Блоги → Перегляд

День Незалежності під російську попсу або Як нині заведено справляти найважливіше свято України...

Четвер, 04:39, 26.08.10

Рейтинг
27 11
Переглядів
1818

0
0

Просто, зі смаком і зовсім не по-українському. Саме такими словосполученнями я б охарактеризував святкування 24-го серпня. Цьогорічний День Незалежності минув без зайвих "понтів", але водночас і без конче необхідного патріотичного начала. Простіше кажучи, абияк. "Для галочки"...

Я не можу сказати, що очікував од нової привладної братії виявів палкого патріотизму. Але разом із цим я навіть припустити не міг такого разючого панування нелюбові до українського, котре змушений був констатувати ввечері 24-го числа. От. Ні, певна річ, був салют, концерт і народні гуляння. Та давайте ж тверезіше глянемо на це все і побачимо ясненько, на які ж чортові зуби було закинуто прекрасну традицію святкувати незалежність аполітично й патріотично.

Парад, якого не було

Кажу чесно: усвідомлюючи власну наївність, усе ж підсвідомо плекав надію побачити військову техніку на Хрещатику. Це насправді дрібничка, та вона дивовижно обнадіює втомлених життям пересічних українців. Пам'ятаю, як розтуляв захоплено рота при вигляді технічної бази Збройних Сил, коли ще малим батько водив мене у центр на парад до Дня Незалежності. Ще не так давно по-білому заздрив маленьким громадянам нашої держави, котрі переживали це дивовижне відчуття у попередні роки. Але не цьогоріч.

Ну що б, здавалося, парад? Лиш викинуті гроші, на які можна було б, приміром, полагодити міські дороги та провести непоганий ремонт кількох кварталів стареньких столичних "хрущовок". Однак ми ж із вами чудово знаємо, що кошти все одно не спрямовуються на народні потреби. Пригадаймо досвід років попередніх (тих, коли параду все ж не було): чи ставало нам моментально ліпше жити?

Я переконаний, що ліпше все ж таки зайвий раз вийти з малечею на Майдан і кинути погляд на танки, аніж узагалі не побачити, на що ж пішли виділені на святкування Дня Незалежності гроші. Дітям були б яскраві враження, дорослим - зайвий привід вибратися погуляти у місто зі своєю родиною. Не так, однак, сталося.

Концерт

Безумовно, державне свято без виступу відомих українських виконавців - не свято. Бо ж скільки талантів має Україна! Усі ми (або ж переважна більшість із нас) насолоджуємося українською музикою: Марія Бурмака, Тарас Чубай, Володимир Вермінський та іншими прекрасними виконавцями...

Чогось талантів ми не побачили. Шкода. Святковий концерт, що під нього гарцювали кияни і гості столиці, до болю нагадував за своїми настроями ювілей президента, от тільки без Кіркорова. Знаєте, хто були хедлайнери? Людміла Ґурчєнко, Алєксандр Розєнбаум та подібні. Та-а-ак, друзі, нічого не скажеш, питомо український День Незалежності подарували нам організатори!

Чи сподобалося це людям? От кілька коментарів із сайту "Першого національного", що наживо транслював отеє святкове дійство (орфографію дописувачів збережено):

Віктор: Бенкендорф, де Кіркоров! "Лідєр" незадоволений! Завтра зранку до Гані Гебельсівни на "кавьор"!

Степан Запоріжжя: Ви щє Малініна, Кіркорова та Пугачиху туди всуньте - якраз на ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ! З мене хватило флага ПР на концерті зі Львова сьогодні ввечері!

Олександр Переможець: Доброго дня! Вибачте , а що за склад артистів на таке свято, мо вони комусь і подобаються, але де українські "хедлайнери", де класики, де молодь, хай нові імена, але і відомих треба - наших!!!

От вам і захоплені овації вдячної аудиторії, панове-організатори! Скажу, що цілком погоджуюся з вищевикладеними коментарями. От хіба важко було зробити День Незалежності ще й святом дебюту для молодих українських виконавців, які отримали б чудовий досвід виступу перед великою аудиторією? А чи складно було запросити українських виконавців, щоби втомлений радіо "Шансон" і "Рускім радіо" Київ урешті вдихнув бодай трішечки народної творчості? Дзуськи, друзі. ВОНИ вирішили інакше, а, як відомо, на нас плювати хотіли.

Хвєєрвєрк

Зазвичай увечері 24-го серпня на березі озера, що прямісінько перед моїм будинком, збирається чимало народу, зупиняються машини, а водії приєднуються до людей дивитися святковий феєрверк. Так сталося й цього року... Але не чути було звичних "О-о-о-о!!!" та "Ура-а-а-а-а-а!!!", а після перших п'ятьох-шістьох залпів переважна більшість глядачів узагалі просто почимчикувала собі деінде. Чого так? Та ж бо звичного піротехнічного видовища де-факто не було, натомість раз на півтори хвилини бахкали самотні залпи об'єктивно недофінансованого салюту. Дивитися це було геть не цікаво: у мене з крутих ресторанів неподалік щоночі запускають значно красивіші.

Ні, можна, певно, звести кволість цьогорічного "незалежницького" салютика на те, що до останнього моменту факт його проведення взагалі перебував під величезним біло-блакитним знаком питання. Мовляв, пожежна небезпека і все таке. Та ніколи я не повірю, що й кошти виділялися на салют в останню мить, тож за бажання підготувати путню феєрію нагода все ж мала бути. Скажу більше: вона, швидше за все, і була, та її просто знехтували.

Ні, я не незадоволений, перепрошую за немелодійний зворот. Мені до цимбалів. Чесно! Хоч на моє переконання День Незалежності був, є і буде тим святом, на проведення якого не шкода ні грошей, ні якості програми. Дідько з ним, з салютом. Ніякий він був, і крапка!

Телебачення

Логічним продовженням свят у нас є споглядання телевізора. Ну, так ми, принаймні, чинимо на Новий Рік, Різдво Христове тощо. Бо тоді показують тематичні фільми, які підсилюють і без того всеохоплюючу атмосферу дійсного свята.

Але чим же вирішили порадувати телеканали свого глядача 24-го серпня? Приміром, удалося мені вгледіти одіозне творіння з паном Богданом Ступкою в головній ролі "Тарас Бульба". Ну, що ж, відкинемо ідеологічні месиджі "старшого брата" і припустимо, що це про Україну. Але як пояснити, що один із національних (!) каналів увечері крутив фільм про незалежність, але не українську, а американську? Причому її, згідно з сюжетом, виборювали мужні вояки смугасто-зіркового знамена у якихось космічних прибульців, які зухвало окупували всю планету. Оу, та це ж уже смердить маразмом!

Один-єдиний канал із тих, якими я "клацався" впродовж тривалого часу, таки показав кілька досить непоганих стрічок про становлення української незалежності. Але ж коли - о третій ночі! Потрібно мати неабияку витримку, щоби не те, що до кінця додивитися, а дочекатися жаданого кіна! І це при тому, що 25-е серпня - цілком робочий день, тож на роботу поціновувачам стрічок про Україну довелося б іти як мінімум із червоними очима й затуманеним розумом. Аякже...

Люди

Та незважаючи на - будьмо відвертими! - вельми і вельми поганеньку організацію офіційного найважливішого державного свята, українці примудрилися справити його чудово. Скажімо, у столиці відбулася аж ціла низка цікавих заходів: брати Капранови пройшли з усіма охочими в лавах параду вишиванок, на Харківському місцеві націоналісти провели андеґраундовий концерт патріотичних пісень... І так далі. День Прапора, що його Україна святкувала напередодні, до слова, так само відбувся як, власне, свято завдяки не владі, а українцям. У Мамаєвій слободі розгорнули здоровацьке синьо-жовте полотнище, у Тернополі воно було не стільки величезне, скільки довжелезне, а на Михайлівській площі столиці Валентин Наливайченко зі своєю ініціативою "Оновлення країни" взагалі прапор символічно зшивав.

Цікаво було гуляти на День Незалежності скрізь, окрім тих місць, де відбувалася "офіційщина". А як додому повернувся, по телевізору побачив прапори Партії регіонів на сцені у Львові, та й узагалі сумно мені зробилося. Невже навіть 19-у річницю незалежності привладна партія використовує лише в інтересах збільшення рейтингу?

Ювілей - не за горами

Споглядаючи бідненьку псевдопатріотичну метушню на 19-у річницю незалежності Української Держави, мимохідь замислюєшся, а що ж відбуватиметься за рік. Друга "кругла дата" - це вам не дитячі забавки! Тож, швидше за все, зустрінемося ми з вами, пані й панове, з такими "метрами" "вітчизняної" "музики", як Іосіф Кобзон, Філіп Кіркоров, Алла Пуґачьова та, звісно ж, "гвоздьом" концерту - гуртом "Л.Ю.Б.Е" з піснею "Ат чіво так в Расєї бірьозкі шумят". Повернемося додому, подивимося по бачику новомодний "Ми із будущєва - 2" та "Тараса Бульбу" (який, між іншим, і цього року додумалися показати!), смикнемо на ніч грядущу "совєцького" шампанського та й ляжемо спати.

Крий нас Боже від такого Дня Незалежності у кращих традиціях покійного "совка"!

Коментарі

Да ладно Вам, Богдан! Вы вот критической статьей отметили, судя по всему. Да и не покойный "совок" во всем виноват, а мы сами. Просто можно смотреть на праздник, а можно и сделать праздник, так что если бы захотели, чудесно отметили бы! Ну и по крайней мере странно, что Вас удивляет подобная программа действий, с новой властью ветер сменил направление. То, что Вы пронаблюдали на День Независимости давно окружает Вас и в повседневной жизни. Наверное замечали, и не один раз! Так что просто расслабтесь и радуйтесь, что живете в свободной стране. Хорошего настроения )
+3

раслабтєсь і палучайтє удавлєтварєніє?)
+1

...и радуйтесь, что живете в свободной стране! ;)
+2

Тут один чудік (всі його знають) своїм життєвим кредо назвав "послєвкусіє аргазма..." і написав про це у своєму профілі - повний абзац)))
murman murman   17:50
+1

Юрій Бородатий
..."послєвкусіє аргазма..."

+5 баллов! :)))
Юрий, а почему именно в связи с днем незалежности вас заинтересовала эта фраза?
хм-хм, А ХТО Ж ЦЕ ФОРСИТЬ ЦЕЙ ДОПИС?!
+2

мабуть ті, кому "і жизнь хараша, і жить харашо")))
мимохідь замислюєшся, а що ж відбуватиметься за рік
*******
Кобзон, Кіркоров, Пугачова? Нє, групи "Лєсоповал", "Бутирка", "Воровайки" та інші зірки блатного шансону. Ще є час вивчити новий гімн України:
Золотые купола
На груди наколоты,
Только синие они
И ни крапа золота...
-3

Если будете такой гимн пиарить - то он точно станет гимном Украины. В том будущем, которое стало настоящим - виноваты все мы...
+2

...реклама наколок (татуювань) досягла свого апогею - "риба гниє з голови" - всі мавпують Янукарича...
Дмитрий Пожарский 08:01
Ви маєте цілковиту рацію - у цьому нашому сьогоденні (яке колись було "майбутнім") винні ТІЛЬКИ наше старше покоління і наші предки. Цілком логічно, що наша молодь у цьому НЕВИННА і нічого на неї нарікати-блін!

Хто винен? Та всі - Пожарський, Сталін, Брєжнєв, Кучма, Ющенко я і всі-всі хто СВІДОМО жили тоді. А нарікати на нашу молодь - це верх абсурду!
-5

-5

-7

+3

Дмитре, учіть усі сленги (а сленги також збагачують мову) і більше спілкуйтеся з людьми (в тч молодими) - тільки так можна зрозуміти ЯК і ЩО робити.
А ХТО виненем ми вже знаємо - винні ми з Вами, старше покоління і ніхто більше крім нас бо тут не жив ніхто крім нас...
виходить, що мені пощастило - не мав можливості ані на парад потрапити, ані телевізор ввечері подивитися.
але, насправді, як свято проходило на площах, то одна справа, зовсім інша справа, як воно проходило в серцях людей.
лише одна скоромовка, що її чув кілька раз: "що-за-свято?-яка-незалежність?-від-кого-незалежність?"
багато українців взагалі не хочуть це свято, бо їм, бачите, погано живеться. і справі, звісно, не в тому, що погано живеться (бо живеться ще дуже непогано), а у владі, яка не бажає виховувати патріотизм.
+1

Незалежна, справді незалежна Україна для Кремля і "Розвинутого Заходу" стане/може стати/є проблемою №1 після абсолютно нерозрішимих:
1. хвороб
2. старіння
3. смерті
власне, незалежна Україна, це і є "3 в одному")))
не ходив спецом. а що там цікавого? морда яника? чи прапори ПР-дунів?
не слухаю тієї х.єти тіп русішпопса. кажуть для ментального здоровя корисно ;)
А народу шо нада? - гармошка, водка і картошка.
усьо будєть даунбас!
+2

Абдулла Юсуф Ахмед 10:15
...і футбол, Ви забули футбол
+3

ну так. Футбол наше всьо! гра в якій купка мільйонерів лупить мяча. дуже цікаво ;)
пс - ніколи не любив футбол.
+2

"Хліба і видовищ!" (хліб є, а видовище - футбол)
а у нас в Одесі патріотична молодь сама все організувала, і чудово так вийшло :) http://politiko.com.ua/blogpost38894

Дякую Богдане що відкрив мені ім*я Володимира Вермінського.Якось воно мене досить обходило стороною.
+3

Відповідь на запитання чому все так у нас відбувається і що треба робити дав Отто Вейнінгер, дав 100 років тому...
Все залежить від людей.
Які ЗМОГЛИ організувати свято у тій же Одесі.Без конфліктів,провокацій-досить культурно і красиво,що доказує фотозвіт Євгена http://politiko.com.ua/blogpost38894.
На жаль не бачив фото з Івано-Франківська,але й там люди без особливої політики організували вшанування Дня Незалежності,з якого треба брати приклад.
Як раз люди будуть прагнути брати участь в таких святах:без політиканства,ворожнечі,розпалювання негативних присьтрастей.
СЛАВА УКРАЇНІ!
+4

Згідна! Героям слава1
+2

Клись це св'ято ще живі герої називали "ДНЕМ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ" - правильно називали, далекоглядно і вірно.
Жаль что у многих люедй патриотизм дальше измеряеться в количестве шароварщины.

Про парад: я бы очень удивился если бы он был, учитывая такое недофинансирование армии. или как в прошлом году, когда технику пришлось вечером забирать на тягачах, потому что в ней закончилось горючее:)
На 9-е мая ПРщики напряглись, им для образа нужно было. а на ДН не актуально и электорат бы не оценил так сильно.

Про концерт: "Быдлу пофиг, быдло схавает" И уверен что схавало.

Про феерверк, я кстати был уверен что его таки совсем отменили.

ТВ - забыли про ролики где разные народы поют гимн Украины.

В общем могу сказать что действительно отметили для галочки, очень скромно. Даже вездесущих плакатов было не так много как обычно.
+3

Абсолютно не понравилась Ваша фраза про быдло. Не стоит, наверное, считать себя выше других людей, они не всегда виноваты в том, что, возможно, менее вас образованы. Просто у них другие приоритеты, а прав на жизнь ровно столько, сколько и у Вас.
Самі вибрали. Ща прийде зима з дешевим газом - йогой, шо буде!
"й запалає Україна святими вогнями - а на вогнях тих світитимуть нам наші пани..."
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі