Блоги → Перегляд

В Угорщині на мітинг проти нової конституції вийшли 30 тисяч людей

Вівторок, 09:34, 03.01.12

Рейтинг
2 1
Переглядів
1557

0
0

 

Новий проект основного закону країни був розроблений правлячою партією Угорський громадянський союз (Фідес), яка на виборах у 2010 році завоювала дві третини парламентських місць.

Як повідомляє Reuters, близько 30 тисяч пікетників у понеділок зібралися навколо будапештського Оперного театру, куди для святкування конституції, яка набула чинності, прибули лідери Фідес і уряду на чолі з прем'єр-міністром країни Віктором Орбаном.

Критики нового закону вказують, що він обмежує повноваження Конституційного суду, змінює систему виборів у вигідній для Фідес редакції, а також послаблює незалежність центрального банку."Ця конституція руйнує систему стримувань і противаг, яку ми створили в 1989 році (після падіння комуністичного режиму)", - заявив агентству співголова руху Солідарність, який організував мітинг, Шандор Шекелі.

Угорський парламент прийняв цей законопроект, незважаючи на звернення голови держдепартаменту США Гілларі Клінтон і голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, які рекомендували змінити деякі положення конституції, вказує Reuters.На думку Шекелі, широке невдоволення викликає не тільки політична складова нових законів, а й важкий стан національної економіки, в якому опозиція також звинувачує уряд Орбана.Угорщина в даний час робить все можливе, щоб отримати кредит від МВФ і Євросоюзу.

Розбіжності з європейською владою можуть перешкодити Угорщині отримати фінансову допомогу, яка допоможе захистити країну від європейської боргової кризи і сприятиме поліпшенню економічних перспектив.

Керівництво країни планує досягти угоди про відкриття кредитної лінії Угорщини з боку МВФ у розмірі 10 мільярдів євро терміном на два роки. Можливий також варіант відкриття кредитної лінії на 15-20 мільярдів євро на більш тривалий період.Раніше в грудні міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's знизило рейтинг країни до "сміттєвого" рівня, "BB +".

 Постійна адреса статті 

Коментарі

+2
Так це в Угорщині.
В українців ніхто не запитуватиме, нас просто поставлять до відома.
Що ми раби, розділені по-вулицях, закріплені по місці прописки.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі