Блоги → Перегляд

"Чого вартий поет в Україні?" або "Криза суспільного буття"

Неділя, 10:40, 05.12.10

Рейтинг
8 0
Переглядів
1848

0
0
У цій статті згадуються
Ганна Герман
Політик

Правильно казав один письменник:"Українське суспільство ігнорує поетів. Їм не треба високого слова. Це унікальне суспільство - одне з небагатьох - де людина, що творить словом - майже нічого не варта."

Колись поетів висилали в концтабори, потім - переслідували і робили цензуру на їх твори, а тепер влада знайшла найефективнішу зброю проти митців - їх просто ігнорують.

Вам не потрібно слова. Принаймі, 90% користувачам сайту - це я зрозумів сьогодні. Так само й суспільству - їм не потрібен митець. Згадую слова непотрібної Ганни Герман: "Колись письменники завжди відчували потребу. Їм до цього не звикати". Ця відьма коментувала таким чином різке зменшення виділених коштів на премію ім. Т. Г. Шевченка.

Як поглянути під "лупу нашого сайту", де зібралися люди майже з усіх соціальних прошарків. Ви тричі скопійовану статтю з укрнету підтримаєте у 20-30 разів більше, ніж поетичний твір.  І вам новина, що Сергій Звєрєв змінив зачіску буде актуальнішою, ніж загибель національного героя. Мені шкода, але це правда.

А погляньте, як живуть письменники за кордоном - там одну книгу розкручуватимуть кілька років. У нас жодну, або "майже жодну" книгу видавництво за власні кошти не видасть. Не кажучи вже про гонорар...

Їм краще видати "Португальські вірші" - проспонсоровані - ніж будь-який твір українського митця.  Ї, що основне, навіть пояснень ви у них не доб'єтесь - у них криза.... криза суспільного буття....

 

Коментарі

Так, пане Ігор, українське суспільство деградує. Помінялись цінності людського буття - вони стали повністю матеріалістичними. Людину більше цікавить ціна на ковбасу ніж "Гайдамаки" Шевченка чи, тим паче - невідомого поета.
З сумом змушений з вами погодитись.
+2

Спілкувався з досвідченими людьми. Вони також констатують, що суспільство стало гіршим, навіть "злішим". Вони не розуміють, що без душі вони не будуть мати й тіла.

Тобто, матеріалістичні прагнення неможливо реалізувати без духовного підгрунтя.
+2

Я це иовкмачу оточуючим десь з 1 курсу. Проте всіх цікавить більша зарплата, якої вони ніколи так і не побачать.
+2

Так, їм прибутки не світять. Тому що такі закони філософії. А вони весь час думають, що суто в грошах - найбільше щастя. Бідні люди...
+2

Убогі люди.
+2

І самі не вірять, що вони таким є.. у душі...
+3

Деградує людство. Наша справа - цьому протистояти щоб то не стало.
+2

Так. Якщо ми цього не зробимо, то все - наступні покоління будуть повністю пропащими.
+2

... без майбутнього...
+++ автору за матеріал. Дуже прикро, що дійсно талановитих поетів в Україні не бачать, а бачать лише тих у кого гроші в кишені.
+2

Так, Надю. І ТАК У ПРЕСІ, НА ТЕЛЕБАЧЕННІ, В ПОЛІТИЦІ. Люди визнають лише те, чого можуть торкнутися. А до поезії їм - як до зорі... Відповідно, це й демонструє низинний рівень духовності...
Суспільству потрібно слово! Щодо окремих обмежених осіб, не треба усіх до них зачислювати! Багато хто потребує мистецтва, і навіть якщо з 10% (як ви зазначили, проте я певен, що це не так) залишиться тільки одна людина, навіть заради неї однієї варто творити. Ще, мабуть, причина ваших побоювань - нерозуміння тематики сайту, адже він був створений для обговорення політичного життя нашої країни (про це свідчить, до речі, і назва сайту).
Однак згоден, що проблема є, та єдине, що ми можемо зробити на даний момент - подбати, щоб наступні покоління мали інші духовні цінності. Необхідно змалку виховувати в людині гідні почуття, уміння втішатися життям, мистецтвом. Я навпаки дуже радий, що є люди, яких турбують такі важливі речі. Не зневірюйтеся, Ігоре!
+2

Я вірю, бо я кажу правду. Але іноді й сподіванням настає кінець. Хоча я вірю, що у кожного кінця свій щасливий початок.
+3

на чому збудовані ваші остороги?
Р У С С 19:19
+3
"Не продается вдохновенье,
Но можно рукопись продать."

А.С. Пушкн.
+3

Геніальна фраза геніального митця!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі