Блоги → Перегляд

США створять «тіньовий інтернет»

Понеділок, 18:26, 13.06.11

Рейтинг
10 0
Переглядів
1884

0
0

Адміністрація Барака Обами працює над створенням «тіньового» інтернету і «тіньових» систем мобільного зв'язку, які могли б використовувати дисиденти в країнах, де влада належить репресивним режимам, повідомляє New York Times.

Цей проект розробляється на один з грантів держдепартаменту США. Окремі деталі проекту все ще знаходяться у стадії розробки, інші ж напрацювання і компоненти, використані при його створенні, вже давно і широко використовуються по всьому світу хакерами.

Газета пише, що в умовах відключення комунікацій із зовнішнім світом, до чого вдавалися влади країн, які намагаються придушити народні хвилювання, доступ до інтернету може бути забезпечений за допомогою так званого «інтернету у валізі». Сама валіза може бути переправлена до країни, де відбуваються хвилювання або революція, і, таким чином, телекомунікаційна блокада, встановлена владою тієї чи іншої держави, може бути прорвана.

Зразок стільникової мережі, що забезпечує «тіньовий» мобільний зв'язок, по суті, вже функціонує в Афганістані. На цей проект Пентагон і держдеп витратили, щонайменше $ 50 млн. Знадобився він окупантам через те, що талібам при необхідності вдається без видимої праці нейтралізувати систему стільникового зв'язку, що офіційно діє в Афганістані, висаджуючи вежі мобільних операторів або погрожуючи відповідальним за її функціонування покаранням.

New York Times пише, що розгортання «тіньового» інтернету на території країн, де правлять репресивні режими, є якісно новим етапом проникнення Вашингтона до телекомунікаційного простору інших держав: США в умовах XXI століття просто не можуть обмежуватися лише фінансуванням роботи радіостанції «Голос Америки».

Режими, яким Вашингтон дорікає в систематичному порушенні прав людини, розробляють свої плани протидії американським ініціативам.

Так, наприклад, кілька тижнів тому газета Wall Street Journal повідомляла про плани Ірану зі створення свого інтернету, названого «халяльним». Видання стверджувало, що він, по суті, стане новою формою інтернет-цензури і зразком для наслідування в країнах, режими яких невдоволені безконтрольним розповсюдженням інформації в Мережі.Відділ моніторингу КЦ

http://www.kavkazcenter.info/ukr/content/2011/06/13/19286.shtml

Коментарі

+1
Це видно щоб "тіньову нафту" легше красти
Тьфу, I2P давно існує.
+2

Причому тут I2P, тут говориться про випадки, коли взагалі відсутня можливість підключитися до інтернету. I2P для обходження блокувань, але як обійти відсутність каналу зв'язку:)
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі