Четвер, 18:58, 10.03.11

Рейтинг
6 1
Переглядів
3333

0
0
У цій статті згадуються
Віктор Ющенко
Політик

От що значить, якщо голова облдержадміністрації є для журналіста другом. Причому давнім чи, як нині модно, в смислі політкоректно, казати - "стабільним".

Свого часу, про теплі, приязні відносини з нинішнім очільником області Олександром Вілкулом заслужений журналіст України, адвокат і ведучий "найскандальнішої" (самоназва) передачі на регіональному телебаченні "Губернскіє хронікі" Борис Філатов сам довірливо повідав глядачам.

7.jpg

Це сталося тоді, коли він прощався з аудиторією програми, як можна було подумати, назавжди. Телепроект багато років виходив на  "Приват-ТБ" (9 канал). В останньому слові Філатов сказав, що "Губернскіє хроніки"стали чи не найрейтинговішими на місцевому ТБ, здобули визнання і авторитет в глядачів гострими сюжетами на злобу дня, обгрунтованою критикою влади, журналістськими росзлідуваннями, викривальними репортажами.

Отже, як тоді констатував Філатов, телепроект відбувся. Одначе, як слідувало з його прощальної промови, ніщо не вічне, все має свій початкок і кінець. От і творчий колектив передачі вирішив підвести певну риску. Мовляв, новому часу потрібні нові проекти. Це якраз сталося в пору остаточної і безумовної "біло-блакитної" капітуляції Дніпропетровщини.

При цьому Філатов зізнався, що давно дружить з на той час вже призначеним головою Дніпропетровської ОДА Олександром Вілкулом. Так що в припиненні телепроекту, як зауважив журналіст, є і цілком зрозумілі суто морально-етичні, людські аспекти.

filatov.jpg

Якби закінчуючи успішну за всіма показниками справу і йдучи з екрану, тим більше з такою мотивацією, яку сам же озвучив, Філатов і справді б пішов - це виглядало б нормально, а головне чесно і достойно. Ну не зможе він критикувати свого друга Вілкула і його адміністрацію. Нема питань.

Хоча раніше в "Губернскіх хроніках" заслужено діставалося багатьом "регіоналам", в тому чсилі голові Дніпропетровського відділення ПРУ, народному депутату-бізнесмену Олегу Царьову та його подільникам. Не уникали нищівної критики і ділки від БЮТу. Жорстко обходилися в програмі із мером Іваном Куліченком. Не забували і про його головного конкурента від "Громадської сили", депутата міськради Загіда Краснова. Іншими словами - ніхто не був забутий, ніщо не було забуто. Всім сестрам по сережкам.  

Але незабаром, після того як пішов, Борис Філатов повернувся. Знову як журналіст і ведучий. Проте вже не на "Приват ТБ", а на Дніпропетровське обласне державне телебачення (51 канал). "Губернські хроніки" були реорганізовані в "прогнози", а давній друг Філатова - Олександр Вілкул - став одним з часто запрошуваних гостей програми.

Ну, а як же тепер бути з тими людськими, етичними аспектами? Чому їх так легко "похєрілі"? Чи може заслужений журналіст України думає, що всі про них забули? Не пам'ятають як він все чітко аргументовано розклав по полицях, пояснюючи неможливість продовження передачі в тому ж дусі за нових умов, читай появи "губернатора-дружбана" та його адміністрації?

mini_borisa-filatova-nazvali-media-killerom-868e.jpg

Дуже шкода, що все так сталося. Адже нинішні "прогнози" і колишні "хроніки" - це небо і земля. Ведучий Філатов, яким він є зараз і той, яким був - це ніби дві різних людини. Від попереднього бренду нічого не лишилося. Все зіпсував та замінив собою Вілкул і його камарілья. В сучасному вигляді передача радше нагадує пиво з давно простроченим терміном придатності. Передача так само видохлася. Власне тоді, коли закінчилися "хроніки". Ніщо більше не нагадує попередньої якості, гостроти і свіжості. І справа зовсім не в новому форматі.

До речі, згадую як в "старі добрі", ще за Ющенка, часи, коли в країні була демократія і свобода слова, Філатов чіплявся до помаранчевого очільника ОДА. Варто було Віктору Бондарю бігборди з якимсь гаслом чи привітанням вивісити - Філатов тут як тут:

- а навіщо ці бігборди? 

- а скільки їх всього і за які кошти встановлені?

- а чи не є це самопіаром і якщо так, то наскільки це морально? 

- а чи не було б краще спрямувати витрачені на ці рекламні щити гроші до дитячого будинку чи, може, на якусь іншу, куди благороднішу, ніж саморекламу, ціль?

Як не сам губернатор, так його підлеглі вимушені були постійно виправдовуватися, давати пояснення, звітувати. З цього приводу в передачі такий гвалт кожного разу зчинявся, що ну. Якщо не Філатівський кулак, то вказівний палець завжди грозив губернаторському носу.

Від самого ж приходу на керівну посаду в ОДА філатівського "дружбана", місто регулярно рясніє вілкулівськими бігмордами з різних приводів - і ніяких зайвих питань з категорії "за скільки?" і "для чого?". То він вперше презентував себе публіці як новопризначений начальник трудовому колективу, знайомився, так би мовити, з люддьми; то  Дніпропетровщину у лідери виводив; то ветеранів вітав; то жінок, як зараз - з 8 березня. 

15045.jpg?1243623578

І це вже не кажучи про те, як заполонив собою ефір місцевих телекомпаній незалежно від форм власності. Всюди він! Що не увімкнеш новини - Вілкул! Про політику - Вілкул! Про економіку - Вілкул! Про медицину - Вілкул! Про культуру - Вілкул! Про спорт - Вілкул!. Лише про секс не вистачає. Все затьмарив власною персоною, своєю широченною призмою. Куди не зазирни - всюди вона, вже до болю рідна. 

1287664682_3.jpg

Якщо так і надалі піде, то незабаром і наступний бігборд можемо побачити: "Прошла зима, настало лето - спасибо Вілкулу за это!". Це вже буде кінцева стадія культу особи. А починається все і йде до того саме так, як зараз на Дніпропетровщині.

12602552.jpg

Та схоже на те, що це якщо і турбує когось, то таких мазурів як я, а от філатови особливо не напружуються, живуть з цим спокйно. Воно й зрозуміло: хіба ж може бути якось інакше якщо в "дружбанах" - сам губернатор.    

Коментарі

Коли я стану диктатором, то мені усі журналісти стануть друзями! Особливо - кореспонденти радіостанції "Голос Кореї"!
+2

Тоді, будь добрий, не забудь і про Ем-Ей-Сі ("М.А.С." - Маzur Alexey Center) - пам'ятаєш, була така? Ти їй ще інтерв'ю давав! Не зрікайся своєї історії! Бо без минулого - немає майбутнього!
+1

"Хто ніколи не записував свої "радіостанції" на бабини чи касети і не нав'язував їхнє прослуховування своїм друзям чи знайомим - той не має жодного морального права називатся "щирим радійцем"!". Принаймні так каже Доктор БЕББЄЛЬС. Я з ним цілком згоден!
+1

То є так. Сподіваюсь ми з тобою ще коментуватимемо удвох фінал Мундіаля-2050 Україна-Гана:)
+1

Ну, якщо і коментуватимемо, то тоді в ефірі однієї з названих радіостанцій. А потім даватимемо один одному прослуховувати і розроблятимемо підступні плани як затягти до мангнітофону на цю екзикуцію третього слухача - нашого спільного друга Дмитра. Уявляю, який спротив він буде чинити.
+1

Прийдеться за пляшкою бігти... й не наливати поки не дасть інтерв'ю!

МИ МУСИМО БУТИ ФАЙНО!
+2

А ще слід буде скандувати "Цика-Цика-Алабама-туф!", а на стіні над магнітофоном намалювати великого Піпа!
Цика ідею не оцінив - поставив тобі "мінус"!
+2

Ні, це не Цика, це сам Вілкул.
і не друг і враг а так...
та валити їх всіх треба, одним миром мазані
Таких друзей.....не помешает в музей.
+1

+++! :-)
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі