Блоги → Перегляд

Поки депутати б’ють по українській мові, популярні сайти на неї переходять

Понеділок, 15:26, 09.07.12

Написав статтю. В трохи уточненому виді подаю її тут. Думаю, що люди, які підтримують українську мову, - повинні заявляти про це публічно. По-друге, поки що  владний режим не зміг приборкати незалежні інтернет-ЗМІ. Це дає змогу отримувати інформацію про ті процеси, які відбуваються в нашій країні. І відповідно тоді ми можемо на них реагувати.  Цікаво почитати коментарі жителів "Політіко".

Від 6 липня 2012р. сервіс мікроблогів Twitter став доступним для користування українською мовою. Як повідомляє «Лівий берег»: «У середині травня 2012 року Twitter оголосив про те, що відкриває в Translation Center шість мов, про які частіше за інші просили користувачі». Врешті проект втілили і тепер кожен українець може користуватися україномовним інтерфейсом Twitter.

Цікаво, що рівно два роки тому в Інтернеті розпочалася ініціатива «Україномовний Twitter», суть якої була у масову надсиланні звернень до адміністрації популярного сервісу з проханням ввести його українську версію. За цей час до ініціативи долучилося більше 3000 чоловік. Вочевидь, численні листи подіяли і тепер українська мова є однією з 30 мов локалізації цього популярного ресурсу.

Не відстають від світу і наші ЗМІ. Рідненький lb.ua - одне з топових українських онлайн-видань, яке розпочиналося як російськомовний проект, зараз також має українську версію. Тож, варто задуматись, чому в той час як популярні сайти впроваджують українську мову, у Верховній (з)Раді намагаються її знищити. Україна, її мова, культура і традиції існували до коліснічєнків, існують зараз та будуть існувати після них. Тому що наш народ незнищенний. Історія знала і не таких «русифікаторів», які за українське слово ладні були розстріляти. Та навіть під загрозою смерті вони не змогли викорінити рідну мову українців. Тим більше, не зможуть цього зробити сучасні «хлюпики». Вони просто відпрацьовують гранти, імітуючи перед російськими господарями свою бурхливу діяльність.

P.S. Хочу висловити публічну підтримку Соні Кошкіній та всій редакції «Лівого берегу» у зв’язку із ситуацією, що склалася між ними та правоохоронними органами. Переконаний: спритні ділки у погонах вчасно одумаються та приберуть свої руки від незалежного інформаційного інтернет-видання.


Стаття опублікована в моєму блозі на сайті "Лівий берег".

Коментарі

Респект!
Віра Сoлук,Роман Збережан - дякую.
+5

Дякую усім, хто підтримав і прокоментував. Артур Головко - прочитаю вашу статтю на дозвіллі.
+3

Вже давно казав, щоб підтимати нашу мову слід робити три речі:
1) говорити й писати українською
2) говорити й писати українською
3) говорити й писати українською.
Просто потрібно добиватися свого. Доречі разом з українською додали каталонську - каталонці в цьому плані взагалі молодці, вони домоглися власного інтерфейсу на великій кількості оф. сайті різноманітних великих компаній, при тому що їх доволі небагато, але діють вони доволі активно.

Хочем мову - потрібно її підтримувати власним прикладом, гуртуватися, щось робити для неї...
+3

Усі російські слова можна писати нашими літерами:
И → І
Е → Є
Ы → И
Э → Е
і тд і тд..
+3

А Ё? А Ъ?
1. +
2. Приємно читати аналітиківі, які помічають зміни ситуації.
3 Прочитайте мій допис "ЗАКЛИКАЮ РОЗШИРИТИ ПРОТЕСТНІ ДІЇ МОВНОГО СПРЯМУВАННЯ" на Політико
Ем,я не бачу україську в налаштуваннях у твітері.Урду,упрощенный китайский і все
+6

При обранні мови у першому стовпчику після каталонської.
+4

Олександр Верголяс, є, я теж спочатку не побачив
в інтернеті також поширюється ініціатива, яку можна виразити фразою "будь принциповим". Не знаю, як бути принциповим з "приват банком" і оператором МТС, тітонька якого противним жіночим голосом не держваної мови вже дістала.
+
+4

Колись писав статті до науково-популярних технічних журналів. Писав російською бо деякі київські журнали матеріали не друкують українською принципово.
Добився успіхів у цій справі, надрукував більше 200 матеріалів. Одного року навіть зайняв друге місце (на конкурсі одного київського журналу) серед авторів з колишнього СССР (СНГ).
Але все це кинув ради того щоб писати лише українською..
Зрозуміло, тепер ніхто мене не друкуватиме, але є інтернет - отже вихід є!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі