Блоги → Перегляд

Перспективи розвитку села Оброшино

Четвер, 09:10, 27/12

Рейтинг
8 0
Переглядів
2835

0
0
У цій статті згадуються


GrlAnuI4-hHJAvTZ4iwuqY0QLzwSfJjUPDYDfEvnDP-Nqamrk54ryVRtnIM2giy-p5FSdAU0k-JW-hD7iCPnDCSpK9iHuS02Mi2l8Z00v-pkloW53dGH

Днями у нижньому оброшинському магазині почув дві цікавих новини.

 Перша – кінця світу у грудні вже не буде й, дякуючи Богові, відсвяткуємо ще не одне Різдво Христове.

Друга новина – під селом будують “грандіозний” сміттєпереробний завод на який буде звозитися мотлох з цілої Європи. Одну апокаліпсу пережили, але  Господь Оброшин не милує, наслав на нас другу. Мороз по шкірі й сонця не видно. Спрацювала таки абсолютно  надійна в таких випадках система ОБС.

 Була створена ініціативна група з мешканців села, які є спеціалістами у галузі екології, енергетики, теплотехніки, гідротехніки, геології й інших відомих та невідомих селянам наук (!?).
  

24 листопада після молебеня з вшанування Пам’яті Жертв Голодомору  був оголошений схід села, на який зібралась, як завжди у Оброшині, величезна кількість небайдужих мешканців щоби почути про те лихо, яке нібито насувається на село. Запросили навіть новообраного у нашому окрузі народного депутата України Ю.Михальчишина, який в обов’язковому порядку, незважаючи на зайнятість, прибув раніше й відбув молебень разом з громадою.

Після проголошення звернення ініціативної групи на збори прибув й сам інвестор, щоб почути про події у селі.

 А події на зборах набирали обертів більших ніж у парової турбіни, а вона має всього три  тисячі обертів за хвилину. Одна група проголошувала про спалення величезних об’ємів сміття, друга про спалення вагонів автомобільних шин, третя про спалення ешелонів вугілля, четверта про відкачку води й утворення карстових печер під селом. Але ніхто не міг надати конкретної інформації – що ж то за біда має будуватися біля водокачки.

 Зупинюся на технічних питаннях.

 Про карсти. Карсти були, є й будуть на території Львівщини, а особливі від вул. Окружної міста Львова до Миколаївського району. Навіть «Інститут Геотехнологій» на вул. Кульпарківській біля обласного ДАІ стоїть не на палях (сваях), які провалювалися у карстові порожнини, а на величезній монолітній плиті.  

В Оброшині найбільші та найдовші карстові печери від Вигона до старої бані, де ставок за лічені хвилини опинявся в районі теперішньої вул.Богуна (тої самої бані). Глибина від поверхні грунту становить 6 - 24 метра. Найбільшу небезпеку від карстів творять самі господарі будинків та споруд, спускаючи каналізаційні стоки в карстові порожнини й тим самим підмиваючи основу власних маєтків.

 Детальну карту розташування карстових порожнин, для заспокоєння громади, можна зробити тільки методом вертикального електрорезонансного зондування, що ми зробили у с. Піски, де кожних 15-20 років під землю провалювалося по одному будинку. Але для цього потрібні кошти.  

Промислові свердловини, розташовані біля майбутньої ТЕС, нещадно експлуатувалися за часів СРСР, а це понад 35 років, та за час експлуатації час нікому й нічого не підмило. Та й що можна підмити водоносними пластами на глибинах від 64 до 120 метрів та на відстані майже кілометра від лінії села.

Одною з основних причин вимивання карстових печер є недбале ставлення до організації водовідведення поверхневих вод в т.ч. дренажних систем.

Але перейдемо до причини заворушення в селі. Що ж за диво та ТЕС.

 Теплова електрогенеруюча станція.   Основні механізми та обладнання.  Сушка – дробилка – механізм подачі – котел – парова турбіна – електричний генератор. Котел з рухомими колосниками, по-народному руштами, запроектований на спалювання пелет чи щепи деревини й ні в якому разі не на матеріали, що містять сірку, феноли, різного роду пластичні маси тому, що конструкція топки розрахована на якийсь один вид палива, за рахунок чого й досягнуто ККД до 98%.

 Який хімічний склад деревини?

 Як не дивно в основі всього чотири хімічних елемента – С (вуглець), О (кисень), Н (водень) та N (азот).

Що є основним продуктом згоряння?
  Майже як в природному газі – СО2+Н2О +мізерна кількість ефірних сполук (запах, який нагадає всім про передсвяткове вудження шинок) та десятки відсотка від ваги – зола, яка так потрібна аграріям (в т.ч. виробництво міндобрив).

 Турбіна.
 Коефіцієнт корисної дії сучасних турбін становить 32-34% . Можемо порівняти виробництво фірм «Capstone» (USA), «Турбоатом» (Харків), Калуга , Суми, Саратов тощо. Усі турбіни досконалі незалежно від виробника, тому що моторесурс їх становить 30 – 50 років. При підведеній тепловій потужності у 1 Мвт турбіна віддає на генератор в середньому 330 Квт, тому й розрахунки деревини множать на три (3Мвт теплової – 1Мвт електричної). Залишок у 67% теплової енергії при конденсації пару використовується у виробничих потребах, обігріву приміщень споруд, а у нас напевно буде тепличне господарство ( ні один інвестор не дозволить собі витрачати теплову енергію для обігріву  довколишнього середовища).

 Вода.     Для роботи 3 Мвт парової турбіни протягом місяця достатньо 1300-1400 літрів води тому, що вона працює у замкнутій системі, а тому розмови про надмірне споживання води недоречні. Дебет свердловин в районі «водокачки» у десятки разів перевищує потреби Оброшина та Ставчан зі всіма підприємствами розташованими на їх територіях. Присутність свердловин біля ТЕС не можна , а потрібно залишити у повному спокої.

 Але залишимо технічні теми й повернемося до зборів.

 Наслухавшись бздурів про екологічну катастрофу в Оброшині  один з присутніх науковців висловився : ” Враження таке, що я впав з дуба на кактус”.

  Виникає питання – кому вигідне розповсюдження неправдивої інформації про новий проект?

  Хтось хоче засвітитися у “благородному” пориві за долю села, а може у переслідуванні своїх «шкурних» інтересів?

   Найголовніше вирішувати долю проекту взялися люди, які не розуміють, або забули основи «Молекулярної фізики й теплоти» та «Електротехніки», що 1 Мвт це всього-навсього 1000 Квт, що є споживанням  одного пр. Вольського та вул. Самбірської села Оброшино у вечірній час.  Для декого приставка “Мега”  виявляється має якесь магічне значення, це не “МЕГАзірка” в шоубізнесі. Прості люди не розуміють про що мова, бо не всі мають технічну освіту, та й не всі члени ініціативної групи можуть оперувати джоулем, калорією та ватом не говорячи про приставки кіло-, мега- та гіга- (без образ до більшості членів ініціативної групи). 

 І знову виникають питання :

 чому ініціативна група не порушує питання про встановлення на підприємстві      інвестора додаткових фільтрів-каталізаторів (вловлювачів запаху), що є основною причиною у негативному ставленні громади Оброшина та Ставчан до інвестора?  чому ініціативна група, яка “дбає” за екологію в селі не піднімає питання про роботу очисних споруд ?  чому всі стоки (Оброшинські випорожнення) надалі течуть  у річку Ставчанку й далі у річку Щирку та Дністер а це мільйони кубометрів нечистот у рік.  чому сільська рада, яка регулярно отримує кошти від фірми інвестора й основні дотації з районного бюджету, не може пояснити громаді про суть та необхідність таких інвестицій для села.  чому ініціативна група не піднімає питання про стан дорожного покриття сільських вулиць, де поділися тисячі кубометрів свіжого щебня, а дороги засипані рудою з невідомим вмістом тяжких металів, від якої годі відмити взуття, а рівень радіації сягав 37-39 мікрорентген на годину; заміри проводилися професійним дозиметром «Припять» та побутовим «Белла».

Найголовніше, що на зборах інвестору не дали промовити навіть трьох речень! А ми   називаємо своє село академічним. Прикро!

 Декілька сот років тому такий театр абсурду у Польщі називався правом вето й заключався у слові «нє позвалям», у нас більше нагадувало народне - «усрамся - нє дамся».  

  Пригадав двох жіночок біля церкви. Одна каже : «Іду напевно сповідатися, бо вже так нагрішила, так нагрішила!», а потім біля самої церковної брами обертається й каже : «Але як приємно згадати!».

  Так що, шановні, робіть у своєму житті так, щоб вам завтра було приємно згадати про сьогоднішні події.

З повагою,

депутат районної ради       Ю. Бутинець

Від себе додам, що ще раз переконався в одному - більшість "зелено-екологічних" акцій є банальними спекуляціями корисливих людей на загальній некомпетентності.

І на закінчення - старий польський анекдот:

- Прошу пана, а хто такі "зелені"?

- О, прошу пана, то кавуни! Зверху - зелені, а всередині - таки червоні!


Коментарі

12345 67890 09:58
+1
Да уж... Вот так всё в нашей жизни и происходит. С высоких трибун говорится одно, а в жизни другое.
+4

Ніхто так ефективно не бореться з чистою екологією як "зелені".
"У зелений зелено в кишені"(с)
+3

І не кажить, саме "зелені" найбрудніше використовуються технологами
+2

Якщо вже сам О.Мороз сказав колись ту фразу що я привів вище ("у зелених в кишені зелено") то він знав що каже - не один рік в політиці зуби з'їв ))
Коефіцієнт корисної дії сучасних турбін становить 32-34%
=============
??? Хто Вам це сказав? Парові турбіни сьогодні є рекордсменами по ККД. Отже множте те (що Вам кажуть про парові турбіни) на 2...3 і будете знати реальний ККД турбін.
Якщо тут дали ККД всієї електростанції, то й це під сумнівом - якась дуже вже затратна вона.. Нагадує старі ТЕС совєцькі і то поношені..
+5

Питання, пане Юрій: Яке ККД ви маєте на увазі, говорячи про сучасні турбіни? Маю на увазі вхід-вихід саме турбіни, а не комплексу загалом.
+1

Турбіна прямоточна в залежності від функцій (теплофікаційна і тд) може бути на широкі межі застосування тепла водяної пари. Якщо має на "хвості" радіально-вісьову турбіну динамічної конденсації - то на виході відразу вода і її можна качати в котел. Помпа може мати привід саме від "хвостової" турбіни. Електрогенератор на ТЕС має більші розміри ніж турбіна.
Старі турбіни мали річкові(ставкові, морські) конденсатори для повернення води або градирні. Це вже застаріла технологія і майбутнє за динамічною конденстацією. ККД там близький до 100%.
Головне сьогодні, це не ставити трубу.
У нас в містечку Брошнів поставили труби ("Кроно") і відразу почали утилізувати відходи (з Німеччини) в небо України. Якщо вітер дує в бік Польщі - перестають випускати відходи, якщо на наше село - погибель, особливо вночі. Сохнуть дерева та урожай, люди й тварини хворіють - нема на те ради..
Народ бунтував колись, перекривали дорогу, не впускали машини з німецькими відходами до труби - марна справа.. Лідерів бунту залякали, позбавили засобів до існування, загнобили впень.. В результаті курортна місцина перетворилась у "промислову" за рівнем забруднень повітря, води, грунту.
ПОРАДУЮ. У Азаровика поєднали промисловысть з екологією. Тепер сваволя промисловиків необмежена...
+4

вови хочуть ту Україну ДОБИТИ
+4

вони..
Віктор Замай 11:25
Парові турбіни - це плазмові двигуни бо працюють на плазмі.
Плазма утворюється при "перегріві пари", тобто під час нагріву води і пари більше 300 градусів С, наступає "точка іонізації", коли кисень і водень води перетворюються в плазму. При подальшому нагріві тиск вже не збільшується, але енергія паро-плазми росте з ростом температури. Ось чому парові двигуни - найпотужніші в світі! До речі, реактивні двигуни космольотів і космічних ракет є паровими, тобто працюють на кисню і водню з утворенням водяної пари. АЕС також не може обійтись без парових турбін, але там плазми нема бо реактори дуже слабо нагрівають воду..
+4

Юрій Бородатий 15:00; 15:10
***
Пане Юрій, ви так і не дали змістовної відповіді на моє питання щодо ККД турбіни.

Спробую інакше поставити питання:
Скільки енергії (в парі) потрібно подати на турбіну, аби на виході отримати 1квт електричної? Ми ж за ТЕС говоримо, чи не так?

ПМ: Теоретична фізика - це добре. Але нас (принаймні мене) цікавить суто практичне застосування турбін в процесі перетворення енергії. А турбіна у вказаному процесі грає роль перетворювання енергії пари в електричну енергію. Автор блогу говорить, що ККД цього процесу (перетворення) становить 32-34%. Ви кажете існують, принаймні теоретично, з ККД 99,(9)%. Я маю сумніви щодо вашої правоти, тому ще раз прошу розписати ваш варіант обчислення ККД турбіни.
-1

Віктор Замай 08:02
ККД вираховується декількома способами. Принаймі одни з них (через температуру або інші якісні показники) є абсолютно невірним, тобто дає результат, обернено-пропорційний реальному.
Тепер про ТЕС. Ви правильно замітили, що ККД турбіни слід вираховувати з допомогою Q (теплоти) пари що входить в турбіну і електроенергії на виході електрогенератора. Зрозуміло, що слід брати не всю Q (теплоту)пари яку вона має від 0К а лише то тепло що "залишається" в турбіні, тобто трансформується в елекрику. З таким підходом отримаємо ККД 75-85%, деколи більше.
Віктор Замай 08:02
Ще важно за яку турбіну йде мова. Зрозуміло що парові турбіни є найкращими двигунами з усіх можливих. Нафтопаливні ДВЗ їм навіть у слуги не годяться - надто малий у них ККД. Те саме котел АЕС - ну яка з нього пара? ))
Отже ми ведемо мову за велику ТЕС з генератором що крутиться з мінімальними для турбін обертами - 3000 в хвилину. Це найгірший генератор з усіх можливих, хіба що генератори ГЕС мають менші оберти.
ККД електрогенератора залежить від обертів - чим вищі оберти, тим вища ефективність і ККД.
Прямоточна турбіна, звичайно, має декілька ступеней, причому, різних. В кожній ступені частинки робочого тіла (водяної пари) вдаряються в лопаті і втрачають свою швидкість. В ідеалі потік пари має мати швидкість у 2 рази більшу за швидкість поверхні лопаті (відносно нерухомого спостерігача). Досягти цього в прямоточній турбіні можна лише частково, тому застосовують радіально-вісьові турбіни які точно моделюють природні процеси в кліматі Планети - циклони, торнадо, смерчі.
Тут ККД дуже великий. Досить сказати, що тиск на вході і виході активних турбін однаковий. Радіально-вісьова турбіна дозволяє отримати на виході воду і повністю обійтись без градирні чи річково-ставкового теплообмінника-конденсатора.
+4

Прочитавши ці "бздури" на тему ККД турбіни, оголошую конкурс на поставку парової турбіни з ККД більшим за 50%. Приз - 100000 У.О.
-2

Юрій Бутинець 10:27
Браво!
Навіть у мене менший приз (всього 10000 доларів США), щоправда, за свідчення ДЗ ("другого закону" термодинаміки). Спочатку просто продовжив конкурс по віднайденню доказу ДЗ. Приз тоді був 7000 доларів, оглошення дав через пресу (київський журнал "Конструктор") та Інтернет (див."Вікіпедію"). Гарантом виступили посередники-спонсори.
Зрозуміло, що ні доказів ні свідчень ДЗ нема і неможе бути..

А Ваш приз, пане Юрію, отримає любий чоловік. Парові двигуни мають найвищий ККД, тому Ви програєте свій приз 100%-но! ))
Щось подібне пережив Рудольф Дизель, коли приз германських інженерів отримав не він (за свій чудо-мотор), а 2 "паровики". Їх мотори виявились потужнішими, ефективнішими і мали ККД у 2 рази більший від дизельного мотора.
Назвіть свої координати - хочу виграти Ваш приз!
(жартую)
-3

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F:%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8%D0%B9_%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD_%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D1%96%D0%BA%D0%B8
- тут Ви могли виграти 7000 доларів, а сьогодні навіть більше - 10000 доларів.
-3

10 000 $ тому, хто знайде свідчення, так званого, «Другого Закону» або «Другого Начала» (Термодинаміки, далі - ДЗ). При чому, вказана сума (10 000 $) буде сплачена КОЖНОМУ за кожне свідчення ДЗ.
http://politiko.ua/blogpost65410

Найгірші з можливих теплові двигуни є сьогодні найбільш уживаними! (Конкурс на отримання 10000 доларів США продовжується!)
http://politiko.ua/blogpost65658

- ризикнете? )
-3

то-то.. :)))
Віктор Замай 08:02
Теоретична фізика - це добре. Але нас (принаймні мене) цікавить суто практичне застосування турбін в процесі перетворення енергії. А турбіна у вказаному процесі грає роль перетворювання енергії пари в електричну енергію. Автор блогу говорить, що ККД цього процесу (перетворення) становить 32-34%. Ви кажете існують, принаймні теоретично, з ККД 99,(9)%. Я маю сумніви щодо вашої правоти, тому ще раз прошу розписати ваш варіант обчислення ККД турбіни.
=============
32-34% використовують лише ті турбіни, які просто доводять теплофікаційну пару до кондиції. Далі пара йде в теплоцентраль.
Якби звичайна турбіна чисто електричної ТЕС мала такий самий ККД, то її б викинули. А ККД всієї ТЕЦ - біля 90% - це відомо.
Якщо ж втрати в турбіні становили б 66-68% (по логіці: 100-34=66; 100-32=68) то вона б розплавилась за скількісь-там хвилин )))
Віктор Замай.
Не вступайте у дискусію з дилетантами типу "Зелений Бородатий". Якщо людина не знає, чому частота обертання турбіни рівно три тисячі обертів - на подальшу дискусію просто шкода часу. Зважаючи на коло його інтересів та коментарі виникає застереження в процесі іонізації в його головному органі організму.
0

Юрію.
3000 є просто синхронною швидкістю, точніше, однією з синхронних швидкостей. Генератор ІІІ-фазний, кількість полюсів мінімалізована - от і маємо 3000. Крім того, турбіна розрахована саме під ці оберти щоб економити на трансформаційних процесах.
Є турбіни швидкісні.
У мене була турбіна що розвивала 300000 (30 тис.) обертів і навіть більше. Зараз мудохаюсь, шукаю генератор для другої турбіни на 30-60 тис. обертів в хвилину. Зупинився на асинхронному електромоторі 400 Гц-овому від літака - нічого кращого поки що не придумав..
Щодо еклогічно-чистої ТЕС (чи ТЕЦ) в селі Оброшино.
1) Суркіс не дасть зробити її.
2) Сумніваюсь що ця ТЕС буде працювати лише на біопаливі.
3) Сьогодні взгалі краще нічого не робити - просто чекати поки ця влада загниє остаточно.
Хай інвестори будують ту ТЕЦ чи ТЕС в нашому селі! Тут багато трачини (тирси) та іншого біопалива.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі