Блоги → Перегляд

Координатор напрямку "Суспільство знань" Уряду Змін Лілія Гриневич вважає, що зміна директора Українського центру оцінювання якості освіти може вплинути як на зміст, так і на об’єктивність результатів ЗНО

Вівторок, 19:54, 11/01

Рейтинг
13 1
Переглядів
2238

0
0
Координатор напрямку "Суспільство знань" Уряду Змін Лілія Гриневич вважає, що зміна директора Українського центру оцінювання якості освіти може вплинути як на зміст, так і на об’єктивність результатів ЗНО

Коментуючи звільнення з посади директора УЦОЯО Ігоря Лікарчука і призначення на цю посаду колишнього заступника міністра освіти Ірини Зайцевої, Гриневич висловила впевненість, що це не є випадковою кадровою перестановкою.

"Система зовнішнього оцінювання під керівництвом Лікарчука працювала без зривів та витоків інформації щодо завдань. Вагомих причин для його звільнення немає, і в постанові Кабміну вони не вказані", - зазначила Гриневич.

Вона звернула увагу, що це звільнення відбулося фактично під час активної підготовки до ЗНО-2011.

"Директором УЦОЯО призначено людину, яка ніколи не мала відношення до системи, проте має певні ідеологічні погляди і завжди відкрито їх лобіювала – це і місце російської мови в українській освіті, й трактування історичних подій", - зазначила експерт.

Гриневич висловила побоювання, що призначення Зайцевої може вплинути на зміст зовнішнього тестування, зокрема на підтримку ініціатив Міносвіти зі зміни підручників історії, а також на незалежність його результатів від вказівок згори.

 

Сам Ігор Лікарчук, коментуючи розпорядження КМУ про своє звільнення, висловив думку, що основна причина такого рішення полягає в тому, що працюючи директором центру він, "не виконував замовлення дуже великої кількості людей, в тому числі і тих, які сьогодні при владі, на підвищення або штучне виставлення результатів зовнішнього оцінювання їх протеже".

Окрім того, Лікарчук зауважив, що йому не один раз погрожували звільненням із займаної посади.

Водночас, в Українському центрі оцінювання якості освіти, перший заступник міністра освіти Євген Суліма представив нового директора.

Під час зустрічі, Суліма звернув увагу на необхідності скоординованої роботи міністерства та УЦОЯО щодо покращення методики проведення ЗНО та залучення кращих спеціалістів у галузі освіти і науки до цієї роботи.

Він також звернувся до керівництва УЦОЯО з проханням безумовного виконання чинних нормативно-правових актів щодо організаційно-методичного та технологічного забезпечення оцінювання якості освіти, виконуючи усі необхідні заходи відповідно до затвердженого графіку проведення ЗНО-2011.

"У зв’язку зі зміною керівництва, робота Українського центру оцінювання якості освіти у жодному випадку не повинна порушуватися, а система незалежного оцінювання якості освіти, яка зараз функціонує, має злагоджено працювати. Тому, кожен на своїй посаді, чи то в УЦОЯО, чи то в його регіональних представництвах має виконувати свої функціональні обов’язки сумлінно і з повною відповідальністю", - підкреслив Є. Суліма.

Коментарі

ВНЗ надо уничтожить как систему. А смена директора абсолютно вредоносной для системы образования конторы - ничего не изменит вообще. Смена шила на мыло ничего не решает, разве что "рулить" денежными потоками будет другой человек.
-1

О, идиоты уже наминусовали :) Как обычно, без всяких аргументов :)
0

Добре. Що потім?
0

Едуарде, скільки ви готові мені сплатити за консультацію щодо "потім"?
0

Формулюємо питання по-іншому: "Програми революційних змін у вищій освіті не існує в природі?"
0

Нащо вам революційні зміни? Мета?
0

Ваша цитата: "ВНЗ надо уничтожить как систему." Я припустив, що ви вважаєте, що знищені ВНЗ необхідно чимось замінити. Чим? Чи ви ще й самі не знаєте, що робити?
0

Я - точно знаю чим треба замінити ВНЗ. Крым того, замін може бути декілька, в залежності від мети. Тому і запитую - в чому полягає мета. Крім того, я вже декілька разів тут на Політико відповідав на питання чим замініти ВНЗ. Вже набридро повторювати одне й теж саме.
0

Так би й одразу.
До Болоньї як Києву до Південного полюсу
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі