Блоги → Перегляд

Як уряд «знижує» інфляцію за допомогою планових платежів за електроенергію

Четвер, 18:51, 23.06.11

Рейтинг
8 0
Переглядів
3357

0
0

Ще продовжується обурення споживачів Чернігова на свавілля ПАТ «Чернігівгаз» з погрозами відключити газ тим, хто вчасно не укладе так званий типовий договір, а тепер за їх обдирання взявся інший монополіст – ПАТ «Чернігівобленерго». Він теж хоче покращити власний добробут за рахунок людей. Воно і не дивно, бо навіть місцева влада не бажає захищати свою громаду – Чернігівський міський голова відмовився ініціювати громадські слухання щодо дій газового монополіста. А це сигнал діяти. 

Судіть самі. З червня цього року банківські установи Чернігова, в т.ч. навіть державні «Ощадбанк» і «Укрпошта» синхронно припинили приймати платежі від населення за спожиту електроенергію за рахунками ПАТ «Чернігівобленерго» з виправленими сумами. Саме в такий спосіб винахідливий монополіст прореагував на спроби людей не платити так званий «плановий платіж за наступний місяць». Звісно, до цього споживачі за рахунками, які отримують щомісячно, мали змогу без зайвих проблем оплатити тільки ту суму за електроенергію, яку реально спожили за місяць. Тепер усі, хто не погоджуються зі сплатою наперед планових платежів, повинні купляти абонентську книжку і власноруч вносити всі реквізити для оплати. Звісно, що багато людей таке ускладнення для себе навряд чи сприймуть. Вони будуть змушені сплатити наперед місячну плату за ще неспожиту ними електроенергію. Наприклад, для Чернігова, а це з майже 100 тисяч споживачів, ця сума складе біля 2 млн. грн. (100 000 споживачів х 20 грн.). Для всієї України ця сума може сягнути і всі 400 млн. грн. (20 млн. споживачів х 20 грн.) на рік. Отже, за допомогою такої оборудки з готівкового обігу буде виведена чималенька сума, яка не тільки зменшить споживчий кошик громадян, але й, на радість уряду Азарова-Януковича, річні показники інфляції. Не дивно, що монополісти з ПАТ «Чернігівобленерго» без проблем за підтримки партії влади підписали з банківськими установами та державною «Укрпоштою» зміни до договорів про «недопущення виправлень в платіжних документах» при сплаті за електроенергію. Таким чином, за допомогою оборудки з введенням так званого «планового платежу» за рахунок людей підвищено прибутковість бізнесу цієї монопольної приватної структури. Це лише один із багатьох прикладів обіцяного «покращення життя людей вже сьогодні». Отже, наступ на права і життєвий рівень українців уряду реформаторів набирає обертів. Восени слід чекати наступного кроку – запуску механізму стягнення пені за кожний день несплати до 20 числа кожного місяця платежів за комунальні послуги. І так далі! 

Сергій Соломаха

http://siver.com.ua/news/jak_urjad_znizhue_infljaciju_za_dopomogoju_planovikh_platezhiv_za_elektroenergiju/2011-06-23-8230

Коментарі

Ситуація з квитанціями триває вже 2 місяці, поки 2 місяці заповнюємо. Зрозуміло, що в такий спосіб вони намагаються ускладнити нам відмову від сплати авансу, тому гадаю: а що вони вигадають наступного разу?
Адже дешевше купити один раз абонентську книжку, ніж платити кожного разу суму, що вдвічі перевищує рахунок. Сіверщина попередила, що буде далі. Чекатимемо.
[[[ [[[   19:15
+1

А что, ксерить квитанции из абонентской книжки нельзя?

Что-то я не пойму проблемы... Я вообще от руки пишу на обычном листике реквизиты, номер лицевого счета и сумму оплаты... И никогда ни один банк не отказывался принимать у меня платежи... Зачем вообще абонентскую книжку покупать?
+1

Нет, понимаете, раньше в квітанціях бьіла графа "фактично сплачено", куда можно бьіло написать сумму счета. Потом графу убрали, и мьі ставили цифру счета (реальную стоимость использованной електроенергии) рядом. А 2 месяца назад перестали принимать квитанции с исправлениями (когда что-то приписано вне граф, ето считается исправлениями). Теперь дают в банке квитанцию отдельно, заполняю и плачу. В принципе, ничего сложного там нет, переписьіваем данньіе из квитанции, і все. Книжку, кстати, в банке посоветовали купить, ето точно, надо купить (забьіла). А если отксерить квитанцию, то ее все равно придется исправлять, а такие не принимают.
Дело еще и в том, что многие действительно ленятся квитанции заполнять. Я еще в прошлом году огорошила соседей рассказом о том, сколько я плачу и почему (мне в банке посоветовали поставить сумму, а не взяли по умолчанию аванс, как в "Ощаде"). Они так и платят вдвое (!) больше. Буду теперь опять всем рассказьівать, делать нечего.
+2

В Чернигове електросчетчики проверяют сами електросети: приходят раз в месяц ко всем в квартирьі и проверяют, мьі расписьіваемся. Мьі данніье не сами подаем, они нам потом квитанции кидают в п/я. По ним и платим. Кстати, с пенями - тоже не просто так.
Дело в том, что квитанции не всегда приносят вовремя, иногда теряют. "Потеряют" вот так у половиньі города - вот и пени набежали аж за 30 дней. Надо книжку покупать, надо. Но у них датьі проверки не одинаковьіе, возникнет путаница - что, судиться с ними, что ли?
[[[ [[[   22:42
+1

Согласен в одном. Не нужно полагаться (ждать) на квитанции электросетей... Нужно просто первого числа каждого месяца самому снимать показания своего счетчика и по ним платить... И при этом варианте никогда и никто не посмеет насчитать пеню...
+1

Они у нас сами проверяют показания, т.е. людям не доверяют изначально. Приходят когда угодно, а не по первьім числам. Если я даже буду платить так, как вьі советуете, они все равно придут, снимут показания, пришлют квитанцию и т.д. Если будет уже заплачено, то вопрос: посчитают ли они заплаченную сумму? Хотя можно попробовать сделать, как вьі советуете. Посмотрю, что будет. Может, и обойдется.
[[[ [[[   01:59
+2

А Вам пофигу что они там примут или нет - у вас на руках документальные подтверждения своевременной оплаты... Кстати, добросовестных плательщиков им долбать ни к чему - проблемных достаточно...
+1

Дякую.
+3
У Львові всі примусом ходять "до очка" спачують на дівірі суми які їм говорять.
Єдине вікно-без розрахункових книжок.
Львівобленерго "сЮркіс" купив...гидка особа і структура злодійська
+2

Усі вони злочинці. Але зверніть увагу: всюди по-різному! В Чернігові - одне, у Дніпропетровську - друге, у Львові - третє. Це робиться для того, щоб люди не розуміли один одного, щоб спільноти не було.
А ми все одно разом.
АstraStar .   21:20
+2

після "Суркіса" ним вже володіє якась Французька компанія. (наскілько вона французька - цього невідомо).
АstraStar . 21:09
+3
Тепер усі, хто не погоджуються зі сплатою наперед планових платежів, повинні купляти абонентську книжку і власноруч вносити всі реквізити для оплати. Звісно, що багато людей таке ускладнення для себе навряд чи сприймуть. (с)
===================
у нас авансового платежу ще нема. Проте, оплачувати зобов"язані виключно по квитанціях. Два місяці вам не присилають квитанцію, через що стається так, що на третій місяць вам прийде квитанція, в якій буде більше 150кіловат. А це, як відомо - оплачується вже по вищому тарифі - плюс 30%.

Дозволили б нам такі книжки.... А то вже задовбало це шейперство на кожному кроці..
+3

Дякую, візьму до уваги такий варіант. Треба розповісти людям.
АstraStar .   21:46
+3

у нас є ще вулиці і цілі райони, де людям квитанції взагалі не присилають(не приносять в пошт.ящик). Ці люди можуть її одержати лише на пошті чи ощадбанку при оплаті. Що там написано - так і мають оплатити. Такі квитанцію друкує матричний принтер (вона відрізняється від тої квитанції, що присилають додому; вона така типу як касовий чек, але більша), і тому такий варіант, щоб ви собі прийшли взяти квитанцію, а оплатите згодом - виключений (ніхто ж не дає "кас.чеків", коли ви нічого не оплатили). Ця квитанція більша за кас.чек, но суть та сама.

Звичайну квитанцію можна отримати таким людям лише у відділенні обленерго.
Вот таке-то..
+2

Це ще гірше, ніж у нас. Саме про це і Богдана казала.
У нас квитанції надруковані теж на матричному принтері, допотопні такі. Але їх носять.
АstraStar . 21:14
+3
такий "прикол" з авансовими платежами, - це та сама ситуація, коли працівників на фірмі заставляють отримувати гроші не готівкою на підприємстві, а в банкоматі за допомогою зарплатної картки.

Ви тільки уявіть, якими сумами оперує банк, поки ви не знімете ці гроші. А не кожен йде їх знімати в цей же день. Вот така халява...

тепер до цього підключились і інші монополісти...
+3

Так, усе так і є.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі