Понеділок, 23:47, 27.04.09

Рейтинг
15 0
Переглядів
2998

0
0

Якийсь час тому мені на очі потрапив збірник статей підготований Семюелом Гангтінтоном і Лоренсом Гаррісоном. Статті фантастично гарно ведуть дебати над тим, як сукупність правил, звичаїв і традицій та переконань  визначають добробут нації.

Журнал Ї потрудився то перекласти і нещодавно статті зявилися в безкоштовному доступі в них на сайті та в мережі книжкових крамниць "Є"

Наполегливо раджу всім ті статті перечитати - по одній за день, і в два тижні ви будете розуміти більше.  Цей журнал загалом вартий уваги всіх, хто себе бачить у інтелектуальних і аргументованих дискусіях, на їх сайті є всі журнали,  видані дотепер за довгі роки.  http://www.ji-magazine.lviv.ua/index.htm

отож, постатейно

Семюел П. Гантінгтон Культуру слід враховувати

Лоренс Е. Гаррісон Чому культура має значення

Девід Лендс Від культури залежить практично усе

Майкл Е. Портер Настанови, цінності, вірування і мікроекономіка добробуту

Джефрі Сакс Про нову соціологію економічного розвитку

Мар’яно Ґрондона Культурна типологія економічного розвитку

Рональд Інґлгарт Культура і демократія

Френсіс Фукуяма Соціальний капітал

Сеймур Мартін Ліпсет, Габріель Салман Ленц Корупція, культура і ринки

Барбара Кроссетт Культура, стать і права людини

Майкл Фербенкс Змінюючи свідомість нації: елементи процесу формування добробуту

Стейс Ліндсі Культура, ментальні моделі і національний добробут

Лоренс Е. Гаррісон Сприяння прогресивним культурним змінам

Коментарі

І якщо можна хто прочитає напишіть невеличку рецензію-відгук..))
Постараюсь прочитати пошвидше. Вужик - тобі респект! от за такими статтями в блозі я сюди прийшла!
До речі, я зовсім мало знаю українських гарних журналів, тобто не про політику і не про економіку - тут я розбираюсь. Щось крім Ї, порадите?
+2

Можу порадити "Універсум". Читаю з першого числа. Посилання тут: http://www.universum.org.ua/
Berniukas Geras   11:43
0

Всесвіт: http://www.vsesvit-journal.com/ Березіль: http://www.berezil.kh.ua/
0

Добра новина, я взагалі не знав, що Всесвіт ще виходить. в них була діра на зламі 90-х, я був свято переконаний що вони закрилися.
Berniukas Geras   21:06
0

Вони існують, але у мене складається враження, що це якась підпільна організація, що не відгукується ні на телефонні дзвінки, ні на е-мейли. Намагаюся їх передплатити з-за кордону вже більше, як пів року, але віз і нині там.
Berniukas Geras   21:08
0

(Продовження про Всесвіт) Це при тому, що на сайті вони пишуть наскільки є важливий для них кожен передплатник. Як на мене, яскравий прояв статичности української культури.
друкованого в Україні є вкрай мало, регулярно виходить ще хіба Критика і то цікава вона через раз. Маю час до часу нагоду слухати короткі виклади Мирослава Мариновича і Ярослава Грицака, яких вважаю вістрям українського сучасного інтелекту. цікаві статті бувають на закордонних ресурсах - Economist, Foreign Affairs, Carnegie Center, Rand Corporation. В мене недавно глюкнув файл закладок в бровзері - з півсотні залишилось 5. Тепер все те відновлюю. Загалом варто ресурс цього форуму використати для поширення модерних знань і підходів. Мене огортає жах від того, як багато носіїв таких знань є в Європі та як багато тих знань є, і які бідні дискусії в Україні, тому чим більше ми будем ініцювати процеси обміну новим. тим цікавіше всім нам буде жити.
Дякую, в принципі, я як раз закордонні трохи знаю, а от українські. .. В економікс стараюсь заглядати і не червоніти читаючи про Україну. памятаю, як соромно було читати статтю про "мильну оперу" у Верховній Раді і космоса Льону, тим більше, що там так і було написано... ех, не будемо про сумне...
Хочу порадити сайт Project Syndicate - там пишуть свої статті багато вчених з різних галузей. Є навіть статті Тимошенко :) не натякаю на її вченість:) просто кажу що є українці
Мене це також жахає. Певний час тому спільно з Тетяною Яхеєвою та Віктором Вовком започаткували переклади авторів та документів, у сфері модерних підходів до прблематики "розвитку". Мали на меті започаткувати дискурс "sustainable development" в Україні. Потратили купу нервів і часу - переклали та видали Германа Дейлі (Beyod Growth), Лестера Брауна (Ekoekonomika), Ала Гора (Earth in the Balance), декілька збірників The WorldWaatch Institute - "State of the World", купу іншого.
Декілька років мучились - результат майже нуль. Усім це - "по барабану".
Деякий час усе висіло на нашому сайті, поки двічі якісь гади його не "обвалили". До цього часу не доходять руки поновити.
Якщо кому цікаво, можу якось передати у форматі книжок ще залишилось по декілька примірників.
0

Мені цікаво! але я куплю у вас
+2

Ми поширюємо виключно безкоштовно. Залиште якісь координати. Можна абонентську скриньку на мою пошту скинути (на ресурсі є опція "повідомлення"). Я перешлю.
0

вау... і невже навіть БЕЗКОШТОВНО нікому не цікаво? я в шоці...
0

падаю на хвіст. можу обміняти на посібники по менеджерських навичках для дежслужбовців, до видання яких доклався. якось тре перетнутися.
0

") +100
+3

Доброго дня, товариство. Готую посилки. Перетнемось обов'язково.
Berniukas Geras   21:14
0

І мені, блск., е-адресу надіслав.
+1
D'akuju avtorovi! Ce same te, ščo ja tak dowho šukaw. Pišow čytaty.
+1

всі подяки - до Тараса Возняка, фантастичної людини і головного редактора журналу Ї, який то видав.
до речі варті уваги перекладні видання, підтримані фондом Відродження. Переважно, до фінансування вони проходять прискіпливий відбір. в них сайті є перелік. Сиішно до речі, за період свого існування фонд відродження видав книжок вільше ніж Міністерство Освіти, непорувнювної якості за неспівмірно иенші гроші.
0

Ми повертаємось до питання корупції. я іноді думаю, що якби не така як у нас корупція ми вже б давно жили краще ніж польща, Чехія, Прибалтійські країни разом узяті! у нас набагато більше було можливостей і даних на старті..але...
+2

У нас корупційні відносини замінили правові практично у всіх сферах життя суспільства. Це просто якась катастрофа. Їй-богу, не можу збагнути природу цього явища у нас в таких масштабах!
В історії у нас було всього, але такого не знаходжу. Чомусь у нас не вироюися імунітет до цієї болячки...
+2

я готую статтю в блозі про корупцію в пострадянських республіках, там і опишу чому і звідки :) деякі моменти лише - в радянському союзі все було загальне і всі його крали як могли і совість не мучила... це вже початок.. коли ж дійшли до влади незалежної - совість то та сама залишилась... корупція це ж не лише дати/взяти на лапу, корупція - це будь-які прояви використання публічного статусу для приватних цілей - це і дочки у Верховній Раді і аукціони для 1 фірми і тп. За однією з версій, Радянський Союз розвалився через те, що корупція на місцях досягла таких масштабів, що центр не міг керувати і опанувати її.
+2

Так-так... Пригадую в "Літєратурной газєте", здається, наприкінці 90-х
ст. "Лев готовится к прыжку". Там було попередження щось типу: "якщо не подолаємо корупцію і мафію, то нам - хана". Як у воду дивились.
А нас - Україну, це не чекає? Як ви гадаєте7
П. Вужику щодо ""Всесвіту":

.."ДЕЗ. Ти назвав його минулого разу б... Зараз ти назвав його х... Скільки ще тобі казати! Ти мусиш визначити дефініції своїх термінів і виструнчити їх. Ти не можеш називати його зараз б..., а за п’ять хвилин х... Ці терміни взаємозаперечні. Ти втратиш лице в будь-якій лінгвістичній суперечці. Май це на увазі.

ЛАЙНЕЛ. Господи! Я мушу?

ДЕЗ. Аякже. Ти знаєш, що це для тебе значить. Ти знаєш, що мова значить для тебе."

Гарольд Пінтер. "НОВИЙ СВІТОУСТРІЙ "

"ВСЕСВІТ" останнє число.

http://www.vsesvit-journal.com/index.php?option=com_content&task=view&id=547&Itemid=41
0

:))) +100
Все. Пішла вчити "матчасть" і читати "Всесвіт" ...
Пане Сергію, а матюгатись обов"язково?
Ну так я ж культурно матюкаюсь :-).
Ви мабуть не дочитали.
Я зацитував лауреата Нобелівської премії в галузі літератури Гарольда Пінтера. Прочитайте. Не пожалкуєте.
Посилання вище.
А стосовно журналу Ї - це просто знахідка для мене! стільки тем, там відкрито саме з тих, що мене цікавлять - і про коруцію, і про стах, і про громадянське суспільство і про еліту, словом треба виписувати! :)
+1

смішно лише те, що його виписати не можна. менеджмент в наших куьторологічних виданнях - кульгає. Плюс, кошти від реалізаціх такого видання покривають можу 30% відсотків вартості його друку. тому рекламувати його нема за що тому він і мало зананий.
0

;( погано... але я вже знайшла де можна в Києві купувати, тому в цілому це не проблема. Хіба що зле, що не всі номери є:( але думаю замовити, щоб привезли можна...
Berniukas Geras   16:26
+1

Можна, звісно, і замовити, але процес доступу до часопису та решти культурної періодики має бути максимально простим і швидким. Людина не повинна пробивати лобом стіни, як це доводиться робити мені, щоб передплатити нарешті той Всесвіт.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі