Блоги → Перегляд

Під чужу дуду

Четвер, 20:36, 10.01.13

Рейтинг
4 0
Переглядів
1069

0
0
У цій статті згадуються

У далекому 2004-му Ваш автор точно спрогнозував результати переголосування 2-го туру президентських перегонів (помилково названих у ЗМІ 3-м туром). Нагадаю, що тоді кандидат у президенти Ющенко самовпевнено заявив про можливу свою перевагу у 20% у тому переголосуванні, за відсутності фальшувань. В цей же час у куточку, скромненько Микола Катеринчук повідомив журналістам свою версію відриву Ющенка від Януковича у всього лише на 8% голосів. Вірогідно, він мав на руках відповідну «свіжу» чи «замовну» соціологію, або користувався тими ж самими даними соціологів, що й автор.

Соціологія тоді вказувала на наявність у суспільстві 3-х спільнот: Української Політичної нації – 52, максимум 55% населення, Маргінального шару та Релікту Радянського народу у 20-25% відповідно кожної спільноти. Тому не можна було навіть мріяти про якусь гучну перемогу опозиційного кандидата.

Але у серпні минулого року соціологія вперше показала зростання чисельності Української політичної нації до 61%. І цей процес вже не зупинити!

Незалежно від кінцевих результатів осінніх виборів опозиційні сили у змозі і повинні домінувати у всіх без виключення питаннях. І головним серед них має бути завершення виборів у 5 округах саме за процедурою переголосування, запропонованою опозиціонерами у законопроектах, а ні у якому разі не перевиборів. Повинен завершитися «спір» між тими самими кандидатами, який не був завершений із вини чинної влади.

Замість цього на сайті Конституційного Суду, відомого своїми рішеннями безпрецедентного у світовій практиці надання законам, які погіршують стан мільйонів людей зворотної у часі сили, попри пряму заборону вказаного Конституцією, з’являється «конституційне подання 54 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень частини четвертої статті 15, частини п’ятої статті 16, пункту 13 частини другої статті 30, частини другої статті 104 Закону України „Про вибори народних депутатів України“ від 17 листопада 2011 року № 4061–VI», яке знаходиться «на опрацюванні у Секретаріаті КСУ». Подання від депутатів «партії влади», яка брутально порушила права виборців під час голосування у вказаних округах не без «допомоги» ЦВК, якій сам закон про вибори прямо забороняв не визнавати голосування недійсним.

Це зрада опозицією своїх виборців. Маючи за плечима (вперше у історії країни) потужну електоральну підтримку, і займати оборону, чи абсолютно програшне блокування трибуни, це іще можна назвати підкилимною змовою.

Автор закликав не допустити вказаного у матеріалі «Не погоджуйтесь, панове!».

«Обнуління – популістсько-політичне гасло, яке не буде мати ніяких наслідків, як і останнє рішення ЦВК про перевибори у 5 округах. Бо і це теж суперечить закону, у якому чітко сказано, що «Визнання голосування недійсним в одномандатному окрузі не допускається» (Стаття 96. Встановлення підсумків голосування в одномандатному окрузі… п.12).

Конституції». Вона однозначно не допускає прийняття законів із зворотною дією:

«Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи».

І тут би ЦВК «спіткнутися» із своїм Рішенням на вимогах Конституції України:

«Стаття 6. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

… Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

Конституція:

«Стаття 22. Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

Народний депутат України В. О. Яворівський абсолютно правий, наголошуючи у поясненні до законопроекту:

«Логіка призначення в таких випадках саме повторного голосування, а не повторних виборів, полягає у тому, що поновлення порушених прав виборців та кандидатів забезпечує саме повторне проведення голосування по тих самих кандидатурах в стислі строки».

Не виключно, що Конституційний Суд буде розглядати вказане подання 10 років. Бо ж його поставлено вище навіть носія суверенітету, джерела влади – українського народу. Чого не повинно бути, бо не повинно бути ніколи!

А де ж законопроект про зміни Конституції щодо розпуску Конституційного Суду від пана Яценюка, обіцяний нам напередодні виборів?

Затягування переголосування у 5 «проблемних» округах показує той жах, який охоплює владу навіть за ці 5 прогнозовано програних округів, бо моральна перемога опозиційних сил може владі коштувати іще 3-х десятків голосів депутатів.

Тут би і сказати своє слово моральним авторитетам! Та, мабуть, не бажається забруднитися у політику. А яка тут політика? Це виключно моральний аспект, вдачливість чи моральнісність політичних лідерів.

Коментарі

моральный аспект .. - к Украине не относится. Только вилы.. что говорить...? О народе и его мудрости все сказано.....
Viktor Marynich   22:30
0

Не бажалося, аж ніяк не хотілося вірити у 1992-му про Мойсеєвий шлях у 40 років. Думав, знімуть комуно-радянські шори із очей, і народ запозичить найкращий європейський досвід (наприклад, німецький -лікарняних кас) і покрокує у "асоціацію, в котрій вільний розвиток кожного є запорукою вільного розвитку всіх" (за марксовим Маніфестом).
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі