Блоги → Перегляд
Мітки Бізнес

Ціна 8 грн. за доллар цілком виправдана

Середа, 22:08, 29.04.09

Рейтинг
2 1
Переглядів
2472

0
0

Ціна 8 грн. за доллар цілком виправдана, чи це просто накрутки банків???

Згадаймо, коли ж установилась звична нам ціна в 5 грн за доллар? Після Азіатської кризи 1999 року, тоді гривня падала, як навіжена. І десь в 2002 році її зупинили на 5 грн. І так вона трималась до другої половини 2008 року. Взагалі інфляція в США кілька % на рік. В нас же 7-13%, а в 2008 30% з копійками. Тому, якшо підрахувати, то за ці роки вона знецінилась по відношенню до доллара якраз до 7,5..8,5 грн. Просто перед кризою був великий підйом в економіці країни, і її було можливо тримати, тай вигідно тримати, це стимулювало розвиток бізнесу, приплив іноземного капіталу, довіру населення до нривні, а отже і банкам, що виражалось величезним ростом споживчого кредитування. Так що я думаю, що 8...9 грн задоллар-ціна гривні на кілька (1-3) років.

Коментарі

Ціна гривні по відношенню до долара залежить не лише від інфляції. спочатку я так теж вважала і прогадала, коли влітку приймала рішення - забирати гривні з депозиту, втрачати відсотки і купувати долари чи не знімати і не втрачати. виходячи суто з інфляції гривня мала б впасти до 6,5 максимум 7, тому я не зняла гроші з депозиту і не купила долари, дура... а насправді долар чи гривня це той самий товар, який купують і продають. Є попит - є пропозиція. Пропозиція долара в Україні зявляється 2 шляхами - 1) експорт, за який нам платять у доларах, 2) інвестиції. Йде ж долари з держави коли 1) ми імпортуємо продукцію і платимо доларами, 2) інвестиції йдуть з країни. Якщо долар лише виходить і не приходить, то йому ніде більше взітись, він в дефіциті, відповідно ціна його росте.
Так, але кілька років його просто тримали, і не пускали у вільне плавання.
0

тоді приходили інвестиції і пропозиція доларів перевищувала попит відповідно він не мігрости у ціні, навіть попри інфляцію
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі