Блоги → Перегляд

«Подумай, в ЕС ідущий!..» Добряче подумай!

Понеділок, 00:50, 23.01.12

Рейтинг
13 1
Переглядів
1837

0
0

А. Сивак: Проурядові маніфестації в Угорщині і солідарні антиурядові – в Польщі є прямою вказівкою вітчизняним євроінтегаторам ще раз, і то капітально замислитись: «А чи воно нам треба?..»

В Угорщині тривають масові акції на підтримку дій протекціоністського уряду Віктора Орбана. Починаються масові протести в Польщі, але вже проти дій ліберального уряду Дональда Туска. Політична обстановка у наших найближчихзахідних сусідів накаляється, і українець не може собі дозволити стояти осторонь, а тим більш залишати це взагалі поза увагою.Акції в Угорщині скеровані на підтримку уряду, в Польщі – проти дій уряду. В обох випадках причиною стали вимоги («рекомендації») Єврокомісії.

Чим проштрафився уряд Орбана перед Єврокомісією? А тим, що відмовляється «унезалежнити» власний Національний банк від обов’язку проводити національно-сприятливу політику і протидіє його перетворенню на філію МВФ. До претензій вписали заодно і «неєвропейські» положення законів про конституційний суд, про особові дані, виборчого законодавства тощо.Було дано команду «ату» - цькувати національноорієнтований угорський уряд в усіх європейських ЗМІ.

Цілком інша картина в Польщі. Ліберальний уряд Дональда Туска радо і запобігливо виконує всі «рекомендації» євросоюзівських структур. Це і збільшення пенсійного віку, і зниження соціальних стандартів, і максимальне затягування пасків (на шиях поляків). І в очах Єврокомісії польський уряд є істинно європейським – от тільки поляків це аж ніяк не тішить.Вектори, здавалося б, протилежні – та причина одна і та ж. Багаті держави намагаються вирішити свої проблеми коштом бідніших держав.

На тлі рецесії і фінансової кризи економіки Угорщини і особливо Польщі виглядали непогано. Зберігалося хоч невелике, але стабільне зростання всіх основних показників. І до певного часу це влаштовувало єврочиновників. Але тепер вони прийняли рішення перекласти частину тягарів, створених і взятих на себе «старими європейцями» (йдеться про ту ж Грецію), на економіки східних членів ЄС. Хоч ті не несуть жодної відповідальності за кризові явища.

Всім відомо, що причина кризи коріниться в бездумній грабіжницькій політиці МВФ та фактичному фальшивомонетництві ФРС США. Безсовісна біржева спекуляція, роздування бульбашок капіталізації поза реальними секторами економіки і безвідповідальне життя в кредит можливі лише завдяки перекладанню фінансового тягаря цих процесів на слабших партнерів.В нинішньому глобалізованому світі роль громовідводу для економіки США відігравав ЄС.

Взаємне проникнення іпотечного кредитування, обігу цінних державних паперів та вільне перетікання спекулятивного капіталу зумовили ситуацію, коли будь-які проблеми економіки США перекладаються на плечі Європи завдяки черговій неконтрольованій і не забезпеченій емісії долара. Але в ЕС від початку існували механізми поділу держав-учасниць на «рівних» і «рівніших». Як наслідок, держави «старої Європи» мають змогу перекласти труднощі на економіки молодих європейських держав.

Головним знаряддям тут виступають «національні» банки, котрі завдяки виведенню з-під контролю національних урядів перетворюються на бозна що, тільки не захисників національних інтересів. Серед засобів тиску – Єврокомісія, МВФ, рейтингові агенції і мас-медія.

Як бачимо, основною провиною уряду Орбана є його дії, скеровані на захист угорських інтересів. А головною заслугою уряду Туска є повна здача інтересів Польщі.

Який же вихід мають наші сусіди – Польща і Угорщина? Стара Європа поставила їх перед дилемою: або жити, безкінечно затягуючи паски, і бути гордими своїм високим статусом європейців – або всерйоз почати думати в бік поглиблення регіональної взаємовигідної співпраці, можливо, в рамках Вишеградської групи. Чи створювати якусь нову організацію, котра б виступала провідником економічних інтересів держав Центральної та Східної Європи.

Україна не може дозволити собі стояти осторонь проблем, з котрими зіткнулися найближчі сусіди. Нам слід робити з цієї ситуації правильні стратегічні висновки. Більше того – нам варто активно і чим швидше солідаризуватися з ними у відстоюванні їхніх – і наших – прав на захист національних інтересів загалом і економічних інтересів зокрема.

Коментарі

Я, наприклад, не розумію всіх цих лозунгів - Європа, Азія. Але Європа не тягне, а пропонує. Треба орієнтуватись на краще, переймати досвід, творити лад в себе. Бог з ним з візами - хоча б давал їх на довший термін.
Але вульгарної критики Євросоюзу чи монетарної політики США не сприймаю. Ведеться серйозна робота по "рекламі" азійського союзу та огульної критики Євросоюзу. Сьогодні дивився пропагандистський рос.фільм. Інтерв"ю в Латвії, Литві,Польщі. Ті хто дають їх чомусь звязують всі негаразди з Євросоюзом. Ми не там, але в нас абсолютно всі ті самі проблеми.Їх причина(на мою думку) - тривале "розбудовування" економік по радянському зразку (енергоємність, тотальне технологічне відставання) на основі дешевих ресурсів і прихід до влади після мяких революцій не зовсім компетентних людей в переміжку зі старою номенклатурою.
Подивився рос. фільм про долар - чергова пропаганда.Я не економіст. але у фільмі багато примітивних місць.Сша створили багато світових брендів, якими користуються МАСОВО в усьому світі, тому говорити про чистий експорт грошей - профанація. Оборот тільки Гейтса перевищував в N-разів наш бюджет. Не враховувати ці речі при аналізі валюти - значить свідомо спотворювати висновок.
+4

" ... у фільмі багато примітивних місць."
----------
А такі матеріали і мають бути примітивними, бо розраховані на масову аудиторію, якій потрібно нав'язати нехай примітивний, зате потрібний світогляд.
З турками треба домовлятись. А потім - бажаючі приєднатись з'являться.
+3

Непогана ідея, до речі.
Виправити, так би мовити, помилку Богдана Хмельницького. Який сподівався , серед іншого, на те, що спільна віра гратиме якусь роль ( в протектораті московському).
-1

угу..выправыты помылку Хмельницкого,и вшануваты суперстратегию Дорошенко,писля якойи турки вырезали целые города украинцев..история вчыть кожного по своему..было б чудесно если б таких как Ихалайнен из Головахой как то отдельно выставить "домовлятысь" с турками,наедине с граблями так сказать,но как так сделать?
+3

Не переживайте. Кримські татарі розмовляючи зі мною на українську мову переходять. Так що - будуть перекладачами на переговорах з турками.
+3

Серж Диджовский 12:01
За бажання, і якщо це відповідатиме національним інтересам, домовлятись можна і з Мадагаскаром. Якщо горизонт звужений до краю, то якесь одиноке явище, наприклад, міфічний "славянский мир" , заповнює собою все поле зору, і залишається тільки репетувати про відсутність альтернативи.
-2

дывлюсь я на ваши нац интереси ,вжэ рик дывлюся та нэ помичаю там ничого национального..в тому то и справа..
+2

Серж Диджовский 13:12
Серж, так це тому, що Ви намагаєтесь розгледіти примару якихось міфічних неприродніх утворень, на зразок слов'янської нації, яка у Вас то з двома "корнями" , то з трьома, то взагалі являє собою суміш мрій і марень. Повертайтесь в реальність, і буде Вам щастя.
-2

тобто тисни стосункы з мадагаскаром и турцией-цэ нэ прымара,а стосунки с соседями и еще и одной рассы и родства-то нереальщина..шото у вас не в порядке с логикой и порядком возрастания..
+2

Серж Диджовский 13:39
Так а я про що пишу. Вам раса головніша ? Тоді не треба напружуватись в роздумах про національні інтереси. Сусідня раса, для прикладу, у своїх інтересах під китайців повзе, аж крекче. І - нічого, носом не крутять. І відсутність "корнєй" не заважає.
всех комментаторов,высказавшись выше можно считать зрадныкамы страны..

