Блоги → Перегляд

Депутати Європарламенту просять Францію демонтувати пам`ятник Леніну

Неділя, 14:01, 30.01.11

Депутати Європарламенту звернулися до влади французького міста Монпельє з проханням демонтувати встановлений в 2010 році пам’ятник Володимиру Леніну.

Як повідомляє французьке агентство France-Presse, звернення з проханням прибрати з Монпельє пам’ятник Леніну підписали 70 депутатів Європарламенту. Зокрема, свій підпис під документом поставив представник Литви Вітаутас Ландсбергіс (наприкінці 1980-х – початку 1990-х років Ландсбергіс був одним з ініціаторів відділення Литви від СРСР), повідомляє «Кореспондент».

Коментуючи звернення, литовський депутат заявив, що важлива роль якоїсь особистості в історії – ще не достатній привід для встановлення пам’ятника.

«Чингіз-Хан теж був дуже важливий, але йому пам’ятника не поставили», – пояснив Ландсбергіс. 

Також звернення до влади Монпельє підписала депутат від Латвії Сандра Калніете. Вона заявила, що пам’ятник Леніну може стояти в місті лише в тому випадку, якщо поряд встановлять монумент в пам’ять про жертви комуністичного режиму. 

Нагадаємо, триметровий пам’ятник Леніну встановили в Монпельє в серпні 2010 року з ініціативи голови регіону Лангедок-Руссільон, соціаліста Жоржа Фреше. Одночасно в Монпельє поставили пам’ятники Вінстону Черчіллю, Шарлю де Голлю, Франкліну Рузвельту і Жану Жоресу. У 2011 році планувалося продовжити серію, встановивши в місті пам’ятники Махатму Ганді, Голда Меїр, Гамалю Насеру, Нельсону Манделі і Мао Цзедуну. Однак тепер реалізація проекту поставлена під питання, тому що в жовтні 2010 року Фреше помер.

Джерело: http://www.zik.com.ua/ua/news/2011/01/29/269485

Коментарі

Нехай його як пугало в колгосп в себе поставлять )
Або в музей тоталітаризму.)!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі