Блоги → Перегляд

Парубій вимагає у Пшонки відповісти за незаконний обшук активіста Податкового майдану з Луганська

Середа, 20:48, 19.01.11

Рейтинг
6 0
Переглядів
1244

0
0

Parubii-Andrii1.jpgНародний депутат, заступник голови політради «Нашої України» Андрій Парубій звернувся до Генпрокурора Віктора Пшонки з вимогою перевірити законність обшуку співробітниками внутрішніх справ магазину, який належить активісту підприємницького та профспілкового руху з Луганська Ігорю Запрудському, повідомляє sprotiv.org.

У зверненні повідомляється, що 18 січня 2011 року співробітники внутрішніх справ провели незаконний обшук магазину учасника Податкового майдану луганчанина Ігоря Запрудського. Під час обшуку правоохоронці безпідставно вилучили електронну та комп’ютерну техніку, маючи на руках лише направлення на перевірку. Відтак,  народний депутат вимагає у Віктора Пшонки вияснити мотиви та підстави виїмки, яка була проведена. Пропонуємо вашій увазі текст звернення.

 

Генеральному прокурору України

п. Пшонці В. П.

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Щодо обшуку одного з лідерів підприємницького руху Ігоря Запрудського 18.01.2011 р. в м. Луганськ.

 

Шановний Вікторе Павловичу!

18 січня 2011 року о 13.00 в місті Луганську в приміщенні магазину, який належить активісту підприємницького та профспілкового руху Ігорю Запрудському без належних на те підстав та невмотивовано співробітники органів внутрішніх справ здійснили обшук з подальшою виїмкою. Свідки зазначають, що обшук тривав з численними грубими процесуальними порушеннями. Зокрема, співробітники, які проводили обшук мали на руках лише направлення на перевірку, підписане начальником міськвідділу МВС в м. Луганськ Ковальчуком О. А. Тому є підстави стверджувати, що санкцію на обшук від прокурора надано не було. Молоді люди, які виконували роль понятих не мали при собі жодних документів. Відповідно, могла бути порушена норма ч.3 ст.127 Кримінально-процесуального кодексу України, згідно якої як поняті не можуть бути запрошені особи, заінтересовані у справі, а також працівники органів дізнання і досудового слідства.

За словами свідків, з торгового залу магазину було вилучено відеокамеру та іншу електронну і комп’ютерну техніку. Зняли і винесли навіть кілька дорогих люстр з вітрини. Все робили мовчки, нічого не пояснюючи і не відповідаючи на питання.

Господареві магазину І. Запрудському від хвилювання стало погано і йому викликали швидку допомогу. Саме в цей час до магазину під`їхала журналістка видання «Закон і порядок» Ірина Радченко. Не зважаючи на запрошення господаря та Закон України «Про журналістську діяльність», до торгової зали її не допустили і перешкоджали в професійній діяльності – фільмуванню того, що відбувається.

Свідки зазначають, що все, що було забрано з магазину не описувалось, а тому копія протоколу виїмки матеріальних цінностей не була надана власнику. Відповідно, обшук був проведений із грубим порушенням статей 188 та 189 Кримінально-процесуального кодексу України.

Форма та методи проведення обшуку дають підстави стверджувати, що були порушені конституційні права громадян України, а дії співробітників органів внутрішніх справ виходили за межі наданих їм повноважень та заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам власника магазину Ігоря Запрудського.

На підставі наведеного та керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Генеральну прокуратуру України:

–   Вияснити мотиви та підстави обшуку та виїмки, яка була проведена в магазині Ігоря Запрудного;

–    Перевірити дотримання законодавства співробітниками органів внутрішніх справ під час проведення обшуку та виїмки та здійснити заходи прокурорського реагування у разі виявлених порушень;

Про результати розгляду цього запиту та вжиті заходи прошу повідомити мене у передбачений законом термін.

 

З повагою

Народний депутат України

Андрій Парубій

Коментарі

Google Earth 20:50
+5
+++
+3
Конституційні права не вважають правами.
Нас, здичавіле стадо, зробило рабами.
+!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі