Блоги → Перегляд

Східна загроза з Заходу. Україна в лещатах.

Субота, 00:32, 05.09.09

Рейтинг
6 0
Переглядів
1788

0
0

Побачивши слово захід-згадуєш Польщу, Угорщину, Словаччину, Румунію врешті, але західний( південо-західний )кордон України має велику білу пляму, і ім"я їй-Придністров"я. Цей уламок Радянської імперії, що тримається на російській зброї-такий собі вибуховий пристрій, і коли він вибухне не знає ніхто. Навіть сьогодні, в формально мирний час з Тираспольської смуги в прикордонні з"являються озброєні злочинці і зникають наші(аби повернутись згодом, звісно), з"являється потік контрабанди та наркотиків.

Дивлячись на Крим, та активність росіян в цьому регіоні, ми забуваємо, що вони мають потужну базу на заході, і можливість початку військового конфлікту саме там набагато вища.

Ще один момент- Придністров"я-зона інтересів ще й Румунії, країни з ЄС/НАТО, враховуючи невдалу для нас корекцію кордону у Зміїного-теж сусідки надто небезпечної.

Варіанти вирішення:

1й-найпростіший. Голосування в ООН, введення міжнародних сил, відновлення Молдови як федерації. Просто і без пострілів, але майже нереально. Поперше-блокування Росією будь-яких подібних рішень, друге-там російські війська, а вони просто так не підуть, втретє-дивиться перше.

2й-найдурніший, а дехто в нашій країні має таку гарячу голову. Оккупація Україною Придністров"я. Так- це Українська территорія, але це-конфлікт з усіма-Росією Румунією, Молдовою, ООН. Нам гапець

3й-за умов виведення російських військ-мирний поділ Молдови між Румунією та Україною-нам не вигідний, оскільки Румуни все-одно вимагатимуть кордон по Ністру.

4й-за тих самих умов виведення-підтримка незалежності Придністров"я, з подальшим проштовхуванням проукраїнського уряду. Маловірогідно, але за певних умов-непогано для нас.

5й-Блокада. І для російських військ, і для придністровців-посприяла б швидкому порозумінню обох берегів Дністра і зникненню білої плями. Але=знов конфлікт, і знов з росіянами.

6й-залишити все без змін. Нічого не втрачаємо, нічого не здобуваємо, все так погано як і сьогодні, але гарячого розвитку немає? А може і є!, враховуючи заяви Придністровського керівництва, що прагне визнання незалежності, за зразком Осетії та Абхазії.

Вихід-таки сидіти і чекати можливості виконання одного з цих планів, чи якогось іншого, але й пильнувати надзвичайно. Годинник на бомбі цій тікає:

Тирасполь: Приднестровье вскоре обретет независимость.

http://korrespondent.net/world/955128

Приднестровье никогда не объединится с Молдовой и вскоре обретет независимость.

Об этом заявил президент Приднестровской Молдавской Республики (МПР) Игорь Смирнов.

В своем обращении к гражданам по случаю 19-й годовщины образования республики он отметил, что объединение не позволит сделать прошедший в ПМР референдум по вопросу независимости, разные идеологические ценности и история.

"Глядя недавнюю телетрансляцию заседания молдавского парламента, который избирал органы власти, видишь до боли знакомые лица - лица тех, кто в конце 80-х кричал, что Молдавия может быть только для румын. Альтернативы нашему государству, даже спустя 20 лет, нет. Признание нашей страны - это закономерный итог развития общества. Время это наступит уже скоро", - подчеркнул президент Приднестровья.

Смирнов напомнил, что к настоящему времени официально признаны уже два из четырех государств, созданных после распада СССР, - Абхазия и Южная Осетия. Он также указал, что под шумное одобрение западного сообщества во главе с США недавно появилось государство Косово, в виде исключения из существующих норм.

"Стремительное развитие геополитических процессов в мире говорит о том, что во имя сохранения жизни малых народов прислушиваться придется к их голосу, а не к догмам, которые уже не работают", - заявил президент.

Он выразил благодарность России, которая остановила войну на Днестре и дальнейший геноцид приднестровцев в 1992 году, так же как и остановила его на Кавказе. "Мы помним об этом, низкий ей поклон", - заявил глава ПМР. Смирнов сказал, что все эти годы Приднестровье следует однажды выбранному курсу - на интеграцию с великой Россией.

Напомним, в марте в Москве состоялась встреча президента России Дмитрия Медведева, лидера Молдовы Владимира Воронина и главы Приднестровья Игоря Смирнова, по итогам которой стороны подписали совместное заявление по вопросам приднестровского урегулирования.

В частности Кишинев и Тирасполь выразили удовлетворение тем, что в течение долгих лет в конфликтном регионе удается поддерживать мир, а также пообещали продолжать прямые контакты.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі