Блоги → Перегляд

Дуже часто ми чуємо закиди до України та українців: російська мова не вивчається, недостатня кількість шкіл з російською мовою викладання. Але таке ж питання, навіть у жорсткішій формі можна віднести і до РФ

Неділя, 15:00, 16.08.09

Рейтинг
5 2
Переглядів
2676

0
0

Почалося все з рішення ОБСЄ провести порівняльний моніторинг щодо забезпечення освітніх прав російської меншини в Україні (дослідження проводилося 20–25 квітня 2009 р.) та етнічних українців у РФ (9–14 березня 2009 р.) Не чекаючи результатів моніторингу, які будуть оприлюднені не раніш як восени, в Росії почали бити на сполох.

Представник МЗС РФ Андрій Нестеренко нещодавно заявив від імені відомства, що розраховує на об'єктивну оцінку Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Кнута Воллєбека «дискримінаційних дій» влади України щодо російської мови та російськомовного населення.

Але чомусь панове росіяни не дають оцінки своє підтримки української мови у себе, не оцінюють, що при цьому кількість російськомовних шкіл в Україні на порядок вища за Російський, навіть у місцях компактного проживання українців, немає жодної української газети, що фінансувалася б державою.

Тож чи не тому Кремль демонструє обурення, що не правий? Результати моніторингу, проведеного Міносвіти України на основі офіційних і неофіційних даних щодо задоволення освітніх прав українців у Росії, м'яко кажучи, невтішні. Ось тільки деякі статистичні факти, оприлюднені заступником міністра освіти Павлом Полянським. В Україні на сьогодні налічується 983 дитсадки з російською мовою виховання, у яких 164 тисячі малюків. У Російській Федерації не виявлено жодного україномовного садочка. В Україні 1199 шкіл з навчанням російською мовою, у Росії стільки, скільки й дитячих садків, тобто нуль. В Україні в 1755 школах вивчають одночасно і українську, і російську мови, у Росії таких шкіл не існує. На сьогодні російською мовою навчається в Україні 779423 учні, у Росії немає білінгвальної школи чи бодай класу. Загалом російську мову в Україні в тій чи іншій формі вивчають 1 мільйон 292 тисячі 518 дітей. У вищій освіті ситуація така сама. В українських вузах 1–2 рівня акредитації сьогодні російською мовою навчається 59 тисяч 656 осіб, а у вишах 3–4 рівня акредитації — 395 тисяч 186. Українською мовою в Росії не навчається жоден студент.

Цікаво, що в той час, як «братська» Росія не спромоглася відкрити жодної української школи чи дитсадка, україномовні навчальні центри можна знайти в різних куточках світу, причому деякі з них користуються попитом не тільки в наших співвітчизників.

То де адекватність?

 

 

 

Коментарі

Ти порівнюй не мову населення, а державу!!! Для довідки про українське населення в Росії поглянь на переписи та етнічний склад. Доречі, навчись читати - по-перше закид не про мову взагалі, а про відношення Росії, по-друге, якщо врахувати розміщення їх на території України де державна мова являється українська. То закиди ваших політиків, на рахунок ,,гноблення росмови в Криму,, чи ,,малої кількості російських шкіл,, є некоректними. Тому, шановний, це не є націоналізмом - це відповідь на шовінізм та неправду у висловах ваших політиків.
-5

+2

Не я ,,резко вильнул в сторону,, а ти не навчився читати, що написано в блозі. Доречі, невже 3 мільйони українців це мало?
-3

С логикой как? Дружишь?))

3 миллиона украинцев - это около 2%, ну округлим до 3. Это 3 украинца на 100 русских, то есть приблизительно один украинский ребёнок на 1 класс российской школы.

Вопрос: из-за одного ребёнка стоит переводить всю школу на украинский язык?
Залишилася лише дрібниця, Москаліто, - відсутність державного фінансування українських шкіл. Як це пояснити, врахуванням вимог РФ, щодо підтримки.
Доречі: вчитатися мабуть не завадить - мій блог не проти російськомовного населення України, яке має право на вивчення, а проти тупості російських політиків.
-4

Ты б лучше дал оценку украинским политикам.
А россияне пускай со своими разбираются, это их проблемы.
-4

И, кстати, лично мне пофиг - ты против русскоязычного населения, или за.
Просто ты сравниваешь явления, которые ооочень слабо поддаются сравнению, по причине их различия.
+2

Російським політикам я даю оцінку, яку вони заслуговують, як і українським. Відповідно, коли я створю блог з обговоренням дій українського політикуму, який у цьому питанні не набагато кращий за російський. Це вже питання відсутності патріотизму.
Друже Андрію!Не витрачай час на спілкування з так званим Хав*єром Москаліто.У мене є дуже велика підозра що то конкретна людина,а такий собі кацапський проект,який не передбачає діалогу і спрямований лише насаджувати сприйняття Росії як "брата" тощо.Знайди пост про правила демагога і все зрозумієш!!!
-6

+2

Ти спочатку навчися любити свою державу, а лише потім будеш оцінювати хто герой, а хто ні! Відповідь для тебе я даю, а ти відповідно нівелюєш та спотворюєш факти. Отже, якщо ви в нас настільки освідчені, то оцініть процент українців у таких районах, як Курська та Воронежська області, Кубані, Ставропольського краю, Поволжя, Сибіру, Далекого Сходу, Республіках Комі та Саха (Якутія), Краснодарському, Красноярському та Приморському краях, Магаданській, Мурманській, Новосибірській, Сахалінській і Тюменській областях. НЕвже там такий відсоток?! То може таким, як ви хероям - сала?!
-4

Да, да, главное погромче орать "Я надаю факти, а вы всє врьоте!". И ещё пяткой себя в грудь надо бить, для убедительности))

И ещё раз повторю заявление официального представителя МИД России Андрея Нестеренко:
"Несмотря на большую численность украинцев, проживающих на территории РФ, запросов на учреждение полноформатных школ со стороны родителей и общественных организаций практически не поступает."

ПОхоже, вам украинские школы в России нужны гораздо больше, чем тамошним украинцам. Что сказать, хероям таки сала)))
+3

А я ще раз повторюю, що не Росії оцінювати ті події, що відбуваються в Україні, якщо у самих рило в пушку.
http://proua.com/news/2009/08/12/150943.html може прочитаєш про підтримку мов в Україні та Росії
-4

Дешёвая манипуляция.
В Украине русскоязычных не 8млн, а гораздо больше. И причислять их к "россиянам" - это как минимум неэтично, а как максимум - п*здёж.
+1

Як і маніпуляція рахувати, що етнічних українців в Росії лише 3 мільйони. Доречі, невже всі українці так бажають росмови?! Все! З бидлом, яке знає лише нецензурні вирази спілкуватися не збираюся. Хочеш, щось писати - без матів.
-4

О, тоже хорошая отмазка: если позиция шаткая, и возразить фактически нечего - можно назвать собеседника быдлом и уйти от разговора.
Типично свидорастическое поведение.
Гудбай, убогий:)
+2

На рахунок аргументу - від відповіді я не відмовляюся, але не на бидляцькі мати. До побачення, старче! Все!
Слабовато, Андрюша, у тебя с фактами, одно дешёвое агитационное пустозвонство...
Щодо фактів, то я пишу те, що знаю і ті факти, як надає навіть міністерство, а на рахунок пустозвонства та агітації то саме ваші слова можна почути на будь-якому російському сайті та обговоренні. А ти будеш мене називати ,,Андрюша,, тоді коли не будеш ховатися за якимось аватаром та логіном, а матимеш свою позицію і скажеш її під своїм ім'ям!
0

Пане Андрію,
Хамєр Москалито - місцевий троль, який намагається заробити лулзи
стереотипною демагогією, уваги не вартий.
На політико є набагато цікавіша публіка :)
За блог - дяка й +
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.