Блоги → Перегляд

На горе в с. Гореничи у прокурора Пшонки не пахнет.

Субота, 18:25, 03.11.12

Рейтинг
3 0
Переглядів
3335

0
0

thumbnail-20120510163636n.jpg

Гореничі продовжують задихатися від смороду, а прокурорські пінкертони, очевидно, вже втратили нюх

У матеріалі «Село, що задихається від смороду» ВК №9 (29) від 01.06.11 р. ішлося про те, що село Горeничі Києво-Святошинського району отруює нечистотами не тільки себе, а й усе Північне Правобережжя. Попередній сільський голова Володимир Перевишко (каденція 1998–2002 роки) пішов з посади саме через те, що не зумів організувати ремонт та налагодити утримання очисних споруд. Тож, як жартують сільські дотепники, новий голова Андрій Гуленко прийшов до влади на хвилі нечистот. Але й А. Гуленко, який досі керує в Гореничах, не довів очисних споруд до пуття. 
Після публікації в газеті народний депутат України (фракція «БЮТ-Батьківщина») Костянтин Бондарєв надіслав відповідне депутатське звернення головному санітарному лікарю Київської області Галині Гринчук. Ось що вона повідомила: 


«Ваше звернення стосовно незадовільної санітарно-екологічної ситуації та не-
ефективної роботи каналізаційних очисних споруд в с. Гореничі Києво-Святошинського району розглянуто фахівцями санітарно-епідеміологічної служби області.
Здійснення державного контролю за проведенням заходів з охорони водних об'єктів від забруднення, за станом роботи очисних та інших водоохоронних споруд, згідно Правил охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1999 № 465, покладено на органи Мінприроди.
З 2007 року в с. Гореничі ведеться будівництво КОС потужністю 1000 м3/добу згідно проекту, розробленого ТОВ «Київавіапроект», що пройшов комплексну експертизу. Будівництво розпочато на земельній ділянці, де розташовувались старі КОС, побудовані ще в 70-х роках минулого століття.

Під час будівництва нових КОС у 2009 році було зруйновано старі каналізаційні очисні споруди, внаслідок чого стічні води від дитячого садка на 210 місць, загальноосвітньої школи на 320 місць, десяти 18-квартирних житлових будинків, десяти 8-квартирних житлових будинків, будинку культури на 250 місць та інших об'єктів без очистки скидаються в р. Ірпінь. Ситуація, що склалася, веде до забруднення річки Ірпінь. Як наслідок 37% проб води, відібраних у 2011 році, за санітарно-хімічними та 25% – за мікробіологічними показниками не відповідають вимогам безпеки.

Головним державним санітарним лікарем Київської області направлено припис сільському голові з вимогою припинити видачу технічних умов на каналізування об'єктів, що здійснюють скид на КОС с. Гореничі та вирішити питання будівництва сучасних, ефективних каналізаційних очисних споруд з врахуванням існуючих об’єктів та перспективи розвитку об’єктів виробничого та соціально-культурного призначення. Матеріали направлені у прокуратуру Київської області для вжиття заходів прокурорського реагування.
В 2008–2009 роках в с. Гореничі було введено в експлуатацію і передано інвесторам для закінчення будівництва 9-поверховий 169-квартирний житловий будинок. Згідно ТУ каналізування житлового будинку передбачалось на КОС села, які підлягали реконструкції та капітальному ремонту. Інвестор – будівельна організація ТОВ «Будагро» – прийняв дольову участь в будівництві нових КОС потужністю 1000 м3/добу.

Сміття та побутові відходи від житлових масивів села і об'єктів соцкультпобуту вивозяться на полігон твердих побутових відходів Києво-Святошинського РВУЖКГ с. Тарасівка, згідно договору №6 від 01.04.2011 р.
Забезпечення жителів села питною водою здійснюється від сільського водопроводу, який експлуатує 5 артезіанських свердловин (бучацький та сеноманський водоносні горизонти). Згідно результатів лабораторних досліджень, вода не відповідає вимогам ДСанПін 2.2,4-171-10 за вмістом заліза, показниками кольоровості та мутності. Населення, що проживає на окраїнах села Гореничі, для господарсько-питних цілей використовує воду із 9 трубчастих колодязів. Відстань від найближчого колодязя до КОС складає 350 м. Якість води в шахтних колодязях відповідає показникам безпеки. Дезінфекційний відділ ДЗ «Києво-Святошинська райСЕС» МОЗ весною та осінню з профілактичною метою проводить знезараження води шахтних колодязів».

Ми не ставимо під сумнів щирість головного санітарного лікаря Київської області та тих, хто готував для неї наведену вище відповідь. Однак недаремно у своєму зверненні народний депутат Костянтин Бондарєв просив доручити перевірку ситуації з очисними спорудами в Гореничах фахівцям обласної, а не районної санепідстанції. Бо оскільки сам головний санітарний лікар Києво-Святошинського району підписував акт прийняття в експлуатацію без очисних споруд згаданого 9-поверхового 169-квартирного будинку, він буде зацікавлений не надавати об’єктивної і неупередженої інформації. Так, схоже, і сталося. Працівники обласної санепідстанції довірилися своїм районним колегам. А ті подали інформацію, далеку від реальної. Якщо це не так і працівники облСЕС самостійно вивчали ситуацію на місці, то чому у відповіді йдеться лише про одну дев’ятиповерхівку, а про другу, спорудження якої наближається до завершення, жодним словом не згадано? Невже побутові нечистоти від неї скидатимуться кудись в інше місце? І якщо «з 2007 року в селі Гореничі ведеться будівництво КОС потужністю 1000 м3/добу...», то де ж результати? 

Впродовж останніх шести місяців наші кореспонденти тричі побували біля гореницьких очисних споруд. Наприкінці травня на так званому будівництві навіть кіт не валявся. Усе там заросло бур’янами. У середині серпня на місці майбутнього будівництва об’єктив нашого фотоапарата зафіксував лише кілька куп щойно завезеного піску. А 5 листопада гореницькі очисні споруди мали ось такий вигляд. 
До речі, попри припис обласної санепідстанції сільському голові «припинити видачу технічних умов на каналізування об'єктів, що здійснюють скид на гореницькі каналізаційно-очисні споруди», брудна річка рідких фекалій і досі мирно тече прямісінько в Ірпінь. Навіть у листопадову прохолоду сморід від неї доноситься до сусідніх вулиць. 

Мимоволі закралася підступна думка. Якщо прокуратура Київської області, куди обласна СЕС надіслала матеріали перевірки гореницьких очисних споруд, досі на нього не відреагувала, значить, від жахливого смороду прокурорські пінкертони вже втратили нюх.

Іван СИЛКА

Сам Пшонка вместе с головой Гуленко проживают на горе в с. Гореничи, однако там им не пахнет.

b-00008885-v-00000928.jpg

Коментарі

http://glavcom.ua/video/928.html
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.