или глупарями,недоучками недорослями..

а с автором статьи согласен,всегда приветствую разумный и патриотичный по настоящему подход к строительству власной державы..

сначала надо стать сильными самим,а потом интегрировать в свои союзы,выгодные прежде всего самим нам,а потом уже и всем остальным соседям,Вот так должны высказыватся и поступать настоящие представители славянского народа Украины..мое мнение
+3

а з турками домовитись усе одно не завадить!
+2

сначала нужно стать настолько мощными в плане НАЦ ВООР Сил.штоб турки больше и не думали ,например браконьерить в нтерр водах Украины..а о чем можно договариватся ,когда нац морской военный флот составляет,-0,5 корабля бля...
+3

Логічно! Одне іншого не заперечує.
+2

Серж Диджовский 11:58
Тю, проблема . Об'єднуємось з турками, і пропонуємо їм Севастополь, як базу для спільного флоту. На другий день оголошуємо в Севастополі розмір заробітків, які матимуть робітники на обслуговуванні спільного флоту , і розміри платежів у бюджет міста. На третій день мешканці Севастополя вручну витягають Чорноморський флот РФ на рейд, де кидають напризволяще. Кілька кораблів за місяць добираються до Новоросійська, решта - традиційно тоне , з гордо піднятим прапором.
-1

Об'єднуємось з турками, і пропонуємо їм Севастополь, як базу для спільного флоту.

чому Севастополь-як спильна база?чому не Хургада?отже,с такими нацинтересами йдить подали та нэсыть свою дупу у минарет,може там вас навчать,хто таки турки.та шо воны робытымуть на спильний бази в Севастополи
+2

Власне союз з турками потрібен щоб мати вихід до Середземного моря. Й не Севастополь чи Хургада, а Хайфа розглядається нами як порт міжнародного миротвочого контингенту у Палестині (для початку).
+2

Серж Диджовский 13:15
Для дружньої держави і Севастополя не жалко. Тим більш - в аренду, за нормальні гроші.
І - теж може бути база для миротворчих сил. Поруч все-таки сусіди, у яких часто буває загострення проблем з головою...
-2

Об'єднуємось з турками, і пропонуємо їм Севастополь, як базу для спільного флоту.

чому Севастополь-як спильна база?чому не Хургада?

отже вы с такими нацинтересами,дуже схожи на Буншу И.В. и.о. царя,"ааа Севастополь.город русских моряков? о йа йа Севастополь,о йа йа..- Забирайте!"блть,русский флот выгнал турков оттуда...для того в итоге штоб каклы подарили Севастополь туркам...бухыхыхы..

как думаете.не легче ли вас и таких как вы отдать в сексрабство в притоны Турции?тож нехилые нацинтересы отстоять,и севастопольцы крайне не против будут..
-2

нену ладно..оставляю вас насамоти..можэ домовытэсь о спильной подорожи у Турцию,нет смысла шото обсуждать из зрадныкамы..
+2

Серж Диджовский 13:33
Ну а нафіг потрібен той флот , русський ? Від нього одні збитки і іржі купа .
+1

Аналогічно, залишаю Вас , буду слухати на ЕРА Нарбута.
+1

Ви головне самі себе не зрадьте.
-1
Добре що не всі ще хворіють бажанням інтегруватися куди тільки можна
Що за біполярна логіка?
Або Єс, або Азіопа тобто Раша?
Що за рабське прагнення всенеодмінно знайти собі рабовласника?
Хіба ж не ідеальний був би Договір України, Угорщини, Чехії,
Словаччини, Польщі, країн Балтії, Румунії, Молдови?
З явним інтересом до цього Грузії,
можливо Туреччини і Фінляндії?
Ну і само собою - БЕЗ ЄС, США і Росії.
Все це країни, які ті ЄС, Раша і США
розглядають як поживу, їжу, а не як партнерів.
0

100%
Щось на базі обєднання Вишеградської групи і ГУАМу.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі