Блоги → Перегляд

Боротьба з корупцією і хворими

Неділя, 10:13, 24.07.11

Рейтинг
5 0
Переглядів
1801

0
0

Прочитайте (виділення - мої) і скажіть, де тут контрабанда?

Довідково: Контрабанда - переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, вчинене у великих розмірах, а також незаконне переміщення історичних та культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, зброї та боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойових припасів до неї), а так само контрабанда стратегічно важливих сировинних товарів, щодо яких законодавством встановлено відповідні правила вивезення за межі України (ст. 201 Кримінального Кодексу України).

Службовий підлог - бачу (гуманітарну допомогу видавали за товар). А контрабанди тут немає, звиняйте. І от як тепер хворим без ліків, затриманих за "контрабанду"?

http://unn.com.ua/ua/news/21-07-2011/423439/

Митники спільно з СБУ попередили ввезення в Україну ліків на суму понад 15 млн грн

КИЇВ. 21 липня. УНН.

Митна служба спільно зі Службою безпеки України порушила кримінальну справу за фактом незаконного ввезення до нашої держави майже 5,5 тонн ліків на суму понад 15 млн грн. Про це УНН повідомили в прес-службі Держмитслужби.

Спільна перевірка Держмитслужби та СБУ показала, що вантаж препаратів, що використовуються для лікування ВІЛ/СНІД, насправді був гуманітарною допомогою. Тобто був відправлений в Україну безоплатно. Однак до митного оформлення було подано документи, у відповідності до яких поставка товару підлягає оплаті за кошти державного бюджету.

"Це означає, що ліки, які направлялися на територію України мали бути для наших громадян безкоштовними. Але за них були перераховані кошти на незрозумілі рахунки" - розповів начальник Департаменту по боротьбі з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції Держмитслужби Віталій Лисий.Лікарські засоби імпортувались з Європи на адресу одного з українських медичних закладів.

Віталій Зварич, директор Департаменту з питань адміністрування митних платежів: "Держмитслужба провела аналіз зовнішньоекономічної діяльності цього закладу протягом 2009-2011 років. За результатами аналізу з’ясовано, що протягом майже усього 2009 року цей центр ввозив лікарські засоби в якості гуманітарної допомоги. Тобто безкоштовно. Однак, починаючи з листопаду 2009 року, такі вантажі почали завозитися в якості комерційних товарів. Тобто, оплачуватися за кошти державного бюджету України. При цьому і під час завезення безкоштовно, і як комерційних вантажів, однаковими були номенклатура ліків, країна виробництва, країна походження і учасник ЗЕД. І за період з листопада 2009 і по квітень 2011 ці ліки вже обійшлися українському бюджету майже у 30 мільйонів гривень".

Тобто фактично за медикаменти, які безкоштовно передавалися Україні, сплачувалися кошти з держбюджету посереднику, який не мав жодного відношення до даної поставки.

"Всі матеріали будуть передані за підслідністю до Служби безпеки України. А всі учасники даної схеми – притягнуті до кримінальної відповідальності" - запевнив начальник Департаменту по боротьбі з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції Держмитслужби Віталій Лисий.

Наразі вже порушено кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст.201 Кримінального кодексу України.

Коментарі

Vladimir R 16:41
-1
Вообще-то, завоз по искаженным документам считается контрабандой, насколько я понимаю.
+1

Перепрошую, документи, по яких їх завозили - НЕ підроблені. Підроблені інші документи, по яких гроші переводили. А накладна на товар, квитанція про сплату (чи як воно там) 30 млн. - все справжнє.
Аналогічно, якщо ви підробили довідку, і на підставі тієї довідки вам дали свідоцтво - свідоцтво справжнє, доки його не відкличуть відповідною процедурою.
Саджайте шахраїв, тут повністю погоджуюся - але ліки на якій підставі затримувати?
-1

Павле, читайте моє. Там описане радянське мислення і показаний шлях до нормалізації.
Наживатися на ліках для смертельно хворих людях, який цинізм. А те, що посадовці не провели вчасно тендери на ліки...
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.