Четвер, 14:03, 09.06.11

Рейтинг
22 2
Переглядів
2600

0
0
У цій статті згадуються

 

Сьогодні, коли  стає зрозумілим, що Янукович та його команда  не є проросійськими, як ми гадали до цього, а  те, що вони не є проукраїнськими, ми знали давно, стає зрозумілим, що Україна  та Росія вступають в нову фазу загострення  відносин, причому не ідеологічних, а суто економічних, - одні  нувориші не поділили бабло з  іншими.  Повний  «обломов» у  газових переговорах  з Росією   на тлі майбутніх виборів 2012 в Росії та Україні може істотно  переформатувати  геополітичну мапу Східної Європи і як не дивно доля України ( зовнішня політика)  зараз перебуває в руках Януковича та його поплічників.

             Гадаю, що всім відомий варіант, коли Янукович «ляже» під Росію і стане  фактично намісником Росії в Україні і які це буде мати наслідки для України ( сьогодні мені не хотілося б вірити, що це вже  сталося, останні події доводять протилежне). Але чи вистачить Януковичу політичної волі  піти на  конфронтацію та тримати удар, себто виступити самостійним гравцем на геополітичній арені,  покаже майбутнє.  На мапі  СРСР такі приклади вже були. Приклад Грузії, тому наочний приклад, коли самостійна гра призвела до відокремлення території Грузії,  військових дій та жорсткої інформаційної війни.  Або візьмемо приклад Білорусі та Лукашенка,   якого  російські ЗМІ всіляко «опускають нижче плінтуса».  

            Янукович та його оточення розуміють, що виступати прямо проти Росії  на рівних  у них явно не вийде, але і всидіти на двох стільцях, як це робив Кучма,  вже не дуже виходить.  Росія чітко в ультимативній формі  поставила умови, - або  Україна  повністю капітулює  та здає позиції, граючи за новими  правилами або отримує економічну і політичну блокаду.   Я не йму віри, що  команда Януковича  зможе протиставити достойну  геополітичну війну зо всіма витікаючи.   В Європу дорога закрита після арештів  та кримінальних справ проти опозиції, тому сподіватись на допомогу,  надій жодних немає.  Єдиним виходом  може бути   поновлення роботи  ГУАМ через залучення   Білорусі  та перетворення його на ГУБАМ для Росії і безперечно  входження в ШОС в якості спостерігача.   Налагодження коаліції   з Білоруссю проти старшого брата в форматі ГУБАМ  зможе завдати  Путіну напередодні виборів  в Росії істотного удару та переформатувати  геополітичну мапу  СРСР ( СНД).  Україна в такому випадку може стати таким-собі бригадиром у випадку, якщо у команди Януковича стане здорового глузду, розуму та політичної волі реанімувати ГУАМ і відносини з Грузією та  включити Білорусь  в якості « третьої сторони з самостійними вимогами на предмет спору» на свою сторону, а також  отримати статус спостерігача в ШОС та   застосувати можливості ОЧЕС, то щось таки може вийти. Не можна  применшувати можливості Прибалтійських  країн  в своїх інтересах.  Але Янукович неминуче  отримає компромат такого змісту і таку інформаційну війну в свою адресу та своєї команди, що майбутні вибори можуть стати фатальними.  

 

            В якості аргументу слід навести результати опитування, проведеного на сайті Політіко по двом питанням:

       Перше опитування:

       До якої з країн бувшого Радянського Союзу у вас найбільш позитивне ставлення?

            Взяло участь в опитуванні: 33 чоловіки.    В результаті отримали такий результат:

1.      Грузія – 48, 5 %

2.      Білорусь – 21, 2 %

3.      Латвія – 12, 1 %

4.      Литва – 9, 09 %

5.      Естонія – 3, 03 %

6.      Росія – 3, 03 %

 

Друге опитування:

Яка з країн бувшого Радянського Союзу ставиться до України найбільш позитивно       ( оцінюємо по справам)?

Взяло участь в опитуванні: 57 чоловік.    В результаті отримали такий результат:

1.      Грузія - 70, 1%

2.      Білорусь – 10, 5 %

3.      Азербайджан – 7, 01 %

4.      Казахстан – 3, 5 %

5.      Литва – 3, 05 %

6.      Естонія – 1, 75 %

7.      Латвія – 1, 75%

8.      Таджикистан – 1, 75 %

9.      Росія – 0 %.

 

Звичайно, що опитування не є репрезентативним, але тенденції все ж таки прослідковуються.  Грузія. Білорусь. Прибалтика.   Казахстан. Азербайджан. Ось спіраль   зовнішньої політики першого кола для України Януковича  ШОС. ОЧЕС і ЄС –  це спіраль зовнішньої політики другого кола. Росія поки що  повинна стати зоною відчуження ( а такою вона зараз і є для України причому завдяки самій Росії).

 Що можна констатувати?

Україна повністю «похєріла» дружні відносини з Грузією, ГУАМ,   Молдову і Придністров’я, відсунула Білорусь та Прибалтику, відійшла від ЄС,  і загалом кинула через коліно всю цю зовнішню політику сподіваючись, що   розмовами про російську мову, дружбу та  православно – слов*янску  спільноту можна задурити мізки старшому брату.  Але кому ж займатись зовнішньою політикою? Президент України будує собі «обійстя» і вкрай заклопотаний своїми особистими справами, команда  отримала Державний бюджет  України, національні багатства  і в захопленому оргазмічному захваті гребе все, що попадає під руки.   А тут виявляється, що треба керувати цілою країною. Не  однією областю, як це було колись, а країною, однією з найбільших в Європі.  А з цим у  правлячої команди істотні проблеми.  То як ви гадаєте, ляже  Янукович під Росію?

Коментарі

-1

Евгений Харьковский 15:16 09/06
серж напишите в блоге ГУБАМ что автор трус за один неугодный коммент отправил в чс как кот леопольд!
+2

Коментарий здесь ни при чём. Евгений меня лично заколебал уже своим нескончаемым потоком материала. За ним не успеваешь просматривать остальных. Кстати, сегодня хотел отправить в чс, просто забыл. А что автор уже успел нажаловаться?
-1

нееее) просто попросил передать)
+2

Если это так принципиально, то уже убрал. Я просто когда-то вдруг включили Евгения в друзья, уже просто достало пересматривать по 50 никаких матералов в день. Просто кнопки перепутал. Прям уже, раскричались.
-2

удали коммент серж уже все норм))
-1

у меня кстати коменты не удаляются почему то((
Я не згоден з автором.Не мінусую-бо це Ваше бачення...без стратегічного аналізу подій...Можу тільки запитати: А чому Януковичу не стати в позу перед Европою-та не брати в них кредитів?...А Ви рахували скільки родичів з України живе, саме в Росії?...І чим може закінчитися ПОЗА наших політиків....перед Москвою? Вони ж не самовбивці собі?...Авжешь, Ви можете і обійтися без газу,а ПРОМИСЛОВІСТЬ України-ні! Це повний крах , навіть для мільярдерів які сидять в Верховній Раді...Тому поговорити можна,Азаров добалакався....,а на ділі...нє а....
То як ви гадаєте, ляже Янукович під Росію?
Ляжет, если Запад разрешит(или скомандует)
Дальнейшая судьба Украины ИМХО, зависит от договоренностей между Россией и Западом.
Нас ожидает очередной пакт Молотова риббентропа, а точнее Путина-Обамы. По которому возможен и территориальный раздел Украины.
Довыёживались.
+1

кстати , есть ещё интересный вопрос.
Юлька, подписывая газовый договор, смотрела на два шага вперёд,рассматривая вариант своего проигрыша на выборах или просто "так получилось"??
Несомненно, в случае её победы, она смогла бы переиграть "формулу", договорившись с Путиным.
Ещё та Лиса Алиса)))
+3

Посмотри видео выступления Юльки и Путина после переговоров. Вазомоторику. И все стане ясно.
+1

За Юльку хотел написать, забыл. Я думаю, что это она сейчас активно сотрудничает с Путиным, дабы подорвать Януковича, поэтому у Путина поддержка в Украине явно присутствует.
Сейчас начнется жопа. Слишком тупые, чтобы выстроить какую-то политику. Будут вихлять задницей пока можно и в финале отдадут ГТС. Спорю на коньяк.
+3

Думаю Ви праві, хоча це найгірший вихід. Але вони ж ні на що не здатні(!
+6

Да у них вариантов собственно не осталось. Тупо сдать единственный козырь- флот в обмен на смешную скидку, это надо быть "великим" политиком. Плюс в данном случае идет речь о прямой неприязни Путина к Януковичу за предательство. Осень будет интересная.
-1

а в какой момент он (янук) предал Путина? в 2004 не оправдал недежд??
+2

Згідна, особливо про флот. Це взагалі повний дебілізм(!
+4

Если сдадут ГТС и вступят в митний союз, то могут потерять власть и проиграть выборы. Выбор у Януковича поганый. Или умереть или стать инвалидом. И нам вместе с ним.
+4

їх що історія з флотом нічому не навчила :( ? я відмовляюсь вірити, що представники великого промислового бізнесу - повні ідіоти.
+4

Сергей Днепровец 16:11
Нет. После подписания соглашения по флоту. Договоренности были о широком вхождении российского бизнеса в Украину. И второе- Путин лично просил Януковича вернуть активы , которые рейданул Коломойский у Укртатнафты. На секунду -3млрд долл. Тот пообещал и кинул за долю от Бени. Тупой бандит. Нельзя на таком уровне давать обещания и кидать.
+3

Согласен. Гопник- шапочник и офицер КГБ, это немножко разные категории людей)
+4

Вега Вега 16:01 +4
Осень будет интересная.


Я б додав , вельміцікава :)
+2

Осень Патриарха(с)
X X 15:54
0
Выборка не больше 100 человек, большинство националисты и посетители одного сайта. Социологи и статисты плачут от такого опроса.
+2

Никто не говорил, что опрос претендует на что-то. Опрос дан как тенденция всего-навсего.
X X   16:20
-2

Говорить о тенденции можно, но имейте совесть.... Вы бы еще меньше народа опросили...
Та вже дістало з цим газом, з часів відходу Кучим від діл сруться. Ну купуйте ж рівними частинами в 4ох (або більше) держав і закріпіть це в законодавстві, ну йолки ж палки, як можна стліьки років про це не домовитись з Казахстаном-Узбекистаном (ну і в кого ще там газ-нафата є)
+4

По чьей территории газопроводы идут ?
+4

Росія на 200% використовує територіальний аргумент. Україна ж взагалі ніяк. Україна взагалі не вкладає коштів у розвиток власного видобутку, а також в розробку альтернативних джерел енергії та енергозберігаючі технології. Якщо вже зараз цим зайнятись, то тільки років через 5-7 можна отримати перший результат. регіонали панікують. бо ціна на газ б*є саме по їхній власності. Вони не за людей переживають. а за себе, що стануть неконкурентноздатними. Повний провал зовнішньої політики в останні роки зараз обератється для України такими наслідками.
+4

> По чьей территории газопроводы идут ?
ну так вони транзитують казахський газ через себе точно так само як ми російський газ через себе - в чім проблема то?
Роз*яснення: під ("ляже" Янукович) я розумів чи віддасть ГТС та піде в Митний Союз. Моя думка, що Янукович вже вчора був би згоден піти на ці умови. Але за ним корпорація з олігархату. Тому питання можна перефразувати так: Чи дадуть Януковичу Ахметоив і Ко лягти під Росію?
Янукович мне напоминает паука,запутавшегося в собственной паутине и он все сделает,чтобы выпутаться.Интересно,пользуется он своими мозгами или чужими.Сейчас идет интенсивная работа его и окружения сохранить мину при плохой игре.Растерялись.
Янукович в чомусь копіює політику Лукашенка.
Той теж заради дешевого газу та інших вигод грав у гуманітарній сфері на користь Русскаму міру, затовк білоруську мову, цілковито встановив Російсько-імперсько-радянську трактовку Історії та героїв, до речі, на догоду, в тім числі, й більшості зазомбованих білорусів (аналогія - наші східняки). Певний час це йому допомагало, але він довго виховував у своїх громадян "любов до Расєї", а тепер, коли це в білоруському світогляді стало незаперечним, Расєя вже не церемонячись ДАВЕ Лукашенка й Білорусь! Все гранично просто!!!!
Лукашенко (гнида рідкісна) САМ собі викопав яму!
Янукович суне тією ж стежкою. Регочу - не можу! :)
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі