Блоги → Перегляд

громадянське суспільство України і Росії

Понеділок, 03:19, 27.04.09

Рейтинг
14 0
Переглядів
2093

0
0

Був на зустрічі кількох десятків українських і російських молодіжних громадських організацій з прикордонних областей. мабуть американці, які приїжджали до СССР зразка 87 року відчували те саме що я зараз. Серед учасників не було жодного представника зі столиць, тому розмова була паритетною, можа було порівняти хто що робить і як.

вражали дві речі - сфери діяльності і глибина професійності. в масі своїй російські займаються науковими гуртками, профспілками, історичними клубами, туристичними гуртками, студіями танцю і потім клубами ООН, де обговорюються міжнародні проблеми. Нічого, що розвиває здатність громадян впливати на діяльність місцевих органів влади, аналізувати чи формувати державну політику - нема і близько. презентації організацій з Чернігова, Сум і Луганська мене вразили. Там відбувається справжня робота і в соціальному і громадсько-політичному секторах і ведеться вона на хорошому рівні, який не кожна столична структура може показати. рівень самозарадності на порядок вище ніж в росіян, де очікування патерналізму і словянської всеєдиності мають хворобливі тенденції.

Для досягнення сьогоднішнього рівня роботи українців, росіянам треба принаймні років десять. Я не очікував побачити такої різниці. Ми любимо нарікати, що в нас все зле. Але насправді,тільки в порівнянні порівнюваного, можна відчути різницю і зміни. Я завжди вважав що патерналізм і малоініціативність в українців є основною проблемою. Те, що я побачив ,мене потішило не тим, що в когось щось гірше, а тим, як далеко ми вже просунулися у будуванні відповідального і ініціативного суспільста, яке саме хоче і може наводити порядок. Попри всі скандали і кризи, суспільство творить нових молодіжних лідерів, які роблять реальні зміни.

ми на добрій дорозі, зміни в людях не проходять швидко, Господь втратив 40 років, щоб привести євреїв у землю обітованну. Нам треба працювати ще важче, бо Мойсея в нас поки не видно, але вірю, Господь з нами.

Ми ще не усвідомлюємо, але питання розвитку демократичного російського суспільства залежатиме від нас, ми будемо їм прикладом, як для нас були німці і поляки. тільки маючи демократичну Росію сусідом, Україна може почуватися безпечно.

Коментарі

+1. Дуже правильні думки.
Те, що не видно Мойсея - то добре. Він 40 років водив євреїв по Близькому Сходу, поки не знайшов місця де нафти нема:-)
Хотілось би, щоб Росія стала демократичною, але в це мало віриться. Надто міцно сидить в менталітеті патерналізм - віра в доброго царя.
До того ж таку гігантську різноплемінну територію демократія в купі не втримає, Росія просто розвалиться.
0

А ви у росіян спитали, чи хочуть вони, щоб їх країна була демократичною? Такий у них менталітет, що їм потрібен добрий цар. Вони навіть бунти влаштовували не проти царя (Пугачов, Разін і т.д.), а проти "злых бояр, которые царю-батюшке о народных чаяниях не докладывают". Он американці в Ірак демократію привезли, і який результат? "Что немцу хорошо, то русскому смерть".
підтримую в загальному думку.
Якщо у когось є виходи на громадські організації запрошуйте їх сюди, хай діялться досвідом і здобутками онлайн, тоді ми ще швидше підемо у свєму розвитку. І ще, як ви вважаєте, такий сайт, як Politiko, коли може з"явитись в Росії? :))
0

Ні не може. Хоча ні, може. Хвилин так на 10 - поки мєнти не приїдуть.
0

:-) хочу сказати, що вже є, але дуже модеровані і примітивні, ще мене дістали їхні замашки на наш Крим.
0

такий сайт зявиться, коли люди відчують потребу обговорення того що їх оточує, пошуку варіантів розвитку і нових лідерів. В Росії нема такої усідомленої потреби. на додаток, практично всі міжнародні фонди видавлені з країни, а локальні власті підтримують тільки гуртки художньої самодіяльності.
Mr. A   12:41
0

А когда и где вы бывали в России?
0

якщо питання до мене - Ленінград, Петербург, Москва, Волгоград, Екатеринбург, Хабаровск, Южно-сахалінск. по часу - по різному, але ця остання зустріч проходила в Україні.
Громадські ініціативи в росії ніколи не матимуть такого розвитку як у нас. Не той менталітет в населення. В них виживають тільки ГО які працюють на владу і роблять те що скаже влада.
Mr. A 12:43
+1
Одже майюутне покоління політикив буде дуже самозарадним.....Це добре, то що, почекати залишилось всього рокив 5-7?
0

чекати не можна, працювати треба. Пропасть між нами і ЄС є поки порівняльною з тою, між нами і Росією. Ми десь посередині, в половині дороги. Нам ще багато треба зробити. І загалом, завдання не в тому, щоб віддалитися від Росії, а зблизитися з ЄС. Росія теж може підтягатися до стандартів управління і життя в ЄС.
Jagger . 14:48
0
"як ви вважаєте, такий сайт, як Politiko, коли може з"явитись в Росії? :))"

Смешно??? Но большая часть оппонентов, сртемится к НАЦИОНАЛИЗМУ. Где будет наша свобода слова? У меня нет, ни малейшего желания, разговаривать о политике, строго на "кухне"!!!
0

Головне щоб велика частина опонентів не "стрємілась" до ідіотизму, такого як в тебе чи гражданіна
Jagger .   17:05
0

ты меня и гражданина считаешь идиотами?
0

А ты хочеш сказать , что "гражданин" адекватен?
Jagger .   02:10
0

даже и не сомневаюсь в его адекватности.
Jagger .   02:19
0

И вообще, кто ты такой, чтоб судить о адекватности людей?
человек дискутирует, как и все мы, отстаивая свою точку зрения.
0

Гражданін полностью адекватєн,
0

все ви адекватние)))
Невідомий користувач 18:52
0
При фразе "Украинская демократия" у меня начинается истерический смех. Словом "демократия" прикрываются политики. На самом деле демократия только мельком коснулась свободы слова. Истинное же уравнение прав человека в нашей стране наступит ещё не скоро. Это замечательно, что молодёжные организации так много пределяют внимания анализу политической ситуации в стране, но говорить, что мы демократичнее, чем россияне я бы не советовал. Мы не далеко от них ушли.
0

весь неочікуваний фокус в тому, що далеко. Я цього не очікував взагалі.
Вужык:
"...вражали дві речі - сфери діяльності і глибина професійності. в масі своїй російські займаються науковими гуртками, профспілками, історичними клубами, туристичними гуртками, студіями танцю і потім клубами ООН, де обговорюються міжнародні проблеми...
організацій з Чернігова, Сум і Луганська мене вразили. Там відбувається справжня робота і в соціальному і громадсько-політичному секторах і ведеться вона на хорошому рівні, який не кожна столична структура може показати. рівень самозарадності на порядок вище ніж в росіян..."

Вот так, ... вот он уровень восприятия действительности и своей непогрешимости оранжевых и свидомых!
Им невдомёк: если молодёжь занимается ДОСУГОМ, КУЛЬТУРОЙ, СПОРТОМ, рукоделием, чаепитием с песнями, походами с ночёвкой у костра... ТО... это и ЕСТЬ признак высокой организации страны и общества! Не нужны молодёжи ПОЛИТзанятия! Политзанятия в школах, в ВУЗах - это признак политической ХИЛОСТИ страны! За молодёжь России все полит. вопросы уже решили на гос.уровне более ЗРЕЛЫЕ люди и структуры, как и положено!

А в глупо организованной вкрайине, где глупые президент, ВерхЗрада, кабмин с юйкой-бизнес-деолячеством... молодёжь ВЫНУЖДЕНА активничать за эти структуры, т.к. НЕ ВИДИТ иного пути улучшения своей жизни... всё это ОТ ПЛОХОЙ ЖИЗНИ страны и рядовых людей!
Н.Ст-ч
давайте укладемо угоду - ви не застосовуєте фрази типу "оранжевых и свидомых!" а я на цьому ресурсі не переходжу з Вами на жаргон, яким послуговуюся на форумі Корреспоненту у перепалках з кремлівськими вертухаями.

а по суті - я ніде не написав що вважаю Українські НУО кращими чи гіршими - я ствердив що в сфері прикладання їх діяльності є разюча відмінність. Запевняю що організацій, які займаються походами і досугом, спортом і тд в нас займається багато, а от такого як в нас в росіян нема. А кількості спортивних організацій зо в нас, що в росіян - мало, в німців їх на порядок більше ніж в Росії і України разом взятих.
0

а ви на корі хто (нік)? колега...
0

такий самий нік у мене і там
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі