Субота, 23:38, 10.11.12

Рейтинг
1 0
Переглядів
2713

0
0

Запропонував таку ідею для розвитку видавничої справи України:

• Запровадити більш-менш високі мита на іноземну друковану продукцію

• Надати іноземним видавництвам, можливість випускати свою продукцію на базі українських типографій, із української сировини та залученням українських працівників.
Друкування видань на українських типографіях митом не обкладатиметься.

Таким чином, можна отримати фактичні інвестиції в українські видавництва.
Це нововведення пожвавить українську економіку: створить нові підприємства (або розвине наявні типографії) та нові робочі місця.  

В цій ідеї можуть бути кілька складових:

1) Можна встановити квоти на твори іноземною мовою із можливістю випускати продукцію цими мовами понадквотово за додаткову платню.

2) Можливі податкові пільги для літератури, перекладеної на державну мову та мови інших корінних народів України (зокрема, кримськотатарську).

3) Додаткові заходи для підтримки українських авторів та україномовних творів також можуть мати місце.
Зокрема, можна запропонувати продавати у книгарнях певний відсоток лише таких книжок.
Або за схемою, що є встановлений відсоток і, щоб понизити його, книгарня має заплатити певну суму (такий собі, податок), або, що за наявність цього відсотка, книгарня отримує податкові пільги. Чи якось скомбінувати ці механізми.
4) Можна запропонувати встановлення у книгарнях на помітних місцях поличок із українськими новинками...

Можлива і така умова, що деякі видання український уряд може обмежити в тиражі, або наказати видавати деякі книги з обов’язковою передмовою та коментарями… Але це трохи інша тема.

Що ви думаєте про цю пропозицію?
Якщо вона вам подобається, підтримайте її, будь ласка, тут:  http://politiko.ua/idea1561

Коментарі

Дмитре, на яку статистику ти покладаєшся щодо конкретних вподобань читачів?
Я керувався, пропонуючи цю ідею, тим, як би стримати переважання на книжковому ринку іноземної друкованої продукції та залучити додаткові засоби для функціонування вітчизняного видавництва
Сьогодні дізнався про те, що депутати від "Свободи" запропонували обкласти зарубіжну друковану продукцію 5% митом, гроші з якого мають піти на підтримку бібліотек.
Ідея такого обмеження іноземних конкурентів та допомоги нашим бібліотекам непогана. Але вона матиме побічні ефекти, яких, нмд, можна буде позбавитись, втіливши мою пропозицію.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі