Блоги → Перегляд

З приводу Брейвіка і подій в Осло.

Неділя, 20:53, 24.07.11

Рейтинг
19 0
Переглядів
2322

0
0

Відчуваю, що маю висловитися, а то потім припишуть мені бозна-що. Тут є спеціалісти.

Отже, по-перше, маю висловити співчуття рідним і близьким загиблих, і всім норвежцям заразом. Загибель людини - завжди безглузда і трагічна; а одразу чи не сотні молодих людей, життя яких тільки починалося - й поготів.

По-друге, я засуджую вбивцю. Перша причина - очевидна: жодна ідея не варта вбивства випадкових людей, тим більше - дітей чи підлітків; жодна ідея не варта таких методів поширення. Про другу - пізніше.

По-третє, я висловлюю обережну солідарність з ідеями Брейвіка. Наскільки я зрозумів з його відеоманіфесту, ми з ним з одного ідеологічного табору, хоч і з різних його кінців. Мультикультуралізм - це дійсно не шлях, а загроза, і загроза не тільки традиційним цінностям, а, в кінцевому результаті, і тому, що він намагається просувати і захищати.

Втім, я недарма застерігся, кажучи про обережну солідарність. Зі християнства Брейвік, здається, витяг тільки маргінальні ідеї - збройної боротьби за віру, куртуазного лицарства; християнство, хоч і схвалює це, але все ж полягає не в цьому (тут можу порадити, окрім очевидного - Біблії і, передусім, Євангелії, на додачу почитати "Любов і західну культуру" Дені де Ружмона). Втім, може, так вийшло, що це він вклав у маніфест через нестачу місця. Але моє християнство явно відрізняється від переконань прямо схвалених ними Влада Цепеша, більш відомого як Дракула, і Миколи І, прозваного Палкіним.

Ну і по-четверте. Закінчую про засудження. Дії Брейвіка нанесли тяжкий удар по його ідеям. Така "популярізація" не може призвести ні до чого, крім маргіналізації ідей, які він так хотів висловити. Тепер Брейвік стане "героєм" людей нерозумних, слабких  і злих - таких, що не розуміють якщо не аморальності, то хоча б хибності такого вчинку, які хотіли б вчинити так само, але не мають для цього сил; і такі люди з’являться у великих кількостях (можемо вже спостерігати, в тому числі й тут, на Політіко), і будуть виставляти себе прихильниками його ідей. Відповідно, люди, які могли б реально боротися з мультикультурністю і ісламізацією Європи, будуть витиснені з цієї області бездарними неофітами; а ще, не дай Боже, якийсь ідіот спробує повторити "подвиг" - то ідеї, за які хотів боротися Брейвік, будуть остаточно скомпрометовані і відкинуті в маргінес разом зі своїми носіями. Тому я знову засуджую терористичні акти в Осло - вже не як безпосередній злочин, а як удар по моїй ідеї і моїй справі.

І хай земля буде пухом загиблим, і хай вбивця ще дуже не скоро житиме серед нормальних людей - а коли (і якщо) вийде з в’язниці, хай кожен погляд, кожен дитячий голос нагадує йому, що він зробив.

 

 

 

Коментарі

Павле, принагідно задумайтеся, що цього норвежця благородно затаврує і один із наших співрозмовників - палкий прибічник найкривавішого злочинця всіх часів та народів -Й. Джугашвілі.
Бачите, в якій гарній компанії ви опиняєтеся.
+4

І що? Я не боюся, що мої думки з якогось приводу співпадуть з думками Гітлера, Леніна, Брейвіка чи Скороходова. 2+2=4, незалежно від того, хто це сказав.
+3

солідарний з Павлом, вбивство - погано
+4

будь-які думки можуть здаватися небезпечні й до того не так потрактовані, але найнебезпечніше їх втілення
-3

Ух ти як точно і зрозуміло?
Наскільки я розумію у цього Брейвіка є травма з дитячих років!!! Він писав що в дитинстві його спасало від банд понаїхавших мусульман тільки те що у нього був товариш пакистанець!!! А коли він виріс і отримав можливість помститись він це зробив!!! Відповідальними він назначив правящу соціалістичну партію, а щоб було больніше обрав дітей!!!
+4

Та хто його зна. Я не психіатр таке визначати.
Vladimir R   22:49
+3

У него травма от мусульман, а убил он с сотню коренных норвежцев.
В ответ на преступление совершенное коренным норвежцем. Норвегия закрыла границы для иностранцев из ЕС.
Когда люди ищут не там, где потеряли, а там, где светло, результаты получается как в данном случае.
-1

Норвегия закрыла границы для иностранцев из ЕС.

Тобто своєї мети він досяг!!!
+1

Норвегия ничего ни для кого не закрыла
, просто вернула паспортный контроль на границах, только и всего
Vladimir R   23:54
+2

Я и имел в виду, что закрываются от внешних, а угроза внутренняя. От своего вора нет запора.
+3

Так, загроза дійсно "внутрішня" - дурість. Від неї не втечеш..
-2

"Відповідальними він назначив правящу соціалістичну партію". А всі націоналісти завжди так робили.І в Україні зараз роблять.
☼ RUSS ☼ 22:43
+2
Тоді як назвати Троцього, Урицького, Свердлова з Уляновим?
Вони що також хворі?
+3

Гірше, вони одержимі!!!
+4

Злочинці.
+3

Отто Вейнінгер називав таких людей так - великі злочинці.
-3

Знову українські однодумці Брейвикав з мертвими воюють.
Vladimir R 22:51
+5
Из-за того, что нельзя ставить "-", я не ставлю обычно и "+" и вообще редко захожу на Политико.
Но в данном случае поставил. в точности так я и думаю.
Но вред мультикультурализма, во всяком случае,в старой версии, уже осознали руководители европейских стран.
☼ RUSS ☼   23:00
-2

Вот для того, что бы ни случилось подобное, и поделила Мать – природа Человечество более чем на 2,5 тысячи народов и развела их по способу существования, и наделила самостоятельностью.
+1

А як колись помічав усе прочитане плюсами - дуже зручно)))
Знаєте що мені кинулось вчора в очі? Телебачення показувало глядачам Норвегію як країну мусульман. Вчора тільки й показували в Норвегії, що арабів, негрів та їх дітей..
+6

Мабудь проблема такі існує. Меркель казало що проєкт мультикультурної Німечини провалився, бо вже німця школяра в Берліні травлять в класі за те що він німець!!! Якщо влада не буде приймати міри то і його через деякий час можна буде побачити серед терористів!!!
+4

Зло тягне за собою інше зло. Події в Осло - наслідки дії радикального зла на всій Планеті. У свою чергу, події в Осло потягнуть за собою інше зло.

Як викорінювати зло, написано в гностичних євангеліях, які вже заборонені існуючою церквою. Але мова не проте.

Спеціально для Павла написав матеріал http://politiko.ua/blogpost65658#comment753667

Ось останній з нього коментар:

UIC.INFO uic.info 11:00
Дякуємо за супер-тему.

На що я відповів:

Юрій Бородатий 12:00
Уявляєте, у мене таких тем аж 88!
Називається все це "88 оман сучасної епохи".
Правда, давати все відразу людині не можна бо починається істерика (перевірено!) і я вимушений давати дозовано і в дуже "сирому" виді, щоб трохи "розмазати" вплив на психіку/суспільство до безпечних для свідомого/колективного свідомого доз.

(продовжую) Іншими словами, щоб перемогти будь-яке зло (без різниці) необхідно його ПІЗНАТИ (тут я солідарний з паном Дмитром Клецем). Лише після цього це зло можна вирвати з корінням і реагувати згодом на з'яву зерен цього зла.
-2

Не брешіть і не буде у вас зла.
Як немає "общих" матерів, так немає і таких "націй", немає і мов "общепанятних" які зможуть замінити рідну мову.
Коли вже це москалики наші зрозуміють..
☼ RUSS ☼   01:22
-2

http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article4181237.ece
Панове, це проблема СВІТОГЛЯДНА, а ви намагаєтеся вирішувати її боротьбою та емоціями.
І так постійно...
0

Ваші безсловесні мінуси щодо моїх конкретних коментів якраз і свідчать про те, що ви свідомо прагнете жити лише тваринними емоціями замість логіки.
+1

а Ви пробували не принижувати людей, а навпакти - возвеличити?
+1

Як біолог, я поважаю все живе, навіть колорадських жуків місцями.
І для вас я пишу речі ДОКАЗОВІ.
А радлюди хабарами і списуванням вициганили собі дипломи і нахабно брешуть всім і вся.
Тому я вас посильно і просвітляю. Кільком із сотні допомагає.
☼ RUSS ☼   22:01
0

я вас посильно і просвітляю.
-------------
Краще просвітляйте далі Суркісів листами ))
Об Лом 11:13
+2
Случайный анекдот :)

Два психолога опоздали на поезд. Бегут за ним, вдруг один останавливается и начинает причитать: "Вот так всегда, просто закон подлости какой-то!.." Второй (моментально): "Вы хотите об этом поговорить?"
+1

хочете поговорити?
Хлопці не сваріться. Павло, не погано висловились. На жаль світ не ідеальний, а норвежці тратили пильність, вибухи в урядовому кварталі, то дитячий садок взагалі не проблема.
+1

Не може людина бути абсолютно вільною від інших людей і суспільств.
Не може Норвегія бути вільною від решти світу.

Колись (в часи "Третього Рейху") ця країна мала чудові теплонасоси. Але десь в 1954-му році вирішено було засекретити наймодерніші з них - детандерні теплонасоси, бо Норвегія далеко до "теплих морів" і взагалі застосування таких теплонасосві в Західній Півкулі може "відімкнути опалення" Європи Карибами.

У цьому ж, 1954-му році було вирішено питання про заміну детандерних теплоносів альтернативним проектом - "мирний атом". Алхімічні котли по трансформації природного урану у бойовий плутоній виділяли багато низькотемпературного тепла. Придумали утилізувати те тепло з допомогою АЕС. Так було остаточно покінчено з детандерними теплонасосами.

Отже думайте. "Покарання без вини - нема"(с)
Убивство невинних нічим не можна виправдати(!
+1

А що ви пропонуєте конкретне?
0

Шукати причини того, що сталось.
☼ RUSS ☼   22:00
0

Вы же все оправдали давно как убийства Троцкого-Ульянова-Свердлова в православной монархии в 1917 году тысяч священников и православных христиан, тогда какое право у вас есть судить с позиции морали?
А?
0

З ким це Ви щойно говорили?)
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.