Блоги → Перегляд

Яценюк заявил, что власть воспроизводит сталинизм с маниакальной настойчивостью

Середа, 22:10, 12.01.11
У цій статті згадуються

1.jpg

Лідер політичної партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк назвав чистим сталінізмом переслідування української письменниці Марії Матіос, збір на неї «компромату» й намагання вилучити з обігу книгу Шевченківського лауреата. «Йдеться про перетворення держави на потворну диктатуру, де всеосяжний контроль встановлюється вже і над літературною творчістю, і над думками громадян», - зазначив він.

«Із маніакальною наполегливістю влада відтворює сталінські практики, мавпуючи навіть стилістику судилищ 70-річної давнини. Знаходяться «обурені трудящі» - і з їхньої подачі миттєво заводяться «справи істориків», «справи журналістів», а тепер - ще й «справи письменників». Так само, як і тоді, обираються дослідники й митці, чия творчість й науковий доробок є загальновизнаними і відомими далеко за межами країни. Тобто якщо вже цих дістали, то всім іншим краще й не потикатися з вільнодумством і несанкціонованими «згори» думками», - підкреслив Арсеній Яценюк.

За його словами, це - чистий сталінізм: навіть за Брежнєва інакомислячих письменників й поетів формально звинувачували у неробстві чи порушенні паспортного режиму. «Невипадково правоохоронні органи виявили таку небачену гіперактивність, розшукуючи тих, хто зруйнував пам’ятник Сталіну в Запоріжжі. Нинішня влада, однією рукою підписуючи Закон про культуру, який гарантує свободу творчості, іншою хапає письменників і журналістів за горло саме за їхню творчість. Тепер слід чекати запровадження «індексу заборонених книг», списку небажаних для ТБ митців, зборів «трудящих», які Матіос «не читали, але засуджують», і запровадження затвердженого адміністрацією президента літературного канону», - зазначив лідер «Фронту Змін».

«Влада сама винесла собі вирок – режими, які бояться слова, не можуть бути довговічними», - підсумував він.

Арсеній Яценюк звернеться до генерального прокурора з вимогою перевірити факти політичного переслідування Марії Матіос і в разі їх підтвердження вжити відповідних заходів.

Як відомо, письменниця Марія Матіос заявляє про політичне переслідування її з боку прокуратури та міліції. З цього приводу вона звернулася з відкритим листом до генпрокурора Віктора Пшонки.

Коментарі

Ну, це вже й слова важко підібрати для характеристики!
До Матіос чіплятись...
+++++
Бєспрєдєл
Скоріш Чаушеску, а не Сталін.
1+
Нещодавно роман «Солодка Даруся» і книжку новел «Нація» було перекладено і видано у Москві під назвою „Нация”. На вашу думку, чи матимуть вонипопит серед російських читачів і чи будуть близькими їм?

─ Один мій фанат, який „складує” все, що пишуть і побріхують про мене, нещодавно сказав: „Маріє, маєш щастя, що за тебе після „Нации” в Москві не взялося ФСБ”. На що я віджартувалася: „Ще все попереду”. До речі, організатори презентації книжки в Москві були готові навіть до скінхедської чи іншої провокації. Але якщо через Росію книжка прийшла в Естонію, Білорусь, Татарстан, Азербайджан і т. д. (а вона таки прийшла, бо Інтернет „кишить” реакцією на неї), то я розумію, що притомних громадян не лише в Росії багато. Журнал „Новый мир” зарахував її до найкращих минулорічних російських книжок. Про неї писала „Независимая газета”. „Новая газета” друкувала цілу сторінку інтерв’ю зі мною і уривок із „Солодкої Дарусі”. Рецепція книжки у московських ЗМІ приблизно така: „новий Гоголь через 200 років”, „важливий елемент в українсько-російських відносинах”, „історія, якої не знаємо”. А хтось із особливо перечулених висловився, що така книжка заслуговує Нобеля. http://vsiknygy.net.ua/interview/538/

В свою чергу:

"Правоохранители напоминают, что в конце ноября 2010 года глава совета организаций ветеранов депутат от Компартии Петр Цыбенко обратился в ГПУ с депутатским запросом по поводу «правовой оценки высказываниям, которые допускает автор в тексте своей книги „Вырванные страницы из автобиографии“ в сторону мемориальных памятников советским воинам».

«Генеральная прокуратура поручила соответствующим территориальным подразделениям МВД провести проверку изложенных в запросе фактов, а собранные материалы направить в Генеральную прокуратуру», — говорится в сообщении.

Одно из таких поручений получило Печерское райуправление столичной милиции.

«Выполняя требования главного контрольно-надзорного органа государства один из работников Печерского РУВД посетил дом, адрес которого автор называла в тексте книги, и общался с жителями», — заявили в милиции.
http://news.zn.ua/news/87136
спромігся нарешті щось сказати
До дупи його звертання. До ПРдунівського прокурора дойде тільки коли Яник його "попросить".
Але все одно Сеня умніца. Доведеться його в наступні президенти пхати.
0

Ога, он дежурный назначенный властью оппозиционер. А вы ему радуетесь.
+1

А факти є? Того, що він "дєжурний". І що призначений владою.
+1

только у нового лидера "оппозиции" нет команды!
+1

А в кого, крім Януковича і Тягнибока вона є?
Україні потрібні управлінці високого рангу. Перед нии стояло першочергове завдання: скасувати політреформу. Янукович скасував замість Ющенка. Другим завданням було зняттяз посад шкідливих Україні управлінців і притягнення їх до відповідальності за злочини, якими, зокрема, є неграмотність та афери Юлії Капітельман. Янукович діє в цьому напрямку, то що ви від нього хочете? Його дії на вашу користь.
До роечі, Непогано було б притягнути до відповідальності і Яценюка за те, що цей неукраїнський елемент рветься до української влади. Була така собі Капітельман, тепер він. Своїх що, не набереться? Побільше скромності та дивись в дзеркало.
Связывать несвязуемое - это что, особенность украинской политики? Нести бред с умным видом..
Тот же Сталин, при всей моей нелюбви к нему, уже давно бы всю олигархию зачистил. А вы Януковича сталинистом делаете. БРЕД!
+1

время ж поменялось, они по другому и действуют!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі