Коли зробити пошук по назві можна знайти багато цікавого.
Ось лінк на наступне видання, назва якого має цілком інший смисл - саме так фальсифікувалася історія: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dal_Dictionary_title.jpg?uselang=ru
Вони все одно у це не повірять, Тарасе!
Бо вони так твердо переконані, що спочатку були вони, а уже потім СЛОВО, що навіть свого президента відправляють журавлями управляти...
Ну і? Якщо Ви не в курсі в ті часи "русский язык" ділився на три "наречія" - великоруське (російська мова), малоруське (суржик по суті) і білоруське (білоруська мова).
Що забороняти, Віталію? Наскільки мені відомо перехід до російської, української та білоруської мови як таких пройшов вже при більшовиках. А до того було великоруське, малоруське і білоруське "наречие русского языка". "Три народа - один корень"(с)
малорусское наречие русского языка, признаваемое многими (Науменко, Житецкий, Миклошич и др.) самостоятельным языком, разделяет с великорусским и белорусским наречиями все фонетические особенности, отличающие русский язык от польского и других славянских языков (полногласие, превращение юсов в у, а и другие). Следовательно, малорусское наречие развилось не из праславянского, а из общерусского языка, что, однако, не исключает права его на самостоятельное литературное бытие; имеет два поднаречия, северное и южное, которые делятся на много говоров[1].
Я бачу на ній лише те що хтось написав кульковою ручкою "издание уничтожить, экземпляр в архив". Це міг написати будь-який сучасний бібліотекар, або сам Тарас Плахтій.
Гм, очікувана відповідь. Гаразд, а як тоді пояснити відмінності між наведеною тут ілюстрацією та тією, що наведена в http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dal_Dictionary_title.jpg?uselang=ru ? ;)
Тут немає протирічь. Як в Малоросії були дослідники які вважали "малорусское наречие" окремою мовою (див.мою попередню цитату) так і в Великоросії були дослідники які вважали "великорусское наречие" окремою мовою. Хоча достатньо подивитись специфіку перепису 1897 року щоб відзначити що основною була методика розділення русского языка на три наречия. Хоча, якщо Ви великорусский шовініст, то можете зіслатись на того ж дослідника-філолога Алексеева:
=== cut ===
Сразу уточню, чтобы не было разночтений. Говоря «русский язык», я имею в виду великорусский язык, который включает в себя три мощных притока, три наречия – русское (Великая Русь), украинское (Малая Русь) и белорусское (Белая Русь). Именно так и в будущем стану называть каждое из трех составляющих единый славянский народ, хотя предвижу протесты со стороны представителей малороссов, которые по неведению и короткой памяти именуют себя украинцами, таким образом вычленяют себя из единого этнического тела и отмежевываются от своей истории.
Віталію, не розумію нащо Ви стільки написали? Я вже поясняв що згідно трактовок тих років великорусский язык - це одно з наречий русского языка як і малоруське і белоруське наречие.
Broon, Ви думаєте що в 19 сторіччі малограмотні селяни (неграмотність біля 80%) говорили на літературній українській мові? На жаль для Вас ні. Вони говорили на суржику.
Broon, поясніть мені, будь-ласка, до чого тут виникнення української мови? Я писав про ту мову спілкування якою розмовляли "малоруські" селяни в 19 столітті. До чого тут Ваша репліка мені взагалі незрозуміло.
виникнення української мови?
відповідь на вашу репліку:
ті часи "русский язык" ділився на три "наречія" - великоруське (російська мова), малоруське (суржик по суті) і білоруське (білоруська мова).
Ну і причому тут питання виникнення української мови? Я написав про трактовку яка існувала в Російській імперії в часи виходу відсканованої першої сторінки роботи яка поміщена у даному блозі Плахтієм. Питання виникнення української мови взагалі не підіймалось.
Ніяк не ангел, а прислуга чорта,
слід розрізняти живу (нелітературну) мову й суржик.
Між ними спільного не більше,
ніж між класним коньяком і денатуратом.
Я, природно, не виключаю, що ваші батьки чи раніші предки
користувалися суржиком і саме це ви за звичкою вважаєте мовою.
Але це не так.
Ну а щодо того, що якісь там "учьониє"
щось там називали нарєчіями - яке це має значення?
Хіба їхнє називання щось міняє щодо мови? Абсолютно нічого.
Воно міняє тільки ставлення до їхньої грамотності чи добросовісності.
Съ первыхъ страницъ меня поразило знаніе дѣла; предмета близкаго мнѣ по чувству, по любви къ нему; часто рождались догадки, ложились на бумагу намеки, то вопросами, то отвѣтами — но другіе рядители вводили въ сомнѣніе, а у самого не доставало познаній, чтобы выпутаться.
Трудъ Вашъ, который во всѣхъ отношеніяхъ чрезвычайно мнѣ по сердцу, воспламенилъ меня, придалъ опять духа и охоту заниматься.
Для словаря у меня весь планъ такъ обширенъ, что никогда не будетъ исполненъ; напередъ всего, вѣроятно, приступлю къ обработкѣ второй части словаря нарѣчій, потому что этотъ запасъ легче и скорѣе обработать. Думаю отдѣлать малорусскій, бѣлорусскій, затѣмъ разбить великорусскій на Новгородскій, Суздальскій, Казанскій, Сибирскій и пр., подчинить каждому еще нѣсколько мѣстныхъ поднарѣчій; слѣдовало бы тутъ же прибавить церковно–славянскій и старинный русскій — но это для меня трудъ не совсѣмъ сподручный, къ которому мало подготовлено; я занимался живымъ. Затѣмъ надо бы издать обратный переводъ: словарь обиходнаго русскаго языка, съ переводомъ на церковный, старинные всѣ нарѣчія…
Мысль о древности въ русскомъ (не славянскомъ) языкѣ полногласности, не подлежитъ сомнѣнію: это вѣрно.
Вы, кажется, первые замѣтили сходство сѣвернаго велрусс нарѣчія или говора съ южнымъ, новгородскаго съ кіевскимъ. Это потому, что на югѣ сидѣли славянѣ, а во—всей Великоруссіи чухны разныхъ помолѣній; затѣмъ Кіевъ сдѣлалъ выселокъ въ Новгородъ — промежутокъ постепенно обрусѣлъ, бѣлоруссы вдвинулись пѣшкомъ до Москвы — обрусѣвшіе стали говорить нѣсколько иначе, а сѣверъ сохранилъ говоръ ближайшій къ южному, колыбели своей.
Въ Шенкурскѣ и Колѣ Вы услышите еще болѣе сохранившихся кіевскихъ словъ, чѣмъ въ Новгородѣ, словъ которыхъ нѣтъ нигдѣ, на всей промежуточной, двутысячеверстной полосѣ. Мало– и великорусскій говоръ на О, бѣлорусскій на А, по его вліянію Москва стала говорить слегка на А и этотъ говоръ сдѣлался условно–чистымъ. Надо бы изслѣдовать Литовскій (глудскій) языкъ, не онъ ли придалъ бѣлорусскому говоръ на А?
Впрочемъ, я доселѣ не нашелъ ни одного малорусскаго слòва — отъ котораго не было бы въ великорусскомъ производныхъ, если и нѣтъ самого слòва.
Какъ и чѣмъ самый говоръ могъ такъ переломиться — непостижимо
"Впрочемъ, я доселѣ не нашелъ ни одного малорусскаго слòва — отъ котораго не было бы въ великорусскомъ производныхъ, если и нѣтъ самого слòва. " На мій погля, ця фраза свідчить про те, яка мова була основою, якщо від чи не всіх її слів у інших мовах виявилися похідні.
Тарасе.
Та давно зрозуміло, що українці дали тим московцям мову щоб розумітити про що вони межи собов балакають! Про це є дуже багато неспростовних свідчень. Подивіться на старі московські монети - у них на звороті арабська в'язь!!!
Это потому, что на югѣ сидѣли славянѣ, а во—всей Великоруссіи чухны разныхъ помолѣній; затѣмъ Кіевъ сдѣлалъ выселокъ въ Новгородъ — промежутокъ постепенно обрусѣлъ
От ці слова і підтверджують теорію автора посту)))
"во—всей Великоруссіи чухны разныхъ помолѣній")))
Бруно всё это понты, почитай ПВЛ и Зализняка))
1 В киев русский князь Олег(Ольгард) пришёл с войском чуди. веси, меря и проч.))И шо с этого?? Это помешало ему надеть на шишку месных древлян чи полян??))С тех пор в истории киеваских земель мао шо поменялось-кто пришёл, тот и надел на шишку))
2 Русский язык -языковый инструмент империи, имперской науки. армии. литературы и проч. А мова как была языком селян 10 века, так и осталась к 21 веку, несмотря на 20 лет незалёжности))
Мож когда то кто то мову и подымет до уровня империи чи языка ООН.
Не знаю. Мне и с русския языком хорошо. А тебе??))
и потом Кто такие русские понятно А кто такие "украинцы" и почему они отказались от "русинов".
Думаю по простой причине. потому шо они НЕ русины. а как сказал Омельян прицак-тюрки говорящие на словьянской мове. тоб то половцы. печенеги. ерендеи и прочие черкесы)))
так шо неплохо иногда в зеркало смотреть. не замечал??
це понти від доля))) маю півгодинки вільної і от читаю лекцію Залізняка. І зразу як "дєрскій" студент задаю питання: "На каком основании Залізняк приписьівает слово Русь к русскому язику?" Я не маю наміру ставити під сумнів авторитет вченого, просто як на мене, той факт що Петро І фактично узурпував назву Русь не дозволяє говорити про звязок назви "русский язьік" і русь на такому древньому етапі.
Про надівання шишки - тут не єдина земля де таке ставалось, якщо глянути в історію європи то можемо побачити, що і на англо-саксів шишку наділи французи в 1066.
інструмент імперії - далі проштовхується на колишніх імперських територіях, а я проти.
Мені з українською мовою добре, хоча я не ортодокс, тому вільно говорю російською, польською і англійською. і мені з тими мовами добре)))
"На каком основании Залізняк приписьівает слово Русь к русскому язику?" Я не маю наміру ставити під сумнів авторитет вченого, просто як на мене, той факт що Петро І фактично узурпував назву Русь
__________
а на каком основании князь Ярослав основал город Ярославль??
А на каком основании Андрей Боголюбский отстроил во Владимире владимирский собор. и митрополит киевский переехал во владимир??
Отвечу за тебя-на том же самом , на котором Шнвченко называет Подолиюи Волынь НЕ УКРАИНОЙ а нынче и галичане стали Украиной и вещают себе на аватарки запорожскихъ козаков Мамаев
а на каком основании князь Ярослав основал город Ярославль??
А на каком основании Андрей Боголюбский отстроил во Владимире
А тут вже балакаємо про те що ці міста все ж були Русь, а як десь я почитав,чи не на твоєму старому пості?, Московщина захопила і асимілювала названі руські міста. От тобі і "основаніє"
про це я тобі вже говорив
Галичина за колись входила в склад польщі під назвою "Воєвудство руске" - думаю достатній доказ, що тут українці, хоч з мамаями на аватарках)))
а в каком году основал Москву родной сын киевского князя???Чего его занесло в залесье??))
Еслиб ты не читал догмы укронацюкизма для лиц с обр 5 кл, ты понял шо история России Московии начиналась не с москвы и петра 1 тем паче, а с Ростова великого, Суздали, Ярославля. Владимира, Твери, рязани и многих других городов, появившихся задолго до Москвы
.Кто тож те города построил,кто то крестил месное население, часом не бандеровцы??))
Галичина за колись входила в склад польщі під назвою "Воєвудство руске" - думаю достатній доказ, що тут українці, хоч з мамаями на аватарках)))
____
Ну. воеводство руске. а до чего в галичине "украина"??)))
Думаю, еслиб во времена хмельницкого комусь сказали шо галичина це укрина,глаза булы б як у рака))
да ладна, нє серчай, шо за москальська мода, чуть шо зразу Бандеру згадувати)))
Так я не читаю догми, а твій пост у приклад ставлю, сам пошукаєш, чи мені пошукати?
пример с галичиной и словами Шевченко классический
И не один нацюк не смог внятно ответить. ПАчему шевченко называл украиной поднепровье. а нанче украина аж до Польши)))
Спор этот бессмыссенный и маразматичесий, на тему кражи истории и пр.
Это всё равно шо Юрий князь Московский украл историю, чи чегось там у своего ОТЦА киевского князя великого Владимира)))
___________
Одно тебе скажу для самообразования. Все земли которые были завоеваны русскими князьями Рюриковичами, и которые не входили в понятие Русь (т.е. будущая московия), назывались в летописях "русской землёй"(не русью а именно русской землёй), т.е. землёй где распространяась власть киевского митрополита(не князей а именно митрополита), и где народы(в т.ч. и угрофины) были крещены в православну веру.
А ещё почитай историю памятника Юнеско Владимирского Собора. КУто и для когог , и зачем его построил))
о, я бачу я вже по "лесніце" вверх піднявся)))) мєлач а пріятна)))
Сергій, я не намагаюсь тебе переконати у тому, що русский розвився з української. Я Намагаюсь оспорити твою догму, що русскій велікій, а українська - селянська. Ти ж вон відразу як збурюєшся, коли хтось принижує роль язьіка. Чи не нацюкізм це?))) Хіба можеш ти очікувати від українця (з буржуйськими цукерками на аватарці) щоб він терпів мовчки зневажливі вислови?)))
нацюк то не про тебя а про Политико.
Откуда русский развился ясно и чётко изложил зализняк. В т.ч. и из мовы, почитай если не лень.
Русский язык великий. Это не догма. а историческая данность, признаная ООН (почитай статус русского в ООН)
Язык любой империи развился со временем в великий. За счёт количества носителей и главное-за счёт количества мировых первоисточниковв литературе. науке и пр. написанных на этом языке.
К мове это не относится. хоть ты тресни)) Как не откосится к большинству словьянских языков.
Вот когда Захар создаст украинскую империю, тгда мабуть и мова разовьётся до великого.
Но жлобство хохлобасов, нежелание вкадывать гроши в родной язык заради любви к нему. а не тока из желания заработать. якорем будет весеть на мове)))
читаю, читаю, тільки вже вільний час зараз закінчується.
У тому, що мова не є імперським іеструментом сумнівів не маю, проте не можеш ти називати її селянською, тільки через те, що навіть у Києві говорять мовою, я вже не кажу про міста на заході. Про жлобстово щодо мови, твоя правда, не хочуть фінансувати. З іншої сторони, як тільки хтось пробував це робити, то такі як ти починають кричати що "притискають", "закривають рота" і якийсь там маятник хитається. І нажаль це реальність - поки не прийдуть справжні націоналісти до влади - ніхто і не спробує фінансувати мову.(((
ну не селянский))Это тож всё понты))
Например словацкий язык Словаки тож его любят и говорят на нём, но он не есть великий.
Кстати добавлю, шо рейтинг русского языка неуклонно падает в мире, увы.
Факты они и в африке-факты))
Бідний Дніпровець, прочистіть очки.
Або судини від склерозу.
Сто разів уже вам нагадував і ще раз нагадаю -
статус "вілікаво" в ООН язик дістав ну ніяк
НЕ за свої чудові якості, а виключно за великі завоювання
територія та ресурсів, здійснені його носіями.
Ще раз нагадую, що якби і досі ваш язик мав усього 30 слів,
як у Еллочки-людоїдки - статус "вілікаво" в ООН він всеодно мав би.
Бо є у Раші велика територія, великі ресурси, багато бомб.
Звідси і статус, а не від якоїсь шедевральності самого язика.
Бо шедевральності оної в ньому не більше,
ніж у великій купі інших мов, які такого статусу не мають
і не будуть мати, аж доки їх носії не створять велику імперію.
Якщо вони при цьому схавають Рашу, то - не сумнівайтесь! -
ООН відразу ж передумає щодо величі вашого язика.
Стрелец. вам мракобесие глаза застило))
Я не писал за чудові якості русского языка. а писал о том шо "Язык любой империи развился со временем в великий"
Чуете?? ЛЮБОЙ империи..))
бедный закомплексованый стрелец)))
Бідні й закомплексовані Серьожик і Варвара...
Із мого тексту жодним боком не витікає,
що я там щось не розрізняю.
Зате із текстів Дніпровця аж надто тхне
впевненістю в величі його язика саме у значенні ЯКІСНОМУ.
Аж комічно. Комічним є й намагання його опонентів
щось доводити, що, мовляв, і мова теж...
Жодних доводів на свою користь нам не треба,
хай спочатку будь-який Дніпровець попробує
ДОВЕСТИ, що росязик має ті чудесні якості,
які йому так щедро приписують.
Без посилання на ООН і на купу похвальних слів,
бо про такі слова я можу нагадати,
що корінний ваш комплімент "вілікій і магічій"
був написаний Тургєнєвим акурат у ті часи,
коли ваш язик саме був язиком простонароддя -
крєстьян там усяких та "дворовой пріслугі"
Тобто грубим, хамським, примітивним, як на переконання
більшості тодішньої "еліти-тілігєнції"
При тому, що вже була імперія - огого!!!
Люди, вчіться, а то пиха ваша комічна.
Я просто балдю -
вважати нормальним "язик", у якому така купа
таких різних слів - увлєчєніє, влєчєніє, прівлєкать,
влєчь, завлєчь і ще тьма -
утворені з одного кореня - ВОЛОЧИТИ !!!!
Я розумію, коли прівлєкают (приволочують) к атвєтствєнності
за злочин. Хто ж захоче сам іти - волочать...
Але "влєчєніє душі" тобто її волочіння... Бррр!!!
О. Стрілець 16:14
Та у них навіть літери "Ф" не було!
В "Большой Советской Энциклопедии" так і написано - нема ЖОДНОГО російського слова з цією літерою бо всі вони ЗАПОЗИЧЕНІ!!!
Бруно, ты лучше расскажи, шо для тебя лично русский. украинский и английский.
По ощущению при чтении например..
=
русский язьік, освоїв на розмовному рівні в шість років так, що як пішов до школи то вчителька віри нейняла, що западенець говорить буз акценту і вживає правидьні слова - на приклад "стог сєна" замість "капіця сєна")))
англійський трохи пізніше, тому позбутись акценту так і не вдалось((
коли читаю будь-якою з трьох мов (укр, рус, англ) то два перших є для мене чимось органічним, природнім, де-коли навіть не зауважую спочатку якою читаю)))
З англійським тяжче, тоді коли треба читати, якийсь науковий текст чи специфічний галузевий то виникають труднощі з розумінням власне термінології. Тому рідним вважати його не можу.
Не слухайте Дніпровця.
Залізняк брехун заказушник, його викрили самі росіяни, не дивлячись на те що Залізняк отримав нагороди від самого Путіна з рук. кгб попрацювало, скоригувало Залізняка в потрібному напрямку.
Так, так, супер! ))))
Я якраз про це і пишу постійно на форумах!
В минулому русский язык - це українська мова.
Якщо подивитись словники 17 ст. наприклад Леврентія Зизанія, то як він називався?
Словено-руський.
Тобто церковнослов'янсько-український.
"Словенським" словам відповідають церковнослов'янські (староболгарські), які дуже схожі на сучасні російські.
"Руським" словам відповідають українські слова.
Даль написав словник великоросійського діалекту української мови.
А простіше русский язык є діалектом української мови.(с)
==========
Даль був одним з тих, хто створював імперську мовну уніфікацію, державну квазі-мову, "гасударєв язик" що згодом накинуть на 1/6 Планети.
Ясно що "апетит приходив під час їди" - от і виникла в процесі москво-міфотворення ідея назвати московську казьонну (писемну, канцелярську) мову "вєлікарусскім язиком" а живу українську мову - "нарєчієм". Велийкий грабунок і велике нищення завжди починались з ВЕЛИКОЇ БРЕХНІ..
...часто рождались догадки, ложились на бумагу намеки, то вопросами, то отвѣтами — но другіе рядители вводили въ сомнѣніе, а у самого не доставало познаній, чтобы выпутаться.(с)
==========
Імперці допомогли Далю "випутатись" - бреши, кради, знищуй - ось їх девіз..
Даль написав словник великоросійського діалекту української мови.
Русского языка-Вам Даль четко написал-РУССКОГО.Юра,Вы говорите на русском языке,а называете его-украинским,а это неверно с точки зрения здравого смысла.))
Варь.
Якщо у Вас вкрали мобілку чи ще якусь річ, то Ви купуєте нову?
Так само з словом РУСЬ, яке вкрали москалі і обрали собі за самоназву за часів сомодержця Петра-І..
Вы ещё скажите,что Андрей Боголюбский был москалём-это будет как раз в духе вашего восприятия мира:)))Покупайте себе что хотите-историю,новую национальность,но каждый день вы пользуетесь-русским языком))
Московщина вже давно стоїть догори дригом..
Повернути її на ноги можуть лише українці з допомогою кавказців та середньоазійців - хто творив московщину, той має її і знищити..
А чем догори стоит Украина?
Пока вы,Юрий, будете ждать допомоги от кавказцев, нам допоможуть китайцы. А китайские иероглифы учить намного сложнее чем ворожий русский.
http://zn.ua/ECONOMICS/kitayskie_kredity_agrarnomu_i_energeticheskomu_sektoram_ukrainy_dostizheniya_vlasti_ili_povtorenie_p-108348.html.
На днях приехала из Китая. Поражена.
А чого ж Ви там (в рідному Вам, росіянам, Китаю) не залишились а знову приперлись в Україну знову ставити її так само як і нарашку - догори дригом? Китай(+Монголія) - ось Ваше минуле і майбутнє!
Людмило. Мав на увазі відповідного "царя-асвабадітєля" (так звали Александра-ІІ) про якого тут мова:
В царствование Александра II Россия вернулась к политике всемерного расширения Российской империи, ранее характерной для царствования Екатерины II. За этот период к России были присоединены Средняя Азия, Северный Кавказ, Дальний Восток, Бессарабия, Батуми. Победы в Кавказской войне были одержаны в первые годы его царствования. Удачно закончилось продвижение в Среднюю Азию (в 1865—1881 годах в состав России вошла большая часть Туркестана). В связи с войной в 1877 г. в Чечне и Дагестане произошло крупное восстание, которое было жестоко подавлено.(с)
ANGEL, 12:04:
"Віталію, не розумію нащо Ви стільки написали? Я вже поясняв що згідно трактовок тих років великорусский язык - це одно з наречий русского языка як і малоруське і белоруське наречие."
---
Мова не йде про "трактовки тих років" (не заводьте розмову кудись в бік), але мова йде про ФАКТИЧНИЙ стан речей. Зрозуміло, Ангеле? ;)
:))
Вас цілком влаштовує визначення, дане Андрієм Скіданом? Навіть більше влаштовує, аніж мене, хоча й не мене Андрій мав на увазі? Дуже шкода, якщо так, але Вам, Ангеле, видніше... мабуть. :(
ANGEL . 12:04
Ви думаєте що в 19 сторіччі малограмотні селяни (неграмотність біля 80%) говорили на літературній українській мові? На жаль для Вас ні. Вони говорили на суржику.
=============
"На незабудь Штернбергові"
Поїдеш далеко,
Побачиш багато;
Задивившся, зажуришся,-
Згадай мене брате!
