Блоги → Перегляд

Міжнародний проект "Святі місця"

Середа, 20:41, 04/08

Рейтинг
8 8
Переглядів
1412

0
0

ВІТАЮ ВАС, ШАНОВНІ!

Як фахівець із суспільних та світоглядних проблем, пропоную вашій увазі схематичний та короткий виклад проекту різкого підвищення ефективності та значущості Святих Місць (СМ) в житті не лише самих віруючих, а й всіх решти людей, в тому числі і світської влади.

 

Ситуація зараз

В абсолютній більшості релігій існують КАНОНІЧНІ місця ПІДВИЩЕНОЇ СВЯТОСТІ – ХРАМИ, МОЩІ, СТАТУЇ, СТІНА  ПЛАЧУ, КААБА тощо. Зрозуміло, що цим місцям приписують і ПІДВИЩЕНИЙ ВПЛИВ на стан організму, а відтак – і на людські долі.

І я, як матеріаліст, підтверджую: справді, такий вплив СТАТИЧТИЧНО ЗНАЧУЩИЙ, тобто, факти є. Нерідко людина після молитви у цих місцях так і каже: «МЕНІ ПОЛЕГШАЛО».

І такий позитивний результат багато значить навіть за умови полегшення лише душевного. Зрештою, цей факт полегшення суб’єктивного зазвичай можна підтвердити і показниками об’єктивними, інструментальними - нормалізацією тиску, кардіо- та енцефалограми та  покращенням низки інших фізіологічних показників.

Врахуймо також, що у світі є мільярди(!) віруючих. І у більшості з них, на жаль, причин для хвилювання та неспокою аж занадто. Та ще й абсолютна більшість цих людей просто не має змоги користуватися дорогою медичною та психологічною допомогою. А в більшості країн навіть більш-менш заможне населення не може скористатися цими послугами належної якості – бо їх там просто немає. То в таких умовах  і масштабах хоч найменше покращення самопочуття БІЛЬШОСТІ НАСЕЛЕННЯ ПЛАНЕТИ набуває величезного значення, насамперед, ЕКОНОМІЧНОГО  і взагалі ЦИВІЛІЗАЦІЙНОГО.

Частково такий позитивний результат настає за рахунок навіювання, частково – внаслідок  локального підвищення концентрації так званої біоенергії, частково – внаслідок впливу чогось ще не дослідженого, в тому числі і властивостей самої людської душі.

Звичайно, всі при цьому просять у адресата своєї молитви ЛИШЕ ПОКРАЩЕННЯ. Для себе. Для рідних та близьких.

Але до СМ люди добираються, нерідко дуже здалеку й довго, зазвичай не від успіхів, а під тягарем ПРОБЛЕМ. Джерелом яких здебільшого є інші конкретні люди, прямо чи опосередковано. Принаймні, прохач так це сприймає. Адже для абсолютної більшості життєві проблеми все ще чітко персоніфіковані за походженням.

Тому майже завжди на практиці виходить прохання про ДОБРО для себе та своїх з обов’язковою домішкою – свідомою чи підсвідомою – віддячити належно конкретному винуватцеві ЗЛОМ, якось йому помститися.

В підсумку виходить, що до енергії ПОЗИТИВНОЇ (назва умовна), креативної, автоматично додається певна частка енергії НЕГАТИВНОЇ, руйнівної. Та ще й нерідко у СМ збираються люди з великими особистими бідами. Тому й не дивно, що в загальному великому енергетичному об’ємі святого місця складова негативу може бути дуже значною.  Особливо в періоди масових соціальних негараздів та стихійних лих. Але саме у цей час потреба віруючих у духовній підтримці – енергії позитивній - якраз і різко зростає!

Однак, повторюю, якраз у цей час енергія самого чудотворного місця і найбільше забруднена. Тож і її вплив на людину буде не найкращим.

Звичайно, служителі релігій деякою мірою це розуміють і навіть намагаються якось враховувати. Тому й здавна радять своїм вірним  ПРОСИТИ ЛИШЕ ДОБРА, а винуватців своїх бід ПРИ ЦЬОМУ ПРОЩАТИ.  І навіть у християнстві (не знаю, як у релігіях інших) прямо просять паству МОЛИТИСЯ ЗА ВОРОГІВ. ?!

Зізнаюся, раніше я не бачив у цьому сенсу. Однак у світлі крайньої потреби нагромадження у СМ енергії  тільки позитивної все стає на свої місця. От тільки якраз таке обґрунтування об’єктивної  потреби віруючого (і переконливого йому пояснення) у ЩИРОМУ ВСЕПРОЩЕННІ все ще відсутнє в масовій релігійній інформації.

А потрібне конче.

 

Але!!!

Зазвичай у всіх релігій кількість місць підвищеної святості (чудотворних) обмежена. Тому й доступ до них всіх бажаючих і , особливо, найбільше страждущих, ускладнений відстанями, затратами та іншими перепонами. І навіть самою ПРОПУСКНОЮ СПРОМОЖНІСТЮ СМ, зрештою.

Тому далеко не всі бажаючі і не завжди  можуть особисто і безпосередньо помолитися біля даного конкретного СМ.

Мало допомагає при цьому навіть канонічне заохочення всіляких прощ та паломництва, передача особистих прохань та звертань через треті руки, поштою і навіть Інтернетом.

 

Тому пропоную

1. Різко зменшити кількість негативної енергії в чудотворних місцях ВСІХ релігій, звівши його практично до нуля. Це зразу ж гарантуватиме вплив самих СМ на віруючих (а , можливо, і на решту людей?) лише позитивний.

2. Створити умови для ПОВНОЦІННОЇ ЗАГАЛЬНОДОСТУПНОСТІ (гарантувати ефект присутності) святих місць для кожного віруючого ОСОБИСТО.

Першу умову цілком можна швидко та успішно виконати СПІЛЬНОЮ, скоординованою роботою служителів всіх релігій. Тим більше, що і так вже певний час багато релігійних ієрархів намагаються спільно виробити дієве протистояння розмиванню та поступовому занепаду світових релігій і відходу їхньої пастви у нерідко відверто антисоціальні культи.

Зрештою, якраз цим аспектом релігійних процесів стурбована і світська влада.

Бо ж ідеться не про відхід населення від віри взагалі. Навпаки, наростають процеси відвертої зневіри, всілякої містики, сатанізму тощо, які нерідко грубо деформують саму людську психіку.

Тож якраз в цьому протистоянні відвертому зомбуванню і світові конфесії, і світська влада, і багато громадських організацій є ПРИРОДНИМИ СОЮЗНИКАМИ.

Тому ІНІЦІАТИВНІЙ ГРУПІ даного проекту, якщо така буде створена, з таким зверненням і виступити  НА МІЖНАРОДНОМУ РІВНІ. Ми, мовляв, розробляємо ДОДАТКОВУ АРГУМЕНТАЦІЮ для СПРАВЖНЬОГО покращення позитивного впливу релігійних святинь як на самих віруючих, так і на решту. А ви своїми працівниками та інформканалами поширюйте цю інформацію серед своїх слухачів.

При цьому представники всіх релігій будуть змушені скоординовано виробити  СПІЛЬНУ ДЛЯ ВСІХ РЕЛІГІЙ моральну основу особистого звертання (молитви) своїх вірних до своїх богів. І цією універсальною основою неминуче стане ДОБРОЗИЧЛИВІСТЬ до всіх.

А звідси – і різке зменшення релігійної, а згодом – і всякої іншої нетерпимості серед усього людства.  Це, у свою чергу, неминуче  зменшить і рівень загальної напруженості в багатьох країнах та регіонах. Настільки, що навіть задавнені «гарячі точки» швидко ставатимуть цілком придатними для життя нормального.

А ПЕРСОНАЛЬНУ ЗАГАЛЬНОДОСТУПНІСТЬ СВЯТИНЬ організаційно та технічно легко забезпечити масовим розміщенням у СМ великих моніторів. На яких і висвічувати на певний час особисті звертання (молитви) кожного бажаючого. Без сторонніх втручань та цензури. І у вигляді такої доступності для стороннього глядача, яку побажає сам прохач.

Головне – аби в даній молитві не було негативу. Та з цим легко справляться сучасні програми-фільтри. І всіма мовами, це теж вже напрацьоване давно.

Адже з багатьох джерел відомо, що концентрація людських ДУМОК І ПОБАЖАНЬ може здійснюватися на відстань ДОВІЛЬНУ. Тож земні відстані при цьому перепони не становлять.

Інтернет же якраз і об’єднає цю ПОЗИТИВНУ ЕНЕРГІЮ СОТЕНЬ МІЛЬЙОНІВ молільників в одному місці і часі. Тому різко зросте як концентрація енергії у кожному СМ, так і якість (тільки позитивна) самої цієї енергії.

А тому і корисний вплив СМ на людей зросте гарантовано та кількаразово.

Та й у плані матеріальному цей проект принесе вигоду ВСІМ.

Ось так, попередньо та в загальних рисах. Та є й деталі. Однак і чимало небайдужих спроможні  цей проект творчо розвинути. Приєднуйтеся.

Зрештою, це реальна користь для всіх. На відміну від політ суперечок,  буйних демонстрацій, бійок буцімто за народ тощо.

Чи всі людські проблеми цей проект вирішить, питаєте?

Звичайно, далеко не всі.

Зате він різко зменшить число відверто надуманих і зовсім безглуздих причин для протистоянь та кровопролить. А це, погодьтеся, теж непогано.

 

3 червня 2010р.                           Клець Дмитро Васильович.

 

[email protected]           Моб.тел.:  096 233 67 23.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Цікавий підхід. Особисто я, не заперечуючи надзвичайних можливостей та впливу святих місць, вважаю, що для молитви головне – Віра Богу та Життя по Совісті, а усі ритуали – це вторинне й необов`язкове. Що скажуть на це люди, для котрих суворе підпорядкування обрядам є найважливим?
+1

Звичайно, тут багато що обговорювати.
Але безсумнівне й те, що дуже гостро стоїть питання СУСПІЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РЕЛІГІЇ ЯК СОЦІАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ.
То це якраз одна із прикладних розробок у даному напрямку. Головне - зацікавити багатьох, в т.ч. і за межами релігій.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі