Маленька ситуація в потязі показує хто ми. Сидячи на кухні чи в барі проклинаючи політиків та корупцію, ми ні на секунду не задумуємося, що і є джерелом всього цього елементарно не відстоюючи свої інтереси, права, чи кінець-кінців свої ж гроші.

П.С. Позавчора я знову їхав у потязі. Знову прийшов провідник. Знову вимагав здати постіль. Я знову не здав. Знову я розповів всім, що це його обовязок. І знову всі здали постіль. Зі мною їхали бабуся з внуком. Я спитався її навіщо вона здає постіль, коли це його обовязок. Вона відповіла: - А навіщо прирікатись? Сказав здати, то краще здати. Навіщо прирікатись, хіба не про це думає лох, коли йде "пацанам" за цигарками? Навіщо прирікатись, хіба не це дозволяє безкарно красти мільярдами, після цього розїжджати на джипах, купляти нерухомість, стріляти у барах...

Неначе люди подуріли,

Німі на панщину ідуть

І діточок своїх ведуть!..

Коментарі

ANGEL . 20:16
+12
+1
Google Earth 20:23
+8
+++++

Так і є.:((
Авжеж автор правий у базових посилах. Але в конкретиці... не певен.
Не думаю, що в проводників таке цукрове життя, що за небажання застеляти постіль їх варто зараховувати до корупціонерів.
+7

не застеляти, а збирати.
По-друге,є приклади,коли провідник культурно просив це зробити?
+2

Я думаю, якби Ви запропонували поміняти її світ на Ваш, відмови би не одержали.
+4

)))))
я думаю, що навіть ви б не захотіли жити в моєму світі.
Зрештою, це не стосується теми виконання своїх обовязків.
+
так і є
О то точно підмічено! Я в суботу буду їхати до Києва подивлюсь чи буде така ж ситуація в мене.
Де ви таких провідників знаходите? Я часто їжджу, беру купейні квитки, постіль не збираю, бо сплю до останнього, встаю за хвилин 15 і ніхто зі мною ще ні разу не сварився... хм...
А з приводу того, що більшість громадян не відстоюють свої права, аби не конфліктувати, аби їх не чіпали, то так і є.
+2

Только пример не совсем удачен.
Сначала проводники должны были бы отстоять свои права в оплате труда :(((
Це спадщина з совкових часів. Нас десятиріччями привчали, що "качати права" - робити собі ж гірше. Тільки коли більшістю суспільства стане нове покоління, яке знає, що свої права треба відстоювати, тільки тоді можна сподіватись на системні зміни.
+1

Саме так - і сподіватися на миттєві зміни не доводиться, але наочний поступ є.
Серго   00:20
+6

Совок умер 20 лет назад. За это время много можно было бы сделать позитивного... было бы желание...
+3

... коего - НЕТ.
+++
+1

При чём здесь "совок"? Вы и через 50 лет будете во всех бедах винить "совок"?
Очень важная тема для обсуждения, даже в формате изменения стериотипов и ментальности.

Удачи вам в таких обсуждениях :(((

До тем которые в таких блогах http://politiko.com.ua/blogpost34908 вам еще очень далеко.

А главное что у нас даже при совке: "В РС можна було взяти науковців хіба що в оборонній сфері. Щодо інших, то тут рівень розвитку навіть близько порівнювати не можна було."
Так откуда могут взятся проводники которые будут ходить по купе и собирать постель.

И кстате вы это порядок не для СВ купе надыбали. Поскольку для пладскарда :( это бред
+1

мда ...співчуваю. Удачного прибирання постелі.
А щодо тем в таких блогах, то ви спочатку осильте деякі мої блоги, а то ваших коментарів я там не бачив. Та й взагалі-то я щось ніяк не пригадаю лекції В. Заставнюка, чи аналітики? А хіба ось деякі коментарі..)))
Передавайте вітання противсіх!
+3

Критику мы не воспринимаем :(((
Все должны соглащатся, жто егоцентризм.
А гражданское общество, начинается с любви.
Я Вас понимаю, сам борюсь, и вам желаю
+1

я вам можу англійською, французькою,чеською, російською і українською пояснити різницю між критикою і "хернею" (с) Заставнюк.
Критика і дискусія - це одне. А називатися і гнати - інше.
Навчитесь розрізняти, тоді і будемо дискутувати.
гм. а я й не знав . дякую за інфу ;)
Я про це знаю, але постіль все-таки збираю.
Скільки разів у мене було те ж саме! Мені завжди закидають: "ти молода, здорова дівчина, спала собі, а тепер облом постіль здати?!" " Провідник і так має купу справ!" "Тобі що важко?!".
Ні, мені не важко, але я питаю: Чому коли до мене на консультацію прийде провідник, заплатить мені гроші за юридичну допомогу, то не піде тоді сам і не зробить все сам? Хай сам пише собі позов, сам представляє себе в суді, сам зробить мою роботу! Хіба йому важко?!
Шановні, ви не відчуваєте абсурдрності ситуації в тому, щоб заплатити за щось і самому зробити те, за що заплатили?!
Все починається з поваги, з поваги до себе.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.