[Травень-червень 1840, С.-Петербург]
ANGEL . 12:11
Ні, не зрозуміло. А що з фактичним станом речей?
=============
Тут (де ми зараз живемо) все навпаки.
Що для Вас "біле" то для людей чорне, а що для Вас "чорне" то для всіх біле.
В
http://bse.sci-lib.com/article115076.html
пишуть, що:
Буква «Ф» в русском языке пишется только в заимствованных словах.(с)
А де ділась інфа про те, що такої літери раніше не було в рос'язі? О_о
Блін! Москалі продовжують переробляти історію )))
Москалі брехать уміють. А ось які з москалів господарники:
В царствование Александра II периодически начинался голод, которого в России не было со времен Екатерины II и который принимал характер настоящего бедствия (например, массовый голод в Поволжье в 1873 г.).(с)
"Газди"-блін:
Если ранее торговый баланс России был все время положительным, то в течение царствования Александра II происходило его ухудшение. Начиная с 1871 г. он в течение нескольких лет сводился с дефицитом, достигшим к 1875 г. рекордного уровня 162 млн рублей или 35 % от объёма экспорта[84]. Дефицит торгового баланса грозил вызвать утечку золота из страны и обесценение рубля. В то же время, указанный дефицит не мог объясняться неблагоприятной конъюнктурой внешних рынков: на основной продукт русского экспорта — зерно — цены на внешних рынках с 1861 по 1880 гг. выросли почти в 2 раза[85].(с)
В целом характеризуя экономическую политику Александра II, М. Н. Покровский писал, что она была «растратой средств и сил, для народного хозяйства совершенно бесплодная и вредная… О стране просто забыли»[94]. Русская экономическая действительность 1860-х и 1870-х годов, писал Н. А. Рожков, «отличалась грубо-хищническим характером, расточением живых и вообще производительных сил ради самой элементарной наживы»; государство в этот период «в сущности, служило орудием для обогащения грюндеров, спекулянтов, вообще — хищнической буржуазии»[95].(с)
А ось це було дуже мудре рішення яке ощасливило багатьох людей:
В 1867 году Аляска (Русская Америка) была продана Соединённым Штатам за 7 млн долларов (см. продажа Аляски).(с)
Так мільйони людей перестали бути москалями і тому стали дійсно вільними і щасливими.
Убийству Александра II посвящены следующие строки Александра Блока (поэма «Возмездие»):
«…Грянул взрыв
С Екатеринина канала, Россию облаком покрыв. Всё издалёка предвещало, Что час свершится роковой, Что выпадет такая карта... И этот века час дневной — Последний — назван первым марта»(с)
Цікава інфа про царювання Александра ІІ:
Также предпринимались меры по русификации Польши.
Чтобы уменьшить влияние католической церкви на общественную жизнь Польши после восстания, царское правительство приняло решение о переводе в православие принадлежащих к Украинской греко-католической церкви украинцев Холмщины[69]. Подчас эти действия встречали сопротивление. Жители села Пратулин отказались 24 января 1874 года верующие собрались возле приходской церкви, чтобы воспрепятствовать передаче храма под управление Православной церкви. После этого отряд солдат открыл огонь по людям. Погибло 13 человек, которые были канонизированы католической церковью как Пратулинские мученики.(с)
Шановний авторе,дякую за те що виставили цю мою роботу.Перед тим як її робити я вивчав багато першоджерел.Едина там помилка,що цар мав бути Александр 1,а не 2.Але признайте,що підробка якісна.Так rudik це я від прізвища Руденко,мене в школі скорочено називали рудіком
По оценкам взрослых/серьёзных филологов, Даль - тупой, плебейского уровня, жулик-шерамыжник, позволяющий себе лепить отсебятину, да прямые фальсификации. А потому, заслуженно имеет статус шарлатана.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.
Бо вони так твердо переконані, що спочатку були вони, а уже потім СЛОВО, що навіть свого президента відправляють журавлями управляти...
Вони забріхують все і вся!
Дивуєте мене з кожним днем все більше і більше :)))
Вам цього не треба робити!