Блоги → Перегляд

Розвиток альтернативних джерел енергії

Субота, 01:52, 25.04.09

Рейтинг
16 3
Переглядів
2155

0
0

Розвиток альтернативних джерел енергії в нашій країні практично зупинився. Не дивлячись на значний "відплив" еліти української науки за кордон в 90-их роках, наші науковйці й надалі продовжують робити значні відкриття світового масштабу. Якщо до кризи, в рік на одного науковця(для експерементів - тобто для роботи) держава виділяла приблизно 100 $ (в США ця сума в 1700 разів більша), то тепер, під час кризи, ми можемо повністю втратити весь наш науковий "корпус". Для нашої держави, яка є дуже залежною від енергоресурсів інших країн, розвиток АДЕ повинен бути одним з пріорітетніших шляхів розвитку. Нажаль керівництво держави взагалі не звертає уваги на проблеми науковців під час кризи, хоча саме їм(на мою думку) ми повинні завдячувати сучасним добробутом(маємо те що маємо, їм ще дуже добре наше "керівництво" допомогло). Особисто я вважаю пріорітетними розвиток метанових копалень(використання метану, як альтернативу природному газу). По-перше це створення додаткових робочих місць (добування і йще переробка), а по-друге додаткові надходження до бюджету і що не менш важливо, зменшення енергетичної залежності від інших держав. Які джерела альтернативної енергетики ви вважаєте пріорітетними для України? 

Коментарі

А які ви пропонуєте альтернативні джерела енергії? Розвитку немає, бо науковці не вміють в сучасних умовах вибивати грощі з держави, наприклад як це вміють робити деякі грантобравці. Потрібно підключити бізнес - тоді все піде.
-2

Точно сказано "вибивати", а вони і не повинні вміти(в ідеалі) вибивати грощі з держави, це вона повинна грошима вибивати з них нові технології. Яж кажу пріорітетними вважаю метан, а також вітрову енергетику, в нас переважно рівннина територія і з вітром проблем бути не повинно, але будівництво потужних вітряків(1 вітряк приблизно 3 млн. євро)може забеспечити електроенергією всі негустозаселені території України(село і приміська територія). Звичайно промисловості вони поки що мало корисні і багато людей скаже, що електрики в нас вистачає, але мало хто знає, що:
50% електроенергії виробляється на ТЕС(теплових електростанціях);
45% на АЕС;
5%(лише 5!!!!!) на ГЕС.
ТЕС для виробництва електроенергії спалюють вугілля або твердий мазут, АЕС теж несуть небеспеку(думаю тут коментарі не потрібні).
В ідеалі я бачу так:
40%(ТЕС і АЕС - для промисловості);
60 АДЕ(вітряки, ГЕС, метан) - забеспечують населеня.
Якщо трба розпешу детальніше, і краще розкрию думку.
-2

Ну і звичайно інвестиції, дотогож примусові (як в Японії). При необхідності розпишу.
0

Вітряки я бачив тільки в Криму..
Юрко Н. 02:09
+8
На альтернативних джерелах дуже важко красти, це не вентіль в газогоні, тож вони несуть загрозу статкам наших найвищих можновладців.
-1

Що тут скажеш, БЕЗ КОМЕНТАРІВ. Згоден.
-1

плюс піццот
+1

Коруція - головний "тормоз" прогресу в країні.
А крім того енергетично незалежний громадянин з автономним вітряком, грядкою картоплі, кабанчиком в хліву і схроном у кінці городу - взагалі загроза державному устрою.
-2

Так, ось і Федеративна Україна, ще по артезіанському джерелу під кожну хату, і почнуться вимоги незалежності, мовляв у нас все своє, ви нам не потрібні. Тут і реалізується: "2 українці, 3 гетьмана". +1
0

Незалежний громадянин з вітряком і всім іншим, шановна пані Ларисо, - це не загроза державному устрою, а основа сильної держави. Йому є що втрачати і він буде не меншим патріотом свого народу, ніж «креативний менеджер», якому пофіг - хто і де , аби платили…
Маючи автономне енергозабезпечення, селянин буде мати змогу стати на ноги і розвивати своє господарство. Зараз селянин не хоче сіяти пшеницю, бо не знає, чи продавши її матиме чим заплатити за пальне і ремонт техніки… Ціни на енергоносії роблять господарства нерентабельними… Саме енергодиктат ставить під загрозу суверенітет України. А схрон в кінці городу… Не розумію ваше ставлення до свого народу…
+1

Яшко Котяшко! Ви не зауважили моєї іронії.
Цілковито поділяю Вашу позицію.
Моя репліка "как бы" з позиції, що її займає наша "владна еліта".
Очевидно, останню частину фрази мені треба було взяти в лапки.
А мій "схрон" чим Вам не вгодив - він же в кінці МОГО городу!
Jagger . 02:29
+1
Если в Европе, можно поставить ветряки, самому сделать автономию, да еще и государству злектроэнергию продавать, то у нас, такой ветряк облагаеться налогом "налог за ветер" ГДЕ ЗДРАВЫЙ СМЫСЛ ???
-2

Не хочу вас ні в чому звинувачувати (можливо різні джерела інформації), але в 2002 році був прийнятий закон(що мене радує), який забов*язує державу "викупати" в підприємствах АДЕ, електрику по ціні в 2 рази вищій наж ринкова. Але податок всеж таки є, ось це і є ще одним прикладом недосконалості нашого законодавства, а в цілому репліку підтримую. +1
Поки що це державі, нажаль, непотрібно!!!!
-2

Воно їй ніколи потрібно не буде!!! (хочу сподіватись, що я помиляюсь).
Ми повинні штовхати свою державу, а не вона нас тягнути. +1
загалом Україна для досліджень може користуватися фондами сьомої рамкової програми ЄС в мільярдних обємах. Хто в нас цим займається? хто про це знає? Академія Нак доїть бюджет на виплати за висслугу років, а ніхера не робить, розігнати те неробство повністю...
+1

Не підказуй де гроші лежать, поки наші до влади прийдуть, бо й те вкрадуть
загалом Україна для досліджень може користуватися фондами сьомої рамкової програми ЄС в мільярдних обємах. Хто в нас цим займається? хто про це знає? Академія Нак доїть бюджет на виплати за висслугу років, а ніхера не робить, розігнати те неробство повністю...
Згоден з Вогнепаликом (чогось одразу згадав чешського прем*єра Тополаника), ЄС і світова спільнота(я в цьому впевненний) підтримає ніші прагнення і допоможе. А АНУ, по корупції майже перегнала ВР, жодних значних відкриттів(на скільки я знаю) за роки незалежності небуло. При цьому товсті професори на волгах з особ. водіями по Київу їздять, а народні у мільці на свалках і в гаражах роблять свій вклад в порятунок світу!!!
з вітряками не так все просто за ними потрібен ідеальний догляд, їх потрібно періодично спеціальною сумішю змащувати ітд і тп, тобто... правильно написано Поки що це державі, нажаль, непотрібно!!!! на рахунок розвитку науки україни) ну подумайте самі який відсоток закладається з бюджету в це русло? і взагалі дочекатись такого розвитку щоб в нас по селах стояли такі вітряки ми зможемо не скоро, в нас є кредити які ми будемо виплачувати порядку 30 років))
Микола Ажіков, дивись як це бачу я:
Повномасштабна реформа банківської системи, село(наприклад) ставить собі вітряка, і автономну котельню(гумос і солома - заміна дорогому газу), і на протязі 30-60 років повертає кредит, але вони повинні бути надійні, з ницькою відсотковою ставкою(як в Європі, макс. 2-3%, і захищені державою). Це ідеальний вихід(звичайно описано в ідеалі :(
-1

В загальних рисах.
-1

звичайно відходячи від реальності, уявляючи "ідеал" можна науку україни підняти до такого рівня що винайдеться щось краще і вигідніше ніж вітряки, і в нас це будуть закуповувати інші країни і все буде чудово, прекрасно я куплю собі дачу на мальдівах)
Доброго Дня панство. Це Вас Рим торбує. Особисто пане Максим Овчаренко я дякую вам за статтю. Якщо Ви би її б не написали то це б зробив її я. По друге Ми можемо з вами з працюватися по цій тематиці бо моя організація займається цим видом діяльності. Зверніть будь те ласкаві і на мою статтю "Екологія, Кіото і Україна" я там як Ви думку розклав і що до новітніх світових технологій( про які в Европі та в Америці лишень горобці ще не цвірінькають, а в нас все руйнується,закривається, а уми таємно в Росію або назахід відпливають) і що до екологічної сторони питання використання новітніх альтернативних джерел.
-1

Коментарі до вашої статті залишу там, а щодо співпраці то я лише ЗА, особисто в моєму регіоні екологічна ситуація знаходиться просто в жахливому стані.
На даний момент в Україні вже деякі люди частково використовують сонячні батареї замість електромережі, буріння свердловин на воду досить розповсюджене явище, і теплу воду можна також під тиском нагрівати без використання газу але тільки до 58 градусів. На даний момент такі технології надзвичайно дорогі, це тільки одиницям по кишені, і то робиться в основному для "понту", що б був розвиток необхідні дерєавні дотаційні програми! На превеликий жаль ближчих 10 років цю тему зачіпати не варто!
-1

Я з вами згоден, що потрібна дуже сильна підтримка держави і удосконалення АДЕ, але не згоден, що цю тему зачіпати не варто, томущо саме народ повинен постійно нагадувати державному керівництву про свої проблеми і нужди.
Енергозбереження і розвиток альтернативних джерел енергії є одним із ключових пунктів "Порядку денного на ХХІ століття" - програми сталого розвитку світу, ухваленій у 1992 р. на самміті ООН в Ріо-де-Жанейро. Передбачалося, що всі 172 країни, які взяли на себе зобов"язання прийняти національні стратегії сталого розвитку, зроблять їх основою своєї політики розвитку. Україна є однією з декількох країн, яка до цього часу не ухвалила свою стратегію. Відповідно розвиток альтернативних джерел енергії не став одним з ключових напрямків державної політики. Енергозбереження і розвиток альтернативних джерел енергії стимулювали розвиток науки і технологій, розвиток нових галузей виробництва. На цьому можна робити бізнес, але доведеться ламати заскорузлі корупційні схеми з паразитування на газовій трубі. Крім того, енергетивна самодостатність зразу б знівелювала роздуту величезну значимість для України північного "старшого брата".
+1

п. Тетяно, що це за стратегія? Хто її в Україні повинен схвалити, чому не схвалили?
загалом Україна для досліджень може користуватися фондами сьомої рамкової програми ЄС в мільярдних обємах. Хто в нас цим займається? хто про це знає? Академія Нак доїть бюджет на виплати за висслугу років, а ніхера не робить, розігнати те неробство повністю...
вже є давно альтернативні джерела енергії вже є ліки від СНІДу туберкульозу і інших зараз і їх винаходили в різних країнах в тому числі і в Україні, але є дяді яким не вигідно шоб люди були здорові а енергія була дешевою
-1

Для цього нам і потрібно, щоб владу "ПОСТАВИВ"(саме поставив, а не обрав, хоча так теж можна, аде в нас нема обьєднанності в симпатіях до політ сил) народ, а не дяді :)
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.