Блоги → Перегляд

Казка , націонал-соціалізм та комунізм.

Понеділок, 19:37, 19.09.11

Рейтинг
15 1
Переглядів
2063

0
0

Ще одна казка з мого дитинства  про націонал-соціалізм  та  комунізм.  Мій  батько був військовим,  служив в румунській королівські гвардії.  1940 році  син короля Кароля  Міхая  шляхом державного перевороту прийшов до влади.  Разом з ним прийшла до влади  нова політична сила націонал-соціалізм.   В країні почалась націоналізація підприємств переслідування  громадян по національному признаку.  Цигани які служили військах  були звільнені від служби і переслідувалися владою.  Євреї переслідувались також, в них забирали магазина і підприємства. В країні було наведено відносний лад,    

Громадянин міг залишити валізу на вулиці  міста ,  потім звернутися до бюро знахідок  і  там знайти свої речі,  злочинність була практично  подавлена. Деякі громадяни циганської та єврейської  національності які  чинили спротив владі  були розстріляні,  чи арештовані.  Прості громадяни які жили  і працювали,  мали повагу і віру в майбутнє Румунії.

 

Будучи він свідком цих історичних  подій  які відбувалися в Румунії. Цікавий випадок розповів він мені.  Він був  в патрулі  в районі залізничного  вокзалу  в місті Яси.  На вокзал  приходили військові  потяги з Німечини,  Німці присилали різну зброю, техніку, гармати,  трактора  які  мали фрези для  різки траншей.  

Один потяг йому запам’ятався на все життя,  вагони потяга були товарними  і мали грати на малих віконцях .  З вікна потяга він побачив руку,  голос кричав румунською мовою  Da o cana de Apa   (дайте води)  Почувши голос з вагона він рушив  до нього,  держачи в руках  флягу з водою.   Через вікна інших вагонів лунав крик  Apa- apa-apa  і сотні рук потягнулися  через малі віконця вагонів. Він воду до потяга так і не доніс, патруль було затримано конвоєм  який охороняв потяг і відправлено до комендатури. 

    У 1944 році  він сам  їхав в подібному потязі  через весь  СРСР  до  Владивостока.  Цей потяг був  товарним, жінки, чоловіки,  діти,  були в одному вагоні,  на одному  малому вікні були грати.  Люди були голодні  і хотіли їсти. Співробітники НКВД   кормили їх риб’ячими  солоними головами. Врач який був у вагоні сказав - люди не їжте  цю солонину тому що помрете.  Дійсно хто їв солонину рибу потім помер,  людям  чекісти  не дали води , через декілька днів наступало  обезводнення і люди помирали .  Потяг час від часу робив  зупинки  в безлюдних  місцях  і тіла людські  викидали в приготовлені  ями чи просто так на  узбіччя.  Ця дорога  по якій проїхав  мій батько  зараз зветься дорога смерті.       

 

 

Коментарі

Посилання на відео http://www.youtube.com/watch?v=oYQyqgZBJgQ&feature=related
"...Ця дорога по якій проїхав мій батько зараз зветься дорога смерті..."

Исторический маршрут...Транссиб...БАМ...всё это построено за счет и жизнями граждан, оккупированных территорий...
+2

Цю розповідь я написав для порівння, що таке націонал-соціалізм і що таке комунізм.
-1

для сравнения надо было описать маршрут например из Киева в Майданек или Освенцим
+2

Я написав що памятаю. про потяг товарний який був на вокзалі в Румунії я запитав тата, чій то був потяг, він мені відповів що Німецький, і там везли Євреїв на святу землю, конвой також був Німецький.
+2

Можливо він сказав неправду, тому я в статті це ненаписав.
+2

Ще додам, тут я описую події 1940 по 1941 рік, далі опишу події з 1939 року, якщо буду мати натхнення
Це також той "омріяний" СССР(!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі