Субота, 02:49, 25.09.10

Рейтинг
25 3
Переглядів
1985

0
0

Навіть не очікував, що мій суто провокативний тест-пост на свідомість та обізнаність викличе увагу доста широкої авдиторії та жваве кометне обговорення.

Поява ж самого матеріалу потребує певного пояснення.

Ще від часу  оприлюднення двох моїх статей циклу «Даст іст піхвець»  «Про кінець ідеологій»та «Антиідеологія для тих, хто хоче жити»  в мене точиться гостра полеміка з одним, ну дуже прискіпливим, гострим на слово, далеко недурним і обізнаним читачем. Я люблю з такими опонентами спілкуватися. За цей час ми навіть встигли потоваришувати. Хоча кожен залишився при своїй думці.

Предметом же суперечки було: чи існує якась ідеологія, яка би в нинішніх українських реаліях могла стати популярною та об’єднавчою для більшості народонаселення задля нагальних революційних перетворень в країні.  Я залишався на своїх позиціях, висловлених у вищезгаданих статтях, тобто жодна із сталих традиційних ідеологем чи будь-яка їхня синергетична модифікація нині не може стати об’єднавчою для мас. Мій опонент вважав, що така ідеологія існує. В його дефініціях – це модерновий чи просто неонаціонал-соціалізм.

Я не буду парити вам мізки перипетіями нашої полеміки, бо кінцево ми вирішили провести експеримент.  Вкинути у вигляді анонімних певні націонал-соціалістичні  гасла в середовище активної і політичноангажованої  публіки і подивитися на її реакцію – наскільки  вона буде масовою і позитивною/негативною.

В якості поля для експерименту була обрана авдиторія Політико, а в якості провокативних постулатів-гасел я взяв декалог націонал-соціалізму авторства Пауля Йозефа Геббельса, сформульований майбутнім  рейхміністром  народної освіти та пропаганди  Німеччини ще у 1922 році. Аби зберегти таку-сяку анонімність цього  «шедевру» нацистської ідеології  часів її практичного формування (до відома малообізнаних – самі теоретичні підвалини нацизму були закладені  його духовними та інтелектуальними батьками, дійсно видатними і непересічними істориками, письменниками та філософами - Томасом Карлейлем,  Хьюстоном Стюартом Чемберленом та Фрідріхом Ніцше) в тесті декалогу Німеччина була замінена на Україну, а жиди – на чужинців та п’яту колону.  Все інше було залишено без змін.  

Дотриматися анонімності було вирішено із причин, аби на публіку не давило сформоване у масовій свідомості і небезпідставне негативне ставлення як до самої ідеології націонал-соціалізму, так і до її головних ідеологів та втілювачів у життя.

Результатів цієї провокації  декілька і вони досить несподівані як в позитивному, так і в негативному сенсі.

По-перше,  безоглядну  чи то свідому, чи то несвідому підтримку геббельсівські постулати отримали лише від двох читачів. Один такий відгук я отримав у приват, інший в коментах.  Причому останній, я вважаю,  стався по причині катастрофічної  загальної необізнаності цього коментатора.   Такий мізер підтримки втішає – схоже,  в цілому трансформація  у нацизм попри все українському націоналізму не загрожує.

А так званий феномен (в західних областях України) ВО «Свобода»,  котра взяла на озброєння немодернову і близьку за своєю суттю до нацизму ідеологію інтегрального націоналізму, пояснюється не популярністю цієї ідеологеми в масах, а браком вибору серед нині існуючих політичних сил та фактором роздуття цього проекту Матриненка-Коломойського (потому зданого в оренду Балозі, а нині прикупленого Льовочкіним) до абсурдних розмірів за рахунок надмірного анаболічного фінансового зовнішнього вливання.

По-друге, що теж радує більшість національно свідомих на декалог не повелась. Так, декому певні його положення прийшлись до душі, але далеко не всі, а особливо не сподобались відверто антигуманні. Як пояснив мені в приваті Павло Сливінський це трапилось тому, що «Геббельс і є Геббельс - правда змішана з брехнею так, що й не відрізниш...»

А от багато-хто із націоналістів декалог не сприйняли на суто інтуїтивному рівні через те,  що в їх розумінні «націоналізм – це любов». Особливо показовим в цьому сенсі став чудовий окремий матеріал Андрія Скакодуба «Що є націоналізм для мене?»  

По-третє, що трохи засмучує, так це загальний рівень обізнаності місцевої публіки, котрий бажав би бути кращим. Виявляється, що про належність декалогу до націонал-соціалізму знала лише одна людина. Здогадалися, що щось тут не тіє – пару чоловік. Більшість же все сприйняла за чисту монету. Втім, тих,  хто так чи інакше купився, хочу втішити – на мою провокацію повелись і люди знані на цьому сайті, як інтелектуали. Правда, у них вистачило розуму не світися в коментах, а відписатися мені із критичними зауваженнями особисто.

І останнє.  Попереджуючи можливі закиди, хочу нагадати, що фаховість журналіста оцінюється в тому числі і його майстерністю та здатністю на провокацію. Тобто будь-який його матеріал мусить  нести не лише інформаційне навантаження, але й провокувати читачів на включення мізків.  Здається, це мені вдалося. А ви як вважаєте?

Валерій Семиволос, вільний журналіст, Харківська обл., с. Губарівка, Товариство "Малого Кола"

Коментарі

розумно
+1

Поетичний філолог об'явились. Так що пане Ігоре НА революції робили?
+9

у Тапёр Тапёрича, нюх ще той))))
раджу панству, перед тим як відписуватися, переконатися у правдивості посилання на Гебельса, аби знову не попастися)))))))))))))))
"учитися, учитися і учитися"
/В. Ленин/
+6

Вадиме, ну що за страхи, тим паче - ти ж не купився. Навіть самоварами чи чайниками намагався гендлювати
+5

т.к. Ака - мудрый: на его аватарке - это он сам в молодости.
Читает "Майн Кампф"...
+5

угу... самоварами)
бдительность и ещё раз бдительность, товарищи!
Валерій, нєпонятки - стимулюють))))
+3

Jawohl, Herr Hauptmann...
+3

Ну так я тебе не зря про Донцова говорил, все наци на одно лицо. А его идеология, собственно и была использована немецкими фашистами.
+2

Віталій ти не правий. Це дві окремі ідеології,у них є спільне, але лише в сенсі звідкам корені цих ідеологій, а це в першу чергу Ніцше, Карлейль та Чемберлен.
-1

Vitaliy Skorokhodov, що скажете про індійських, як Ви кажете, "нациків"? Хоча вони змагались не з москалями, а з британцями, але ті також колись були імперіалістами, як сьогодні москалі (ще покищо)...
+7

Старый воин - мудрый воин(с) описание дембеля в СА.
+3

Vitaliy Skorokhodov 04:55
=Ну так я тебе не зря про Донцова говорил, все наци на одно лицо...=
Ага і ше один момент. Ця тема вже не вперше тут підіймається, і вона певно нав*язла в мізках та зубах. Але, вкотре хочу зазначити: поміж нацизмом і націоналізмом стільки ж спільного, скільки спільного поміж соціалізмом совєтського штибу і соціалізмом шведського гатунку, або можливо як лікарю тобі більш зрозумілим буде таке порівняння, як, наприклад, поміж паталогоанатомом та генекологом - у останніх концептуальне спільне лише те, що вони обидва медики.
Втюхувати дурнувату тезу про тотожність націоналізму і нацизму мені не варто, ти ж чудово відаєш, що я не відношусь до шароварно-забамбулених догматиків, а тому не раджу в коментах під моїми матеріалами застосовувати тези, котрі у декого із згаданого паньства викликають поведінково-рефлекторні реакції.
І останнє - бажаєш вести дискусію на відповідному рівні не використовуй таких словосполучень як німецькі фашисти в контексті їх ототожнення із німецькими нацистами. Це ж загальновідомо - фашизм і нацизм це дві різні ідеології.
+1

Нацизм недалеко ушел от национализма, особенно национализм в исполнении Митьки Шелкоперова. Если уж национализм, то славянский - цивилизационный, а не местечковый. Каждая жаба свое болото хвалит. Так нас по одиночке и передавят.
0

Фашизм це гранчак, нацизм це цілий гранчак а націоналізм - пляшка на трьох. Які претензії до методи дослідження та визначення. Все має науковий підхід. Наливай і пий. Якби йшло тільки на душу!!!
Виноват, Валерий: я принял Геббельсовские "воззвания" за Гитлеровские из "Майн Кампф".
Трудно удержать в голове столько разного бреда, с указанием точного источника происхождения...
Тем не менее - я оказался ЕДИНСТВЕННЫМ, как мне кажется, ВЕРНО указавшим направление "откуда ветер дует".
А "дует" оно - от ... НАЦИЗМА.

Поставьте мне .... "МИНУС" за сообразительность.
ТТ
+7
Спасибо за эксперимент.
+5

Тапёрыч, мушу тебе трохи засмутити - ти лише здогадався "откуда ветер дует", а була одна людина, котра напевне знала авторство, але промовчала, через що провокація вдалась, а я попри все йому вдячний
+7

Тапёр Тапёрыч 00:34
мда... Вас, ТТ, на мякине не провести)
+6

провести...
на сухарях...
-1

Точно таку провокацію вже робили тут на Політіко. Правда в кмнт автор відразу зізнався що поміняв Дойчланд на Україна.
Будьте уважніші, тут зібрались не лише ТТ, є й просто мудрі люди які цікавляться витоками і наслідками московського шовінізму в Україні і решті світу.
+5

Юрій Бородатий 07:48
=Точно таку провокацію вже робили тут на Політіко.=
Юрію, ну немає ж нічого нового і сталого під місяцем. Головне наскільки оргінально старе інтерпритується. До того ж та провокація пройшла якось повз мою увагу.
=Правда в кмнт автор відразу зізнався що поміняв Дойчланд на Україна.=
Ну, значить той автор не був журналістом.
=Будьте уважніші, тут зібрались не лише ТТ, є й просто мудрі люди...=
А хто б сумнівався. Ті ж таки Ак-Мурза, Сливінський, Скакодуб ще дехто на інтуїтивному рівні на провокацію не повелись. Що стосується ТТ - то він майже вирахував ідеологічну сутність трохи відозміненого декалогу.Правда, мені невідомо, що послугувало йому в цьому, чи то обізнаність, чи то просто якесь фізіологічне несприйняття всього, що пов*язане із термінами національний чи націоналізм.
0

...просто якесь фізіологічне несприйняття всього, що пов*язане із термінами національний чи націоналізм.
0

Не кормите тролля.. в смысле Бородатого..
"фаховість журналіста оцінюється в тому числі і його майстерністю та здатністю на провокацію" - распечатать и прибить гвоздём на стену, возле рабочего стола :)
+5

Андрій Самброс 00:45
уточните пожалуйста кого прибить, журналиста?
:)
+5

Тобі, аби кого прибити. А взагалі, пам*ятай - "не стріляйте в музикантів"
+2

уже...
+2

Валерій Семиволос 00:55
И на том спасибо...
Но, в соответствии с квалификацией тапёра, изделие М1911 Colt’s Manufacturing Company, Smith & Wesson, Springfield Armory, Kimber, STI, Detonics, AMT, Para-Ordnance, SIG-Sauer, Imbel на боку - имеется...
+7

Через три дня его застрелил посетитель, который не умел читать...
+5

таможенник Верещагин П.А. 08:24
=Через три дня его застрелил посетитель, который не умел читать...=
Я теж Марк Твена люблю, бо він був не лише гарним письменником, але й журналістом -, а тому знав про що пише...
+1

згадайте як його травили...
о, то ви брудний провокатор ;)
+5

Ще й який. А якщо серйозно, то повторюсь майстерність провокативності одна із ознак фаховості того чи іншого журналіста. Про обов*язкове володіння цією майстерністю свого часу казав Ше Томас Вулф - батько новітньої американської журналістики, котра здійснила свого роду революцію не лише в Штатах, але й в усьому світі журналістсько-публіцистичній сфері, перетворивши журналістику із ремесла в мистецтво.
+6

Помню Пиховшека в каком-то году выбрали мистером Провокация. Тренируйся.:)
+1

Так, брехня завжди приносила прибутки. Брехня це предтеча обкрадання, грабунку, розграбу. Там добре платять...
Пане Валерію, дана ваша стаття не провокує радлюдей до роздумів, а якраз навпаки - ще більше їх задурює.
Я вже і тут не раз писав, що всяка ідеологія - це набір добрих побажань та рожевих мрій світоглядно безграмотних людей.
отже, жодна ідеологія не може бути ІНСТРУМЕНТОМ ПРЯМОЇ ДІЇ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПЕВНИХ СУСПІЛЬНИХ ПРОБЛЕМ.
То для чого ви свідомо множите укрдрімучість?
+7

Пане Клець, я б можливо з вами і посперичався на предмет того, як впливають мої матеріали на мізки та настрої людей, аби не одне але...
Воно заключається в тому, що саме ваші опуси не тільки задурюють людей та множать укрдрімучість, але й викликають справедливе роздратування своєю недолугістю.
Сумнівєтесь, а давайте подивимось на реакцію читачів на мій та ваш коменти. Мінус я вам свідомо не ставлю, а вам дозволяю. Майте певний гандикап.
+7

Тут ты Валера прав, у Клеця в голове клёцки (галушки по нашему). -:)
+1

"Я вже і тут не раз писав, що всяка ідеологія - це набір добрих побажань та рожевих мрій світоглядно безграмотних людей."(с)
це типові слова, типового совка, який досить таки типово розчарувався в своєму житті і житті Держави в якій живе. Повний маразм!
Ідеологія це гармонійне поєднання ідей які доповнюють, а не заперечують одна одну.
Без ідеології НЕОЖЛИВО побороти іншу ідеологію.
Найпотужніші ідеології сьогодні - Плутократія (при Капіталізмі) і її вища генерація - Меритократія впроваджена Януковичем в Україні.
Чи Ви збираєтесь бити карту Януковича? Де Ваша/наша нова ідеологія?
+5

Vitaliy Skorokhodov 10:27
клёцки (галушки по нашему)
_________
клёцки (нем. Kloß) — европейское мучное изделие, как правило с добавлением сыра, картофеля и яиц. Обычно добавляются в суп или подаются к нему.
к слову, ru.wikipedia. указывает окромя клёцек - кнедли и даже вонтоны - китайские клёцки и аничичирк о галушках)

это к Вашему замечанию о "повычищать русский язык")
одно из двух: либо оставить германизм - клёцки, либо предложить русским именовать энто изделие по-нашему - галушки)
+2

...фамилиЁ - не виновата...
-1

википедия - не пруфлинк. не боги горшки обжигали.
Я здогадався, що це перероблені гітлерівські відозви. Думаю, що таких багато. Для мене головне не авторство, а раціональне зерно. А в фашизмі воно є. Я чекав, що дискусія буде направлена на відокремлення цього зерна від полови.

А зараз про головне: Ви стверджуєте що у вас немає часу зайнятись козлом. Проте розміщуєте вже третій матеріал про якісь дрібниці. На їх у вас час знаходиться.
+5

Знову повторюсь як і у випадку із Скороходовим. Варто затямити, що фашизм і нацизм - це дві різні ідеології і в купу їх поєднувати не варто.
Звідки ви взяли, що в мене "немає часу зайнятись козлом".
По-перше, я козла не тримаю. В мене гуси. Хоча дружина і хоче завести козяче стадо. Але то таке...
Якщо ви ж маєте на увазі мою сагу про Хведора, то я вже відписувався вам, що на призупинку її публікації маються певні обставини комерційного характеру. Але знову повторюсь - сьогодні ще одну главку цього опусу вивішу.
І останнє, я все ж таки не письменник, а журналіст, а тому для мене швидше Хведор це аматорський дріб*ядок, в порівнянні із іншими матеріалами
+4

Вибачте. Я Вас не правильно зрозумів.
+6

"фашизм і нацизм - це дві різні ідеології і в купу їх поєднувати не варто."
Я це знаю. Ще італійські полонені під Сталінградом говорили: Ми порядні фашисти, а не нацисти.
. . 12:53
+7
Українському націоналізму взагалі нічого не загрожує, бо він зверху пропатчений USD, а знизу магіналізований тупістю.
+8

1000% шо тупые, то тупые.
+1

ВОС, найпотужніша з нацпартій.
Колишні свободівці мені розповідали, що їх постійно не полишало моторошне відчуття, що ними ЩОСЬ "колотить". Потім вони ЦЕ назвали Т...и$.
Але більшість свободівців (особливо колишніх) - чудо-ові люди!
. .   14:13
+7

У мене тут, в лісі, є чудова лампочка. Вона висить на дереві, але вона не працює.
+7

Тумбай - 100%.
Более мрачно-ехидного юмора трудно и вообразить!.
Респект...
Окрему подяку висловлюю Леону Макаріусу - теж за стриманість і "що хату не спалив"
0

Дякую й Вам, за Ваші напрацювання:)
доречі я вас розкусив коли читав ;)
там ви писали гасла - а на думку приходила "велика німеччина".
те що стаття провокативна - можна було б роздуплитись і на 2-му рядку. але народ деякий повівся. експеремент вдався ;)
0

Абдулла Юсуф Ахмед 17:06
=експеремент вдався=
А то - бо експромт
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі