Блоги → Перегляд

Колоди в наших очах

Середа, 14:11, 15.07.09

Рейтинг
9 3
Переглядів
1437

0
0
У цій статті згадуються
Віктор Ющенко
Політик

Звичайно ж, перш ніж щось творити, треба розчистити завали, що утворювалися на нашій землі століттями,  повишкрябувати з очей своїх колоди, щоб добре було видно, що творимо, куди йдемо, і чи туди йдемо. Бо, як відомо, з колодами в очах погано видно, а коли не бачиш, куди йти, то вже біда. Поводирі часом можуть не туди завести.

Отже, про колоди в наших очах

Перша колода – совковім + контузія комуно-імперіалізмом

Думаю, кожен погодиться, що 350-літнє перебування нашої землі в ранзі колонії не могло не залишити відбитку на менталітеті народу. Відомо, що коли людині твердити: ти – соловей, то може й заспівати, а коли втовкмачувати – ти раб, то щось рабське обов”язково буде проявлятися в характері.

Знищення української державності почалося після Полтавської битви. Царат сприймав Україну не як союзницьку чи залежну від нього державу, а як завойовану територію. Звідси й поведінка. Не зникла вона й досі.

Не буду наводити всі оті численні царсько-валуєвські етноцидні циркуляри, – впевнений, кожен про них знає, нагадаю лиш деякі віхи  совдепівських часів.

Якщо до 1926 року в Україні проживало 80 процентів українців, то вже в 1939-му -73. Неукраїнське населення збільшилося на 5,6 мільйона. Що було між 1926 і 1939 роками відомо – Голодомор, масові депортації, розстріли. Це - винищення фізичне. Нас нищили й морально:  ліквідували Українську Автокефальну Церкву і знищено до 10 тисяч священиків. Згадаймо трагічний  «з»їзд» бандуристів… Про мову вже й казати не буду,- набила ця тема всім оскому… Але ж було!..

Звичайно, все це не могло не відбитися на нашому менталітеті. Пригадую покійну вже матір моєї дружини. Не дай Боже було струсити зі стола крихти хліба! Зразу ж починала згадувати голод, але говорила про нього завжди пошепки. Якось я запитав: чому? «А щоб не вивезли…». Розумієте, було в народі універсальне поняття - «вивезуть». Всі знали, що це значить.

Ще й досі ми пошепки говоримо багато  про що. Почитайте заголовки матеріалів про річницю  перемоги українського війська над російським: «Конотопська битва», «Конотопська перемога»… а от з ким, над ким – боїмося чомусь вголос сказати. Вже ж не «вивезуть»!

Ми стали гостями на своїй території. Різні «фа», що звуть себе «антифа» хазяюють чи не по всій території, а ми мовчимо. Правда, в Криму один раз вже дали гідну відсіч. Треба вірити, що це – початок нової традиції.

То хто ж вишкрябає цю колоду страху, меншевартосі й совковості з наших очей?

Як би хто не ставився до Президента Ющенка, скільки б непотрібного він не натворив, але саме він почав допомагати нам цю колоду виколупувати. Ми вже не  пошепки говоримо про Голодомор, ми вже можемо планувати поставити пам”ятник Мазепі (але совковість Полтавської міськради все ще на перешкоді); ми вже відзначаємо свої перемоги.

Немало ще води впаде в Чорне море, поки всі ми позбавимося нашого совкового страху, нашої меншевартості, що насаджувалася нам віками. Але початок покладено.

Коментарі

Цілком підтримую!+1!Дійсно Президенту Ющенко можно багато що пробачити за його дійсно чітку НАЦІОНАЛЬНУ ПОЗИЦІЮ!
Стаття дійсно хороша.
Тема потребує розвитку...
Очень хорошо сказано про "совковизм".
Ибо ты, Рома, дремучейший совок.
Объясняю: Украина уже 18 лет как независима, у нас в стране есть все условия для самостоятельного развития. Но ты и тебе подобные персонажи до сих пор чувствуют себя угнетёнными, вы просто привыкли быть рабами.

Вы не можете развиваться, вы не можете ничего сделать сами - ибо не способны. А свою неспособность вы оправдываете "кознями Кремля", "рукой ГэБни", и пр.

Хотя, вас можно понять - работать, развиваться и строить - это нелёгкий труд. Гораздо легче сидеть на форумах и блогах, и лить горячие слёзы по поводу мифических "угнетений".
Е ні,пане кацап!Українці якраз і відрізняються від росіян своєю ментальністю, ми є - СВОБОДОЛЮБИВА НАЦІІЯ,яка не потребує царя чи диктатора.А ось росіяни(без образи до народу) дійсно на ментальному рівні відчувають ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ВОЛОДАРЯ!Кремлівська верхівка усіляко використовує прийом так званої слов*янської ідеї(буцімто росіяни,білоруси і українці - це один народ) і хоча на мою думку то є повна дурня,цей прийом іноді спрацьовує!
-2

Если вы свободолюбыви - то почему вы тут каждый день сопли пускаете про Россию?
koltco 23.02   19:00
+2

Николай!
есть хорошая поговорка: лучше с умным потерять чем с дураком зарабоать
Особисто я пускаю як Ви кажете соплі стосовно Росії лише тоді,коли ця країна присутня в темі обговорення.
-3

Эта тема присутствует в большинстве блогов от националистов)) На другие темы вы не очень охотно любите говорить))
Поясніть мені будь ласка пане кацап,що саме Ви бажаєте почути зараз особисто від мене?
-2

Не "пане кацап", а "ваше преомоскальство".
Учись, холоп.
0

Хав, а ти як був хамом, хамом і залишився. Прошу дуже, не пхай своє рило сюди!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі