Блоги → Перегляд

День Державного прапору. Хочу спросить...

Неділя, 14:55, 23.08.09
Невідомий користувач

Блог користувача

Рейтинг
4 1
Переглядів
1150

0
0

Вітаю вас, українці, з Днем державного прапору України. Трохи нижче я опублікую витримки з промови 23 серпня біля одної з райдержадміністрацій в м. Києві, але спершу хочу запитати. Кому треба це свято? Депутатам, активістам, партійникам чи народу? Народу всеодно, якщо чесно. 10 людей на майдан під КМДА, 20 туди, 20 сюди...от так і формується натовп у вигляді "високе зібрання" послухати чиновника.  Я глибоко вірю, що десь по Україні є патріоти, що прийшли послухати вітальні слова, гімн, відчути радість і щастя за прапор.

Державі срочно потрібна нова програма популяризації прапору і патріотизмо,ато...ато НАМ ХАНА.

 

 

Сьогодні, 23 серпня, ми вшановуємо багатовікову історію українського державотворення, державної символіки незалежної України. Кожна нація, виборюючи незалежність та розбудовуючи державу, обирає символи своєї єдності, сили, свободи та честі. Найбільш шанованим серед таких для українців є Державний прапор України. Наш прапор – це символ свободи і незалежності, слави і відродження України.

Йдучи через важкі історичні часи саме синьо-жовтий прапор залишався чи не єдиним символом єдності української нації, закликав наших дідів, прадідів єднатися довкола ідеї об’єднання і визволення України. Саме синьо-жовтий стяг зібрав нас, представників різних поколінь і професій, сьогодні тут на цьому високому і урочистому зібранні.

         Безумовно, що повага до Державних Символів об’єднує націю, а популяризація Державного Прапора України – це могутній засіб виховання у молоді почуття патріотизму та національної гідності. 

Ми вдячні тим, хто боровся за українську незалежність, за наше майбутнє.  Ми вдячні тим, хто доніс до нас національний  прапор. А ми в свою чергу обіцяємо берегти та шанувати його як найвищу національну святиню.

У цей святковий день бажаю Вам міцного здоров’я і щастя, добра і миру, злагоди, взаємної шани та глибокої віри у гідне майбутнє рідної землі.

Нехай наш прапор завжди гордо майорить над Україною та буде надійним оберегом у всіх наших справах та помислах!

Коментарі

Вот реальная история происхождения этого флага.
И за что его презентовали:)

В марте 1848 года началась революция в Австрии, которая вскоре охватила и западно-украинские земли. Царское самодержавие направило войска в помощь Габсбургам. Напуганное неравнодушным отношением украинского населения к русским войскам, австрийское правительство пошло на уловку. Губернатор граф Стадион выразил готовность поддержать украинское национально-освободительное движение, выдвинув условие, что украинское население не будет считать себя «частью русского народа». В качестве дара он передал представителям движения сине-желтый флаг (якобы сшитый матерью императора Франца Иосифа, что по мнению историков, является мифом).
Невідомий користувач 15:07
+3
и откуда такая информация?
А я думал это профессиональный праздник прапорщиков:)
Прапор України
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
... Жовто-блакитні барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Після прийняття християнства ці кольори освячувалися образом животворного Хреста. Після нашестя татарських орд Батия ця символізація зникла, але згодом відродилася в церковних оздобах, на гербах українських міст. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами. ...http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8
ДТ, № 46 (625) 2 — 8 грудня 2006
... Державний прапор України:Синьо-жовтий прапор має західноукраїнське походження. Недавно одна з київських газет абсолютно слушно зазначила, що синьо-жовтий прапор з’явився у Львові майже 160 років тому. З огляду на це, не буде некоректним твердження, що вся Україна отримала прапор, історична традиція використання якого склалася на Галичині. Цей прапор використовувався у Львові (що зафіксовано в друкованих джерелах) під час певних подій 1848, 1851 років (візит до Львова імператора Франца-Йосифа тощо), у 1911, 1914 роках (під час шевченківських урочистостей). Проте (знову-таки, за свідченнями тогочасної преси) під час подій 1917 року в Петрограді й Києві, на фронтах війни в «українізованих» підрозділах російської армії використовувався прапор жовто-блакитний. І прапор, встановлений 1918 року Центральною Радою, був жовто-блакитним. Тобто за часів творення самостійної української держави синьо-жовтий прапор не був найуживанішим. ...У разі визначення кольору синьої смуги через довжину хвилі на межі між синім та блакитним (трошечки більше світло-синім, аніж темно-блакитним) не потрібні будуть ані зміни до Конституції, ані проведення референдуму, оскільки в Конституції встановлено: «синього кольору», але не зазначено його тон. Тобто буква Основного Закону буде дотримана. ...
http//www.dt.ua/1000/1050/55255/
Невідомий користувач 18:39
0
і знову меседжі про об'єднання під матерією, обтесаним шматком залізобетону чи під дахом багатогектарного палацу - одне дитсадкове ідолопоклоніння.
я без вагань вийду з союзу, створеного ПІД будь-яким ароматним, яскравим, з улюбленими кольорами та візерунками прапором, ПІД лизаним-перелизаним у ЗМІ пам'яткою культури чи епохи, У будівлі "епохального, паністоричного, культурно-мистецького, світового значення", якщо від нього не буде користі мені як людині (їсти, спати, лікуватися, завести сім'ю), як особистості (фахово вчитися і так само працювати), як члену суспільства (знайомитися у інформаційному просторі, відвідувати людей в інших регіонах) - і все це робити без перешкод жодним чином, а не продираючись через тернії.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі