Блоги → Перегляд

Конституційний Суд - це "дишло", що накажуть зробити - те й вийшло!

Субота, 16:36, 02.10.10

Рейтинг
13 0
Переглядів
1920

0
0

Політична доцільність знову перемогла, влада сама себе "висікла"?

Давно нічого на сайті не писав, бо часу обмаль, але після прогнозованого рішення продажного КС, знайшов хвилинку, склав цікаву табличку та розмістив її для роздумів про можливі альтернативи подальшої трансформації конституційного ладу в державі Власні міркування буду готовий викласти згодом.

УХВАЛА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 102 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про внесення змін до Конституції України“, … Справа № 2-1/ 2008

5 лютого 2008 року № 6-у/2008

 

РІШЕННЯ

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

у справі за конституційним поданням 252 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про внесення змін до Конституції України“ від 8 грудня 2004 року № 2222–IV (справа про додержання процедури внесення змін до Конституції України)  Справа № 1-45/2010 30 вересня 2010 року № 20-рп/2010

 

…Установив: … Автори клопотання вважають, що Закон № 2222–ІV розглянуто у спосіб, який порушує порядок, визначений розділом XIII Основного Закону України, а саме: до проекту Закону України „Про внесення змін до Конституції України“ (реєстр. № 4180) у процесі його доопрацювання та попереднього схвалення були внесені зміни, які не перевірялися Конституційним Судом України щодо їх відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Верховна Рада …, порушила конституційну процедуру його розгляду….

3. ….Положення закону про внесення змін до Конституції України після набрання ним чинності стають невід’ємною складовою Конституції України – окремими її положеннями, а сам закон вичерпує свою функцію.

З набуттям чинності Законом № 2222–ІV його положення, оскаржені суб’єктом права на конституційне подання, є фактично положеннями Конституції,

у х в а л и в:

1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 102 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України … Закону України „Про внесення змін до Конституції України“ від 8 грудня 2004 року № 2222–ІV

…Установив:… На думку авторів клопотання, підставою для визнання неконституційним Закону № 2222 в цілому є порушення встановленої Конституцією України процедури його розгляду та ухвалення, оскільки відповідний проект закону України „Про внесення змін до Конституції України“ від 19 вересня 2003 року за реєстраційним № 4180 (далі – Законопроект № 4180) з поправками був розглянутий та ухвалений Верховною Радою України як Закон № 2222 без обов’язкового у такому разі висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України вимогам статей 157 і 158 Конституції України …3… за Основним Законом України наявність відповідного висновку Конституційного Суду України є обов’язковою умовою розгляду законопроекту про внесення змін до Конституції України

4….Вирішуючи питання, порушені у конституційному поданні, Конституційний Суд України виходить з того, що конституційному контролю підлягає не зміст Закону № 2222, а встановлена Конституцією України процедура його розгляду та ухвалення.

в и р і ш и в:

1. Визнати таким, що не відповідає Конституції України …  Закон України „Про внесення змін до Конституції України“ від 8 грудня 2004 року № 2222–IV у зв’язку з порушенням конституційної процедури його розгляду та прийняття.

…3. … покласти на органи державної влади обов’язок щодо невідкладного виконання цього Рішення стосовно приведення нормативно-правових актів у відповідність до Конституції України від 28 червня 1996 року в редакції, що існувала до внесення до неї змін ...

 

http://www.ccu.gov.ua/uk/doccatalog/list?currDir=10578

 

http://www.ccu.gov.ua/uk/doccatalog/list;jsessionid=EB4C82D123A09E311F0109D5E689B2B2?currDir=122407

Коментарі

Спасибо, Урин!
Рад Вас видеть вновь на "Политико"!
У того конст. суду є досить шикарний будинок із широким фасадом.
Було би гарно, якби хтось на тому фасаді написав великими літерами лозунг:
"Закон - це дишло,
а Основний Закон - Основне Дишло"
+1

С.Коннов придумал более просто и доходчиво.
Почитайие в его блоге.
0

О. Стрілець - "Закон - це дишло, а Основний Закон - Основне Дишло"

Поэтому часто и густо в СМИ массируется мнение о том, что закон для всех, т.е., лозунг: Вся власть Бюрократам !
І зовсім не дивно.

Хіба нас дивують взагалі рішення судів? Особливо коли перша інстанція визнає право позивача, друга виносить рішення на користь відповідача на підставі тих же самих доказів, а третя взагалі виносить рішення, яке ніхто зрозуміти не може.
0

Ростислав Прокопець - виносить рішення, яке ніхто зрозуміти не може.

Конституция Украины никогда не давала права и свободы гражданам Украины, поэтому, украинскую конституцию защищать нет кому, кроме как бюрократам и чиновникам. В настоящее время и всегда - Конституция Украины - это гарантии власти, т.е. прав и свобод чиновникам и бюрократам, т.е. либералам - свои чиновничье интересы чиновник обеспечивает по конституции.

ваши не обеспечивает никто и никак, причем, постоянно не обеспечивает, кроме этого для либеральной власти бюрократов чиновников, демократия это не принятие решения, а процесс - процесс принятия решения вам на лицо, .... либералы чиновники никогда не будут принимать решение, они будут находится в постоянном движняке, т.е. в так называемом демократическом процессе, будут искать консенсус и плюрализма.

Заседать и еще раз заседать до самого победного конца.

.
Vladimir R 18:39
+2
То, что решение КС не имеет отношения к праву, очевидно и доказывать бессмысленно. Причем тут вообще право?
Панове, наші реформи - це РОЗВАГИ МОЖНОВЛАДЦІВ.
Нудно їм - от і граються...
Все одно ж ви їм гроші платите покірно і бездумно.
0

Ну, Дмитре, ви дали...
//Все одно ж ви їм гроші платите покірно і бездумно.//
Так навпаки ж - вони нам платять, бо всі гроші у них!
Що вони їх перед тим у нас награбували - то вже інше питання.
Але строгість-точність формулювань повинна бути -
вони нам платять, а не ми їм.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.