Блоги → Перегляд

День четвертий-восьмий. Життя під снігом…

Неділя, 01:52, 18.10.09

Рейтинг
32 9
Переглядів
2508

0
0

Доброго всім вечора, спільнота Політіко. Давно чув про цю соціальну мережу, але вести два блоги і тут і на своєму сайті було б важкувато. Тому було вирішено вбити два зайці, все, що записую в блозі на своєму сайті буде розміщено і тут. Відповіді з моєї сторони обов'язково будуть.

Продовжую свою розповідь про подорож Україною, а кому цікаво, що було до цього можете прочитати на сайті http://grytsenko.com.ua/blog.html

Довелося пожити у Бориславі без світла, гарячої води і тепла в ці несподівано зимові дні. Інтернету нема, мобілку не зарядити. Дякувати господарям будинку - принесли свічки і ліхтарики…

Борислав, Ужгород, Радехів, Луцьк, Миколаїв, Бережани, Тернопіль, Львів – працювали в ці дні у чотирьох західних областях.

З «Мазди» довелося пересісти на більш потужний джип, бо інакше не здолати гірські перевали на Закарпатті і перемети на Волині. Якщо машина постояла біля придорожнього кафе півгодини, то снігом заносило на третину. Дороги забиті, швидкість зменшували до 20 км/год. Відтак додому прибивалися між першою і другою ночі, а зранку виїзд о шостій, щоб не спізнитися.

Примітно, що і в заметіль, і під проливним дощем люди на зустріч приходили. Тисячі очей чекають правдивого слова, сумніваються, занепокоєні, збентежені, зраджені, зневірені. Але ті, хто приходять – небайдужі. Питають, оцінюють, просять, пропонують, вимагають. Передають записки, звернення, документи, проекти, ідеї і концепції.

Люди довго не дають поїхати, до самої машини супроводжують гуртом, тиснуть руку, дарують квіти, книжки, власні вірші і фотографії з Майдану. З тривогою питають і водночас просять: «Хоч Ви нас не зрадите? Ви ж бачите, як тяжко живемо. Не забудьте про нас там, у Києві. Ми Вам віримо. Але ж не підведіть!»

Емоцій і вражень море. Вони не покидають ні на хвилину. Узяв в машину подушку, щоб під час трьохгодинних переїздів хоч трохи перепочити на задньому сидінні. Не виходить, бо перед очима ті стривожені обличчя, стомлені і гарячі очі.

Міг би списати на відсутність доступу до Інтернету і часу на мінімальний відпочинок. Але  скажу правду – не стану описувати усе пережите і побачене в блозі. За вихідні розпланую, що можу максимально швидко зробити для цих людей, щоб вони не залишилися наодинці зі своїми проблемами.

Щоб у Бориславі таки відбудували зруйновані мости. Щоб на руднику №2 у Стебнику не трапилася техногенна катастрофа і під землю не провалилися одразу кілька містечок. Щоб у Львові, Самборі, Бориславі та багатьох інших містах не заростали бур’яном і не руйнувалися колишні військові містечка. Щоб на Турківщину до дітей таки приїхали лікарі. Щоб у Радехові утилізували вкрай небезпечне ракетне паливо «меланж». Щоб у Брюховичах сім’ям військових не відключали світло. Щоб у школі-інтернаті в Бережанах платили підвищену зарплату не тільки вчителям, а й вихователям. Щоб нафтові свердловини штучно не переводили в категорію збиткових і неперспективних лише для того, аби тихенько передати «своїм» і заробляти потім мільйони. Щоб міліція не «кришувала» наркобаронів, які нищать суспільство і його мораль.

Таких «щоб» сотні, тисячі в кожному регіоні. І їх треба вирішувати. Але постійно гасити пожежу то тут, то там – абсолютно безперспективно, це тупик. Потрібні системні рішення і дії, причому на двох зустрічних напрямах.

Перший – згори, з боку тих, хто претендує називатися управлінською елітою і сидить у високому державному кріслі. Невідкладно відновити керованість країною і економікою, зруйновану вертикаль влади, діяти при цьому рішуче і на випередження. Змусити державу працювати на підтримку кожного, хто створює робочі місця, обмежити свавілля контрольних органів, яких понад 60 і кожен може поставити підприємця на коліна в будь-який момент. Припинити мародерство чиновництва, особливо в правоохоронній системі і судах. Показово посадити кількох найбільш нахабних, щоб решта прищурилися. Витримати тиск і спротив, щоб люди повірили в рішучість намірів і незворотність змін.

Другий напрям – знизу, контроль і тиск на владу з боку суспільства. Сьогодні люди страждають, але терплять. І в більшості своїй мовчать. Бо страшно втратити те, що є. Навіть якщо воно злиденне. Уявіть собі: якщо на все місто працює лише одне підприємство «Укрнафти», то його власник – тут цар і бог. І для людей, і для місцевої влади. Розумію, що за таких умов подати голос важко. І важко зайняти громадянську позицію. Але твердо знаю, що лише активна дія, контроль і тиск на владу змусять чиновника згадати, на кого він повинен працювати.

Я готовий діяти. А Ви?

Коментарі

Red Devils 02:01
+4
Якби ми це не знаєм, хм, констатувати факти, це добре, треба щось вирішувати.
+1

іноді переповнюють емоції... але в основному я пишу як раз про конкретні дії.
Успіху Вам і сил зідйснити задумане!
+1

Дякую!
Дуже радий вас бачити тут пане Анатолій, Ви єдиний на даний момент політик який правильно працює в інтернеті...
Дуже б хотілось побачити перших 5 указів які Ви підпишете ставши президентом України.
0

Да, это пока единственный кандидат, что делает шаги осторожно, но меньше рисков - меньше и возможностей получить больше результата.
+2

Тобто "обережно"? Головне не обережно - головне правильно і професійно!
Шановний пане Анатолію, в кожного мають бути свої дії: у політиків - прийняття рішень, експертів та аналітиків - підготовка документів для обгрунтування цих рішень і т.д. Але все це повинно базуватися на спільній стратегії дій. Де вона? Бо дії позапланом призводять зазвичай до хаосу :(
Невідомий користувач 14:40
+2
Повністю приєднуюсь до побажань Тараса Случика і Юрія Гаврилечко.
А також - УСПІХУ у цій майже безнадійній справі!
+1000!Приємно бачити Вас на Політико і читати матеріал від першої особи,пане Анатолій!Бажаю Вам наснаги та успіху на вельми невдячній політичній ниві!Добре що Ви є!!
-2

Пане Миколо ви ж за Тягнибока. То чому підтримуєте Гриценка ? Доречі А.Гриценко казав на ВО Свобода,що вони фашисти тобто фашисти ті,хто підтримує О.Тягнибока! Я не підтримую категорично А.Гриценка бо він такий самий як і всі інші! Анітрохи не кращий за інших!!!
0

Друже Вікторе а з чого Ви взяли що я САМЕ ПІДТРИМУЮ Гриценко?Мені просто сподобалась ФОРМА його кандидатської "каденції" от і все!Голосувати я буду звичайно за Олега Тягнибока тому що не бачу йому альтернативи!А Гриценко найбільш толерантна фігура тому я й виказав йому симпатію(до речі мені нічого невідомо про його закиди на адресу "Свободи" і якщо це так то я вважаю що Гриценко неправий)!
Вау! Анатолію Степановичу, доброго дня! Радий вас тут бачити! Я до речі один з перших, хто тут приєднався до Громадянської позиції!!! Ми за Вас!
Ну вы конечно и попали с поездочкой - зима нагрянула раньше положенного. Держитесь!
Анатолію Степановичу,Доброго Дня. Дуже приємно що ви приєдналися до Нас. Вірю що Ви чи як Президент чи ні намагитиметесь помагати бідним,простим людям. Дякую
Анатолій Степановичу ще хотілося би від вас почути ваше ставлення як Майбутнього Президента до питання Трудової Української еміграції. Дякую Щиро.
До цього часу Ви, Анатолій Степанович, відверто слабували. З ряду моїх питань відповіли тільки на одне, і то так, що можна зробити висновок – до вирішення проблеми Ви не готові http://conf.pravda.com.ua/grytsenko/49d9c8fd8b3b5/ .
Сьогодні я пропоную Вам дати відповідь на наступне питання:

«Всі прагнуть отримати владу. І мало хто замислюється про те, що буде потім. В планах все виглядає чудово - "Я стану при владі і все зміню на краще!".
Подивіться на Ющенка, він справді початково отримав необмежену владу і підтримку. І що? Подивіться на Тимошенко, у неї дуже велика влада. І що? Цілі не аналізую, просто констатую, що вони не в змозі реалізувати свої бажання.
Анатолій Степанович, уявіть, що Ви сьогодні Президент чи Прем’єр. І що? Що далі? Що Ви будете робити, коли Ваші Укази чи Постанови залишаться невиконаними чиновництвом, проігноровані населенням, тихо осміяні бездіяльними правоохоронцями? Що стане запорукою успішності Вашого керівництва? Терор? Здатність домовитися з усіма? Щось інше?
Дякую» .
Нещодавно Ви заявили, що народ має сказати цій владі "ні"! Пане Анатолію, чи готові Ви агітувати проти всіх з паралельним суспільним обговоренням наслідків подібного голосування для "отих двох"?
Невідомий користувач 03:07
0
http://politiko.com.ua/blogpost8999
Я поважаю вашу завжди власну думку! Бажаю вам успіху!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.