Неділя, 00:51, 30.09.12

Рейтинг
12 0
Переглядів
2520

0
0

Originally posted by userinfo.gif?v=96.7ukraine2world at Старославянский язык - Церковнославянский язык1441788_original.jpg

Коментарі

Чекає свого народження, щоб зразу стати "вєлікім і могучім".
+4

"Український нарід, як порівняти його до московського приміром,- був тоді далеко розумніший, освіченіший, проворніший. З України потім ціле століття находили на Московщину люди, що там заводили школи, бібліотеки, вчили, писали і друкували. Довгий час усі вищі духовні в Московщині були з Українців, бо своїх учених там не було. Довгі часи Московщина жила українською наукою, поки своєї нарешті не розвела, працею та заходами тих же українських учених."
/Михайло Грушевський, "ПРО УКРАЇНСЬКУ МОВУ І УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ", с. 23-24 репринтного видання./
Эти языки как и латиница - вышли из употребления, когда их приватизировала иерархия церкви.
+4

В Середньовіччі Європа писала латиницею. В Україні крім латиниці була ще й словянська букво-знакова культура (письмо) і словянська мова. Отже ми були БАГАТШИМИ від Західної Європи.
Потім українці в рамках духовної колонізації і для просвітництва дали москалям те письмо і мову.
За це Москва попалила або конфіскувала багато українських стародруків..
0

Я не собираюсь драться за различные варианты прошлого. Меня интересует будущее.
+4

Пане Дмитре.
Колись був такий науково-популярний фільм (здається, німецький) "Спогади про Майбутнє". Фільм був про те, що ніщо не вічне і нічого нема нового (якось так).
Питаєте про будущєє?
Язик повторить долю усіх імперських мов. Де зараз латинь? Де старогрецька? Де Константинополь? Що зараз у найбільшому константинопольському храмі?
Згадайте, що перші московські монети мали арабський напис, отже Москва просто повернеться у своє лоно..
-1

Неважно. Язык - только инструмент для передачи образов внутреннего мира человека другим людям либо в культуру общества. Как только он перестанет выполнять свои функции либо будет недостаточен - появится иной инструмент.
+1

Так пане Дмитре. Коли зникла імперія Рим і латинь, то всі національні країни розтягли імперський мовний однострій "на запчасті" по своїх національних квартирах. Хтось взяв тільки літери і деякі слова, хтось тільки деякі слова, а хтось і просто забув.
Так буде і з РФ та русскім язиком - його інші народи розтягнуть "на запчасті" як старий подержаний автомобіль в майстерні..
Фіни (суч.московці) кажуть що то їх "ісконний язик". Але ж їх царі наказували палити книжки на цій мові і навіть літері "Ф" (яку вони не вимовляли, як і усі інші фіни) вони навчились значно пізніше..
Ломоносов придумав велікій і могучій.
До нього в Московії на місцях розмовляли фіно-угорськими діалектами: мордовським, ерзянським, вепським, мерянським: "Коровяк кушатны ай-люли ай-ны-ны!" ))))

Церковнослов'янською велись Богослужіння в Московії та листування духовенства, знаті.

Потім Ломоносов змішав церковнослов'янську та фіно-угорську - і з'явився велікій і могучій.
+6

Ломоносов вчився у Могилянці. Отже він сповна оцінив силу Києва і науки. Ясно що за основу брав писемну мову Києва бо тоді то була універсальна мова, мовна уніфікація яка давала змогу переписуватись і порозумітись людям різних територій.
Потім московці забрехали історію (як це вони роблять постійно) і вийшло, що у них "з'явився" язик, а у нас нічого не було - ні письма ні мови..
Корені цього антигуманного процесу, власне етно- і соціопсихологічної війни, сягають у далеке минуле. Одразу після договору України з Московським царством (1654 р.) «тишайший» цар Олексій Михайло­вич вимагав у своєму маніфесті від українців «прежде нашего пришествия разделение с поляками сотворите как верою, так и чином: хохлы, которые у вас на головах, постригите...».
Після цієї, здавалося б, коміч­ної претензії царський уряд заборонив розповсюджен­ня у володіннях Московської держави книжок, які виходили у вільних українських друкарнях. У договорі з поляками цар вимагав, щоб «все те, в которых местностях печатаны и их слагатели, також печатники или друкари, смертью казнены и книги собрав сож­жены были и впредь чтобы крепкий заказ был безчестных воровских книг никому с наших коро­левского величества подданых нигде не печатали под страхом смертной казни». Було наказано «собрати и на пожарех сжечь» як за зміст, так і за «слог его еретичес­кий» «Учительное євангеліє» Кирила Транквілліона-Ставровецького, що не раз виходило друком на Україні.
http://politiko.ua/blogpost37340
Москалі в українців брали-крали все. Москальська цариця навіть видала секретний указ щоб класти дівок під українців:
«...Дабы оной малороссийской народ охоту имел своитца, и в свойство вступать с нашим великороссийским народом (как было особливое наме­рение к тому их привесть блаженный и высокодостойныя памяти Государя нашего (імператора Петра І — В. Л.), того ради повелеваем вам, дабы вы по нашему искусству секретно под рукою особливо труди­лись малороссиян... побуждать и искусным образом приводить в свойство с великороссийскими, и при­стойными разсуждений дабы они своились и в свойство вступали более с нашими великороссийскими под­даными, и сие содержать секретно. Анна. Генваря 31, 1734 года». http://politiko.ua/blogpost37340
+1

В часи Петра Могили в Київській Митрополії була проведена реформа, і українське Православ'я виглядало досить пристойно, впорядковано, не гірше за уніатів та католиків, а не так як був хаотичний безлад наприкінці 16 ст.

Московія ж завжди була в самоізоляції, нічого нового знати не хотіла, і церква там була законсервована. Звичайно, вони косо дивились на наведення ладу в українському Православ'ї, москалям це не подобалось.

РПЦ навіть до цього часу розповідає, що українське Православ'я 17 ст. було засмічене впливом католицтва.
Це неправда, якраз Київська Митрополія часів Петра Могили і його наставника Йова Борецького дуже стійко опиралася впливам уніатства і католицизма.

Але реформа була потрібна, інакше українське Православ'я розвалилося би від хаосу, бо Константинополь не виконував свої функції управління як було потрібно.

Але москалі страшенні традиціоналісти і для них "шаг влево, шаг вправо - попытка к бегству - расстрел на месте", їм нічого не доведеш.
+2

Василю, давно відомо - "всяк дурак захищає дурість свою", добавлю і уточню - захищає дурість свою від правди.
Тому москалі так вперто заперечують правду - правда може знищити їх міфічне царство, царство на брехні..
На територіях від Königsberg in Preußen і до 千島列島, де грошима, де владою, а де й силою зброї навязано всім один і той самий язик.
Що він приніс людям і людству правдивого, справедливого, доброго?
НІЧОГО!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі