Блоги → Перегляд

Події в Лівії – початок кардинальних позитивних змін Світу.

Четвер, 23:34, 24.03.11

Рейтинг
10 11
Переглядів
3635

0
0

Вважаю, що у зв’язку з останніми революційними подіями у арабському Світі, а особливо в ситуації у Лівії, Світ починає кардинально змінюватися.

Ситуація така: якщо піднімається ненасильницький спротив і він достатньо потужний і упертий, то він перемагає, а владу валять. Так впали диктаторські режими в Тунісі і Єгипті. Так само, просто-напросто в класичному варіанті (жорсткому різновиді) йшло і в Лівії: війська і поліція стріляли в демонстрантів, а тому від режиму Кадафі відвернулося духовенство, основна більшість армії, багато політиків, чиновників; з під контролю Кадафі вийшла переважна більшість країни. Дійшло до того, що Режиму залишились якщо не години, то доба-дві. Аж доки з допомогою іноземних найманців Кадафі не нав’язав країні громадянську війну. От уявіть собі диких голодних сомалійських піратів, яким за 1 день платять 1600 баксів. Вони і за копійки здатні вбити хоч рідну мати. А за ці гроші вони за їхніми мірками всією родиною здатні жити не погано цілий рік. Тож вони по найменшому наказу здатні перебити кого завгодно. А тому мирні демонстрації захлинулись. А відтак вже пішла війна за відвоювання непідконтрольної Режиму території Лівії. А тут зброї, виявилося у Кадафі більше, і вона є більш потужною: важка техніка, літаки, танки. А відтак він почав успішний наступ, і вже повстанцям за таким розвитком подій залишилось би якщо не години, то доба-дві. Тут втрутились Західні країни і цей наступ вдалося зупинити. І від того, чи призведе це до повалення диктатури Кадафі чи ні, в значній мірі залежить подальша історія усього Світу. Тому що Кадафі в умовах сьогоднішньої історичної доби (коли ненасильницький спротив стає все більш ефективнішим) широко застосував (а тому по суті винайшов) відносно досить ефективний нейтралізатор мирного спротиву – іноземних, та ще й голодних і диких найманців. До цього я такого не пам’ятаю у світовій історії. Елементи цього були і раніше. Так, якщо би біля адміністрації президента не було роти російського спецназу, то Помаранчева революція би завершилася за 3 дні взяттям президентського палацу демонстрантами. А після лівійського прикладу режими у Ємені і Бахрейні посмілішали, точніше я би сказав оборзіли, коли запросили на підтримку саудівських військових. Тому що без них застосовувати би силу означало би врешті решт перехід військових на бік демонстрантів і як наслідок взяття споруд органів вищої державної влади і самої влади. А іноземні вояки це робили жорстко, або захищали би владу цих країн непорушно.

А тому, коли за вбивство мирних жителів літаки міжнародної коаліції взялися військовою силою за режим Кадафі, то це означає, що така фішка диктаторських режимів не пройде, або має значно менші шанси проходити. – А тому мирний спротив, тим більше у наш час Інтернету і телекомунікаційних технологій, прогресу у копіювальній техніці – стає штукою, яка здатна кардинально і можливо швидко змінити Світ. - Світ, в якому влада починатиме більше боятися народ, ніж народ владу. Світ, народ и якого не будуть боятися, що їх під час протестів вб’ють. І завдяки цьому по суті він візьме ініціативу і буде по суті правити бал – тобто хай поки що не кількісно, але принципово якісно зміниться епоха – дослівно – епоха влади народу. - Тобто ДЕМОКРАТІЇ.

 

P. S.  Силу мирного спротиву добре зрозуміли навіть арабські країни. Ніколи не думав, що президент Ірану Ахмадінежад звернеться зі словами до лідерів арабських країни з тим, що «правителям зі своїми народами треба розмовляти, дослухатися до них. А інакше почнеться протистояння з наперед відомим результатом». Та й ряд інших тиранічних режимів, говорили іншими словами, але в принципі про це.

І відтак про збройне придушення Помаранчевої революції, якби вона відбулася сьогодні, мова би не йшла. Оскільки вже мають відповідний прецедент резолюції ООН по Лівії.

 

Коментарі

Події в Лівії - це усунення чергового навіженого диктатора. Чим це закінчиться - ще зарано говорити; але це не початок нічого нового.
-1

http://www.inosmi.ru/asia/20110324/167678484.html
В результате городских боёв (!) погибло 40 мирных демонстрантов. Ну мы же не америкосы, чтобы нам такую хрень впаривать.
-2

http://video.oboz.ua/movie.php?aWQ9NDM1NjUmdmE9NCZ2dD0w
+3
Dimitri:(без заголовка)
18/03/2011, 16:29
Ирак надо бомбить! У них там режим плохой, они палестинцам помогают. И
США надо бомбить! Они несправедливые и ради денег и нефти на все готовы.
И Россию с Украиной надо бомбить. Так, за компанию, чтоб дать стимул
вместо древних сатан и тополей что-то новое строить. И Беларусь надо
бомбить, у них там тоже диктаторы. И Корею с Китаем надо побомбить,
во-первых, за то, что сами что-то сделать хотят, во-вторых, за то, что их
много слишком. А после Китая для профилактики можно и Индию побомбить. А
заодно и Пакистан, чтоб не очень радовались, что соседей бомбят. Ну и
Иран, просто пролетая от Ирака до Пакистана. Так, Афганистан уже
бомбят... Ладно, можно Туркменистан и Казахстан побомбить, а то они,
понимаешь, слишком уж нефти много понахватали, пусть делятся. Ну и
Эмираты/Аравию, по той же причине. А заодно и в Европе что-то побомбить,
вспомнить Французам Наполеона (не того, который тут, а другого, который
там был), Англичанам - сэра Винстона (а нефиг было завесой железной
закрывать нас от западной цивилизации), Немцам вспомнить обе мировые. Ну,
тут я Японцам, тоже, понастроили себе мегалополисов, да еще и острова у
соседей забирают. Острова, так и Индонезию можно побомбить, а то они уже
скоро Индию по населению обгонят. Африку бомбить потому, что там арабы и
негры, а их все равно не жалко. Южную Америку, ну, просто их еще не
бомбили. Австралию, чтоб не жили так хорошо, у нас зима, а у них,
понимаешь, лето. Ну и по остальным тоже ковром пройтись, всегда за что
найдется. Всех надо бомбить, бомбить и бомбить! На то они, бомбы,
собственно говоря, и нужны. А то чего, лежат, склады занимают... Склады
сдать в аренду вьетнамцам и армянам, они как раз побегут, когда их
бомбить будут, и много дешевых товаров привезут с собой. Ах да, чуть не
забыл - Латвию, Литву, Канаду, Польшу, ну и остальных тоже, их всех надо
адназначна тоже побомбить! Ну, хоть немного... Так, для справедливости...
Ибо она, справедливость, в смысле, должна торжествовать!
+1

Якщо влада вбиває свій народ, то будь-хто має право і повинен мати обов’язок вбивати цю владу. А тому ці кривляння не доречні, пардон-с.
il n'existe pas   23:56
-2

Вопросов больше нет. минус.
+3

Ок. А тепер питання до Вас: за що?
-1

http://video.oboz.ua/movie.php?aWQ9NDM1NjUmdmE9NCZ2dD0w
-5

+4

Яке ж у вас мислення: народ можна владі вбивати, а рятувати його від цієї влади не можна??? І забезпечити йому право не втрачаючи свої життя добиватися своєї свободи теж не можна??? Так можна і споконвічне його рабство законсервувати під страхом смерті.Тож яке тоді у вас мислення. Поясніть, ато я не бачу.
-2

Есть восточная мудрость: каков народ, таков и падишах. То есть - всем надо менять свою нравственность и притязания, а проще - покаяться.
Покаяние - это не акт публичной показухи, а осознание греха и переосмысление своих намерений на будущее. И прощать (отпускать) грехи может только Бог (но никак ни поп, ни царь, ни генеральный секретарь или кто-либо ещё). Никому не заповедал Он поступать нечестиво и никому не дал позволения грешить.
+8

Так само справедливо і інше: падишах робить народ таким, як він. І не дає йому піднятися духовно. Якщо народ своєю визвольною боротьбою і стремлінням серця не бажає бути таким, то і падишахи стають іншими.
-2

Гарібальді

я хочу открыть вам самую страшную тайну о том, что либералы никаких революций, никаких существенных преобразований и сдвигов в обществе не организовывают, они не способные на революционные действия, не могут реформировать и не моогут создавать что либо полезное и прекрасное.

Революционными партиями и политиками являются коммунисты, вы знаете об этом, а так же национал-демократы, другие это партии парламентского типа, т.е. работающие в условиях тепла, уюта, всеобщей поруки и прекрасно развивающие бюрократию, т.е. либерализм, что ода и та же вещь в конце то концов.

Либеральные действия это не революции, но это бунты, волнения, протесты ... и к вам с вопросом - зачем, либералам все это, ответ знают все, кроме вас, но, может быть, вы знаете тоже, но боитесь об этом признатся, потому что любите либерализм как любит бога святой дух ... но это либерльное дело, которое нам тут некчему колбасить, развивая риторику, фантазию ума, веру в светлое будущее и доброго президента либерала.
-2

У вас ще немає "нашої демократії" - тому ми летимо до вас!
+2

Серж, я людина, для якої святою э свобода особистості ї їх спільнот, прав людини. І для якої деспотія і примус є найгірші мати. Таких як я людей повно. І саме люди, які прагнуть свободи – є рушієм бунтів і революцій (це коли бунти набувають особливо великих масштабів або повалюють режим. А ті що за деспотію, тримаються за свої старі режими. А свобода – це основа, стрижень ліберальних ідей.
А комуністичні чи націонал-демократичні революції далеко не єдині, які були в більш давній і новітній історії. Взяти хоча б буржуазні.
+2

Привіт Руслан! Приємно тебе бачити на Politiko, а тим більше серед коментуючи мій пост :)
Ситуація в Лівії інша, ніж в Іраку і навіть Афганістані. Там будь-яка іноземна окупація не призначить нав’яже собі угодного уряд і президента, оскільки Лівійці його вже сформували. Тому що повстанці мають свій сформований уряд. А тому демократія чи будь-яка інша форма державного устрою і цінності, за якими вони будуть жити – буде такими, якими схочуть бачити лівійці.
0
То что сейчас у нас Вы как назовёте? Демократией?
+4

Те, що зараз є в Україні - диктатура. І всі роки вона була: коли більш персоніфікована, а коли колективна (депутати ВР +президент).
-2

А чего диктатура & Что нам диктуют ?
+3

Тому що демократія – це дослівно влада народу. А у нас в країні правлять які завгодно пройдисвіти, мають вплив на країну, тільки не народ. Отже вони диктують нам собаче життя. А ми від цього зазвичай не маємо волі позбутися.
il n'existe pas   00:07
0

сейчас у нас что то сродни олигархического феодализма или капитализма. Диктатура, это когда вы не сможете пользоваться Инетом.
-3

Демос (греч. Δήμος — «народ»): Демос — в Древней Греции свободные граждане, имеющие рабов, не аристократы;Итак - власть свободных граждан(не рабов). Значит демократия нам не подходит.
-3

Демос (греч. Δήμος — «народ»): Демос — в Древней Греции свободные граждане, имеющие рабов, не аристократы;Итак - власть свободных граждан(не рабов). Значит демократия нам не подходит.
+4

Ну, здається, термін «диктатура» має більш широке значення – це коли народу диктують як жити проти його волі. От, наприклад термін «диктатура пролетаріату» означав такий диктат (формально за визначенням) на все суспільство з боку пролетаріату.
+4

Дмитро, так давай встанемо з колін і не будемо рабами - влаштуємо справжню демократію :)
-5

+3

Демократія є. І в чималій кількості країн по відношенню до нас вона як небо і земля. І тому припиніть цю байку (яка мабуть є мулька, придумана якоюсь владою), яка спонукає людей думати, що боротися немає за що.
-4

Для вас западные ценности - демократия ?
+5

Для мене демократія – це (підкреслюю дослівно) влада народу. І наскільки це є в переліку Західних цінностей, настільки ті цінності мої.
-5

+2

Є також і слово демократія.
Гарібальді
Значит если в Украине начнёца заваруха, майдан переходящий в революцию, и Янук применит оружие против народа, то Россия вправе воспользоваца ситуацией, его разбомбить и занять Украину???
+4

Це значить, що Україну повинні зайняти коаліційні, в тому числі (чому би і ні) російські сили, передати владу повсталому народу і покинути країну. Так само повинно бути і в Лівії.
-4

Либерал - это диагноз...
+1

А отдадут ли силы коалиции, покидаю страну нефть ливийскому народу и меткомбинаты, газовую трубу, землю украинскому??
У меня есть уверенность шо не отдадут. А у вас какая уверенность?
+3

Ні, не лібералізм, а деспотичний менталітет – це не діагноз, але така ж сама біда.
+2

Сергій: тут треба зважувати всі плюси, мінуси та їх ризик.
І не насильницький спротив, якщо таке станеться, здатний їх повернути Україні.
-7

+4

Мінуси за мій коментар у 0.12 годин означає, що цим людям не важливі людські життя і їх право без ризику для життя здобувати собі свободу?
-4

Cвобода — совестью водительство, Богом данное.

Совесть — врождённое религиозное чувство (т.е. чувство взаимосвязи души индивида с Богом), замкнутое на бессознательные уровни психики личности. Функциональное назначение совести в психике личности — в диалоге сознания и безсознательных уровней психики упреждающе уведомить индивида, что те или иные его намерения и проистекающая из них деятельность (в том числе и соглашательство с определёнными мнениями и деятельностью других людей) — греховны. Стыд уведомляет о том же, что и совесть, но уже после свершения индивидом дурных поступков, т.е. после того, как он проигнорировал предостережение совести, либо после того, как добился того, чтобы «совесть спала?» и не мешала ему «жить». Совесть и стыд это — два средства, которые позволяют индивиду стать человеком. Если их подавить — получается человекообразная нелюдь, не способная стать человеком до тех пор, пока стыд и совесть не пробудятся вновь.
+4

Віталій 0.26, деспотичний менталітет – то страшна чума світової історії. Але історією поступово лікується.
-6

+5

В чому мене ти, і твої однодумці звинувачуєте: за те, що я за свободу, право і справедливість? І за те, щоб хтось не мнив себе занадто високо, щоб примушувати жити інших, як він вважає за потрібне, не буде силою вчити жити? А вас, дивлюся, хлібом не годуй, лише дай можливість їх обмежити на користь якимсь деспотам.
-6

+3

Я за свободу і відповідальність. А утиски деспотизму ви називаєте вседозволеністю. Це дуже знайоме.
Такое впечатление, что автору лет 13. Не больше. Потому что более взрослому человеку надо начинать как-то отличать черное от белого. А еще лучше видеть оттенки.
Прежде чем говорить о диктаторе Каддафи, ну разберитесь вы хоть чуть-чуть. Ну не позорьте страну такими рассуждениями. Досужими. Не имеющими ничего общего с правдой. Никогда не думали о том, Гарибальди, что людям надо оставить право жить по собственным законам, даже если кого-то в мире эти законы не оставляют равнодушными? Не думали о том, что есть вопросы веры и традиций? Не замечаете разве двойных стандартов США по отношению к разным "деспотам"? Кто вообще дал право вторгаться в другую страну и наводить там свои порядки? Ирак и Афганистан, по-вашему, после вторжения, получили свободу и справедливость?
Остается надежда на то, что вы еще молоды и успеете разобраться.
+5

Мені 37 років. Мислю я тверезо і абсолютно адекватно і все бачу, на відміну від вас, та ваших однодумців. Я якраз саме за те, щоб Кадафі дав можливість людям жити за їх власними законами і цінностями. Але якщо за мирні протести, з допомогою яких вони намагаються цього досягти, їх жорстоко вбивають та ще й з допомогою озвірілих диких голодних найманців – то їх необхідно захистити, а цю владу знищити.
А якщо ви цього «не розумієте», то у вас немає ні логіки, ні совісті, і взагалі багато чого людського.
Так що не ганьбіть ви Україну своїм мисленням. Яке вочевидь має багато спільного з мисленням, мораллю і взагалі порядністю Кадафі.
-5

-3

А в общем насаждение джемократии произходит тогда, когда действия правительства страны идут вразрез с неким планом глобализации, гарантом которого выступает НАТО.
+2

Святі чи грішні США, але вбивства людей за мирний спротив тиранії треба вирвати на корню.
-1

Друже, почитай їхні послання розвідки США і відео звіти вбивства мирних жителів...
Потрібен вільний світовий суддя, який оцінить, хто більше вбиває мирних жителів..."тиран" чи "окупанти"?
Хто виконає справедливий вирок?
+2

Суть і смислова нитка мого посту в тому, що завдяки масовим вбивствам мирних демонстрантів, та ще й з допомогою іноземних найманців, режим Кадафі унеможливлює своє повалення шляхом не насильницьких дій протестантів.
Я добре запам’ятав епізод, коли прибічники Кадафі у Тріполі розстріляли мирну демонстрацію вже в той час, коли його війська вже почали наступ на непідконтрольні території країни. Тоді в одному з районів Тріполі кілька сотень відчайдух організували колону. Позаду них до колони прилаштувалася ще частина людей. Насправді то були прибічники Кадафі, яким роздали зброю (вони її сховали під одежу. Потім вони відкрили вогонь по демонстрантам, поклали купу народу. І тоді швидко на вантажівки поскидали вбитих і повезли в невідомому напрямку. А поранених і тих хто був поруч і не постраждав – забрали я так зрозумів у до лікарень і у поліційні відділки.
Тож як тоді можна народу мирно здобувати свободу, коли як тільки люди виходять на вулиці, то їх безжально і без коливань вбивають? Значить треба вбивати озброєні формування цього режиму доки він не буде повалений.
А де можна почитати послання розвідки США? Хіба це не секретна інформація?
Вот из-за такой наивности США и вешает лапшу на уши.

В Бахрейне власть танками давила демонстрантов, но почему-то демократию к ним не прилетели насаждать.

"мирное население" это отвод для лохов, пока интервентов волнует только нефть.
-3

И лояльность властей.
+2

Ну там ще такого розмаху ці вбивства не досягли. Хоча якщо точно виясниться, що мирні протести зза таких дій проводити буде не можливо, то треба буде братися і за них. Хоча це правда, що США лицемірно буде захищати своїх друзів.
0

Нафта не головне, головне, що було завжди, це «теплі моря». 3а ці моря і ведеться боротьба. Є найгарячіші моря:
в 3аxідній Півкулі, це Кариби.
в Сxідній Півкулі, це Перська затока.
3а ниx боряться найбільше. Інші теплі моря також є предметом інтересу північниx країн.
В XXІ столітті, через прогрес ДЕТАНДЕРНИX теxнологій, всі гроші і продажні мізки почнуть дрейф у зону ТЕРМАЛЬНОГО ЕКВАТОРА і «теплиx морів».
wild cxid 09:07
-4
///І відтак про збройне придушення Помаранчевої революції, якби вона відбулася сьогодні, мова би не йшла. Оскільки вже мають відповідний прецедент резолюції ООН по Лівії.///

Навіщо це добваній світовій спільноті, яка замість того, щоб допомогти бідолашним японцям переймається недостачею демократії у Лівії?
Хіба в Україні знайдени якісь значні нафтові родовища, як у північній Африці?
Хіба через нашу країну у Європу йде наркотрафік, як через Косово?
+3

Цілком припускаю, що вимушені будуть, якщо встановили такий світовий порядок. І подвійні стандарти тут далеко не завжди допоможуть.
...початок кардинальних позитивних змін Світу - точно, вам буде все гірше і гірше:)
+1

Якщо протестувальники багатьох народів під час протестів не будуть боятися бути за наказом влади вбитими, то за законами Джіна Шарпа з великою ймовірністю від влади будуть відвертатися громадяни, відмовляючись з нею співробітничати – і вона без підтримки населення впаде хоч сама собою. Почитай його праці. Особливо книгу «Теория не насильственной борьбы: переход от диктатуры к демократии». – Отже завдяки цьому Світу точно не буде гірше.
Вся стаття - сукупність прекрасних жартів :-)
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі